Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlak önleyici sıvıların iç lastiğe etkisi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Arkadaşlar geçen yaz Puck marka bir patlak önleme sıvısı aldım ve ilk deneyim olarak sadece arka iç lastiğe doldurdum. Doldurduktan sonra lastikte ne inme ne de patlama yaşamadım.

Daha sonra 6 aya yakın bir zaman geçince lastik inmeye başladı, "herhalde ömrü bitti" dedim. Lastiği söktüm ve 2 tane delik bulup normal yama yaptım. Bir kaç gün daha herhangi bir sorun yaşamadım.

Ama sonra lastik her sürüşten sonra inmeye başladı. İlk fırsatta söküp şişirdim ve sibop-lastik bağlantı noktasında büyük bir hava kaçıran delik gördüm. Biraz oynayınca da büyüdü bu delik ve sibop elimde kaldı. O bölge oldukça çürümüştü.

Şimdi gelelim soruya:

Patlak önleyici sıvılar lastiğin ömrünü mü azaltıyor yoksa sorun benim lastikten midir?

Bu arada, aynı tarihte aldığım ön lastiğimi halen sorunsuz şekilde kullanmaktayım.

2. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    Çok sık lastiğim patladığı için Joe's marka patlak önleyicisi kullanmaya başladım. Yaklaşık 9 aydır lastiğim hiç patlamadı tesadüfmüdür yoksa patlak önleyicinin etkisimidir bilmem. Ayrıca kışın 2-3 ay kadar kullanılmadan bekledi ve lastikte hiç inme olmamıştı. Ben oldukça memnunum problem lastiğinizde olabilir. Ya da farklı markaların kalitesi de farklı olabilir.

Machoo ve Serden Us bunu beğendi.
  3. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    problem büyük olasılıkla sizin lastiğinizden kaynaklanıyor. sibopla lastik bağlantı noktasında bir sorun varsa lastiğin en hassas noktası olduğu için yama bile tutmuyor patlak önleyici ne yapsın :)

Serden Us bunu beğendi.
  4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İç lastikleri aynı yerden almış olsanız bile diğeri çürük olabiliyor.İkincisi benim bildiğim Puck patlak önleyici sıvı değil,patlak önleyici köpük.Bu da yarış sırasında kullanım içindir,lastiğiniz patladığı zaman 1 dakikada şişirir ve içine geçici çözüm sağlayan köpüğü doldurur.Bahsettiğim ürün bu resimdeki,sizdeki de aynısıysa yaşadıklarınız normal.

Serden Us bunu beğendi.