Patlak lastiğe yama yapıyorum fakat tutmuyor.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Arkadaşlar sabah 120km gibi bir tur yapacaktım, bisikletimin yanına gittiğimde arka lastiğin inmiş olduğunu gördüm. Hay allah kim indirdi, neyse hava basayım dedim. Pompa ile hava basarken lastiğin üzerinde küçük bir taş gördüm sandım, meğersem iğne uçlu bir dikenmiş ve dikeni lastikten çekmemle bastığım havanın çıkması bir oldu.

Lastiği çıkarttım ve iç lastiğin havasını iyice boşalttım, daha sonra patlayan yeri elimle temizledim ve yapıştırma ilacını sürdüm, kurumasını 1-2dk bekledikten sonra yamayı yapıştırdım ve elimle bastırdım ama yamanın kenarları yapışmamış tı :(

Yamayı yerinden söktüm ve tekrar ilaç sürüp tekrar denedim ama emin olamadım busefer patlak yeri yapabildimmi diye, sanki halen hava kaçırıyor :(

Nerede yanlış yapıyorum ?

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Forumumuzdaki lastik onarımı ile ilgili geçmiş konuları inceleyiniz lütfen.

(link)

(link)

vb. lütfen arama yapınız ?

Geçmiş olsun , selamlar

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Normalde ortalandığı sürece yamanın deliğe olan hava girişini engellemesi lazım. İğne uçlu diken dediğinize göre deliğin büyük olması da pek mümkün değil. Ancak birkaç denemeye rağmen tutmazsa hala, iç lastiği yenileyebilirsiniz.

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
ilk önce patlayan yerin çevresini zımparalamanız lazım .. çok fazla olmamak koşuluyla solüsyon sürüp , bantı yapıştırın .. yapıştırdığınız yerin üstüne gelecek şekilde ağır bir metaryel koyun ve 5-10 dk. bekleyin .. bir daha çıkacağını zannetmiyorum :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.