Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlak önleyici şeritler ne kadar işe yarar?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Kurtuluş Tepe tarafından paylaşıldı.

1. Kurtuluş Tepe

Kurtuluş Tepe Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Arkadaşlar bu patlak önleyici şeritler iç lastiği ne kadar korur? Kullananınız veya bileniniz varsa yardımcı olabilirmi? Şimdiden teşekkürler :)

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ben hiç bir artısını görmedim onu belirteyim.

3. Kurtuluş Tepe

Kurtuluş Tepe Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Peki diken vs. cisimler kolayca iç lastiğe ulaşabiliyormu ?

4. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben yol lastiği için (700x23c) kullanıyorum. Kesinlikle çok ama çok faydasını gördüm. Uzun tura çıktım, 550-600 km civarı yol yaptım. Lastiğim sadece 4 kez patladı ama en az 50 kez patlamaktan kurtuldu bu şeritler sayesinde. Taşlı topraklı köy yollarından, mıcırlı asfalttan, yeri geldiğinde dikenli ormanlık araziden bile geçtim. Bana mısın demedi. Hatta dış lastikte 2-3 delik oluşmuş ama koruyucu şerit sayesinde iç lastik zarar görmemiş.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir şey var.. Bu koruyucu şeridi takarken, şeridin iki ucunun birleştiği noktayı iyice zımparalamak lazım. Yani uçları iyice zımparalayıp yumuşatmalısınız. Hatta mümkünse bu birleşim noktasını kalın bir bantla ya da kendinden yapışkanlı dandik yamalarla falan birleştirip düzlemelisiniz. Yoksa şeridin birleşim yeri bir süre sonra (bende ortalama 100 km'de) iç lastikte yılan ısırığı diye tabir edilen bir patlak meydana getirebiliyor. Ben bu sebeple üç tane lastik patlattım (dördüncü lastik aşırı yükten ötürü patladı diye tahmin ediyorum, çünkü alakasız bir noktadan patlamış).

Diyeceğim o ki, öneririm. Kullanın.