Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlak lastik tamiri

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında serkan ertan tarafından paylaşıldı.

1. serkan ertan

serkan ertan Üye

Seviye:
    Geçen pazar turda lastiğim patladı. yedek lastiğim vardı değiştirdik. Evde tamir etmeye çalıştım. Yama takımım vardı. lastiği zımparladım ve hazır yamayı yapıştırdım. 5 dakika bekledim. Kontrol için lastiği şişirdim yamanın olduğu bölgede esneme olmadı ve o kısım çukur kaldı. Sonra kenarlarından kaçırmaya başladı. Eski yamayı söktüm lastik şişikken tekrar yeni yama yapıştırdım oda kenarından kaçırdı. Nerde yanlış yaptım bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Benim aklıma gelen nedenler;

1 yama kaitesiz
    2 iç lastik dş lastiğin içinde şişirilecek.

2. şahin karaman

şahin karaman Üye

Seviye:
    yama yaptıktan sonra lastiği kullanmak gerek aşırı şişirirseniz tabi kaçırır.lastik kullanıldıkça ve ısındıkça yamada adapte olcaktır

3. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Valla ben bu sene hiç yama yapmadım ama geçen ay bol bol lastik patladığı için çok izledim.
    Lastik şişikken yama yapmanız gerek. Ama buna rağmen yanlardan kaçırdı demişsiniz, demek ki ya yamada bir sorun var , ya da ikinci kez yapıştırırken iyi zımparalanmamış , o bölge tamamen temizlenmemiş olabilir.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    şahin karaman gerekeni söylemiş patlak ıc lastıgı yaptıgın zaman boşta şişirmeyeceksin janta takıp şişirirsen dış lastık baskısı ve ısınma ile daha sağlam olacaktır. birde piyasadaki çoğu yamalar dandik özellikle cok bekleyen yamalar kimyasalları bozulduğu için yapışmada sorun çıkarabiliyor.

5. musa yıldırım

musa yıldırım Üye

Seviye:
    yama dış lastik ile iç lastik arasına oluşan basınçla sıkışarak daha iyi yapışır. ilk yapıştırdığınıda dışarıda şişirirseniz yama açılır

6. MehmetArsLan

MehmetArsLan Kıdemli Üye

Seviye:
    önce lastiği iyice zımparalayın ve içindeki havanın tamamen indiğinden emin olun deliğin oluştuğu kısma yamanın orjinal yapıştırıcısını sürerseniz daha iyi olur ve abartmadan sürün fazla olması iyi olmayacaktır dahada zararı olacaktır ve yamayı tamamen yapıstırın deliği kapattığından emin olun ve yama oynamayacak şekilde (üstüne bir yük olur vs.koyabilrsnz fakt zarar verecek maddeler olmasn ) ve bir süre bekleyin şamreliniz yeni gibi olacaktır. yama olarakta redsun ' ı kullanabılırsınz fiyatıda 4-5 tl hemde işinizi görür