Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlak lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Burak tarafından paylaşıldı.

1. Burak

Burak Yeni Üye

Seviye:
    Bugün Maltepe Sahil yolunda bisiklete binerken ön lastiğim patladı. Lastiğe baktığıma cam kesiği gibi geldi (sahil olunda her yer kırılmış bira şişesi dolu). Lastiği şişirdim yaklaşık 1-2 saat bindim eve geldim ve lastik hiç inmedi. Acaba lastiği sökmeden araç lastiklerini tamir eden tüp içinde bir sıvı var onlardan alıp uygulasam bu patlağı tamir eder mi? Buna olmaz derseniz, ne tür bir yama kullanmalıyım. Yaklaşık 12 yıl sonra yeniden bisiklete binmeye başladım ve o zamanlar eritilerek yapışan yamalar vardı. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Engin EŞ

Engin EŞ Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletçilerde ve genelde büyük marketlerde tamir takımları var. Solistinin ve kendinden yapışkanli.kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Gecmis olsun

3. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben yamayı eski iç lastiklerden yapıyorum.Eski lastiği,tamir isteyen iç lastikteki deliğin boyutuna göre yuvarlak kesip,yapıştırmak istediğiniz yüzeyini siyahlaşana kadar zımparalayın.
    Sonra tamir isteyen iç lastiktede delik olan kısmın kenarlarını hafif siyahlaşana kadar,ama iç lastiğe zarar vermeden zımparalayın ve yaptığımız yamanın yapışacak yüzeyine japon yapıştırıcıyı sürün.İç lastiğe yapıştırın.Geniş bir tahta parçasıylada 1 dk kadar yamayı iç lastiğe bastırın.Daha sonrada yamanın kenarlarıını japon yapıştırıcısı ile doldurun ve kuruması için 30 dk bekleyin.
    Bir japon yapıştırıcı ile ortalama 50 yama yapılabilir.

Göker Gülay bunu beğendi.
  4. Göker Gülay

Göker Gülay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Peki japon yapıştırıcısı lastiği eritmiyor mu? Ayrıca dayanıklılığı nasıl?

5. Burak

Burak Yeni Üye

Seviye:
    ilkay bey japon yapıştırıcısı kırılgan bir yapıştırıcı, sorun çıkartmıyor mu ilerleyen zamanda? eğer sorun çıkarmıyorsa çok iyi, ucuz ve kolay bir yöntem.

6. Doğu Biçer

Doğu Biçer Kıdemli Üye

Seviye:
    Japon Yapıştırıcısı Kırılgan Bir Yapıya Sahip Olduğundan Belli Bir Süre Sonra Atma Yapabiliyor..
    Atma Yapmadığını Varsayarsak Bile 30 dk Beklemesi Bile Çok Uzun..Lastik Kes Felan Uzun İş...

Bisikletçilerde Satılan Yama Takımından Alın 1.5 TL 2 TL Civarı 50 Adet Yama Oluyor İçinde .. Patlağı Buldukdan Sonra 2 dk'nızı Almıyor.

Yunus YILMAZ bunu beğendi.
  7. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yama işi en temizi. kesme-yapıştırma uzun işler.

8. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Japon yapıştırıcısını kaliteli ya da kalitesiz bu gibi durumlarda hareketli parça olduğu için kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmem.

9. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    5 dakikadan uzun süren tamir olamaz
    keyfi bozar
    pratik tamir kitlerinde alıp yapıvermeli

hem eski iç lastik yapıştırırsan
    lastiğin de slick ise
    yolda hep kendini hatırlatır
    2 tane daha yaparsan iç lastiği atarsın

en uygunu budur

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  10. a.selam tufan

a.selam tufan Yeni Üye

Seviye:
    Bence Öncelİkle Yedek İÇ Lastİk TaŞiyip Onu Kullanmali.molalarda , Bazi ArkadaŞlarin DedİĞİ Gİbİ Hazir Yama Malzemelerİ İle Tamİr Yapilabİlİr .hayatimizi Bİr Haylİ KolaylaŞtiriyor.