Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlak lastiğe yama yapıyorum fakat tutmuyor.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında H.ibrahim Erdemir tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sabah 120km gibi bir tur yapacaktım, bisikletimin yanına gittiğimde arka lastiğin inmiş olduğunu gördüm. Hay allah kim indirdi, neyse hava basayım dedim. Pompa ile hava basarken lastiğin üzerinde küçük bir taş gördüm sandım, meğersem iğne uçlu bir dikenmiş ve dikeni lastikten çekmemle bastığım havanın çıkması bir oldu.

Lastiği çıkarttım ve iç lastiğin havasını iyice boşalttım, daha sonra patlayan yeri elimle temizledim ve yapıştırma ilacını sürdüm, kurumasını 1-2dk bekledikten sonra yamayı yapıştırdım ve elimle bastırdım ama yamanın kenarları yapışmamış tı :(

Yamayı yerinden söktüm ve tekrar ilaç sürüp tekrar denedim ama emin olamadım busefer patlak yeri yapabildimmi diye, sanki halen hava kaçırıyor :(

Nerede yanlış yapıyorum ?

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  3. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Normalde ortalandığı sürece yamanın deliğe olan hava girişini engellemesi lazım. İğne uçlu diken dediğinize göre deliğin büyük olması da pek mümkün değil. Ancak birkaç denemeye rağmen tutmazsa hala, iç lastiği yenileyebilirsiniz.

4. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    ilk önce patlayan yerin çevresini zımparalamanız lazım .. çok fazla olmamak koşuluyla solüsyon sürüp , bantı yapıştırın .. yapıştırdığınız yerin üstüne gelecek şekilde ağır bir metaryel koyun ve 5-10 dk. bekleyin .. bir daha çıkacağını zannetmiyorum :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.