Patlak önleyici dolgulu iç lastikler hk.

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
475
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuda merak ettiğim iki şey var.

Birincisi bu iç lastiği takıp şişirdiğimizde eğer herhangi bir sebeple sökmek icap ederse ne oluyor? 3mm açığı kapattığı iddia edilen sıvı havasını indirmek için sibopa basınca ne yapıyor acaba? Mantıken sibop yukarıda kalacak şekilde sıvı alt kısımda toplanana kadar bekletip havayı indirirsek sorun olmaz gibi ama öyle mi? Eğer isteğim gibi sök tak yapmamı sınırlayacak, hava indirdiğimde sibobu tıkayacak ya da kısmen dahi olsa bulaşacak bir durum varsa bana göre değil.

İkincisi bu sıvı merkezkaç etkisiyle tekerlek dönerken dengeyi bozmuyor mu? Tekerleği havaya kaldırıp hızlıca çevirdiğimizde sadece sibobun ağırlık farkından dolayı bile nasıl her turda zıpladığını görüyoruz. Serbest dolaşan yaklaşık 100gr sıvı nasıl bir etki yapıyor acaba?

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Slime kendi sitesinde yazdığına göre indirilip tekrar şişirilebiliyormuş. Ama hiç denemedim daha.

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Ben Merida bisikletimde 28" jantımda kullanıyorum. Bu madde iç lastiğin içini bir süre sonra kaplıyor. Zaten 4 ayda bir yenilenmesi gerekiyor sıvının. Sürüş esnasında ise ben hissedilir bir etki göremedim (yokuş aşşağı 62km hızla da denedim). Ama 3mm kesikleri kapatma olayı doğru değil. Yaklaşık 2mm kesikte hemen olmasa da 1 dk içinde tüm hava boşalıyor, bire bir tecrübe ettim (yanımda yama kitim ve yedek iç lastiğim yokken yola çıktım bu sıvıya güvenip 12km yolyürüdüm sonra :) ).

Küçük diken batmalarında işlevsel ama bir oto lastik tamir sıvısı gibi değil, kesinlikle fazla güvenmeyin derim.

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
kesinlikle güvenmeyin çok çok ufak şeylere etkisi var ben de arkadaş gibi 5 km yol yürüdüm :(

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Reşit bey bu videosunu paylaştığınız ürün benim kullandığım ürünle aynı değil. Belki daha kaliteli bir şey olabilir. Fakat şunu da göz önüne almanızı tavsiye ederim, yolda belli bir sürat ve ağırlıkla sıvı dolgu yüzeye tutunamıyor. Ben lastiğimin indiğini görünce hemen pompamı çıkartıp şişireyim dedim baktım ilk başta şişti ama sürüşe geçince tekrar inmeye başladı. Tekrar tekrar şişirince bir süre sonra zaten sıvı boşalıyor. Küçük diken batması gibi şeylerde muhakkak işe yarıyor. Yaramasa kendim kullanmazdım zeten. Ama bahsedildiği gibi mucize ürün değilm.

Umarım anlatabilmişimdir düşüncemi.

• Beğen
Tepkiler: GrandHan

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Gökhan Taflan
en iyisi marathon plus gıbı patlamaya karsı dayanıklı katmanı olan bır dıs lastık :)

• Beğen
Tepkiler: Yavuz.Selim