Patenler üzerinde İstanbu-Urfa turu 1500 km. :)

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Merhaba,

Sizlerle eski dostlarımın bir turunu paylaşmak istiyorum. Bisiklet ile olmasada patenler ile yapmış olmaları sporun benzerliği nedeniyle ilginizi çekebileceğini düşündüm. Tek fark patenle 1500 km., bisiklet ile 4000 km.lik gibi bir etkiye denk diyebilirim.. :) şöyle düşünün tekerlekler max. 4-5 inç. büyüklüğünde olur, ki agresif paten kullandıkları için sanırım 3 inç olsa gerek.. patenler ortalama 5 kg. olabiliyor. her adımda bir pateni havaya kaldırıyosunuz ve sürekli ayakta dizler kırık bir vaziyette olduğunuz için oldukça yorucu olabiliyor..

http://www.patenturk.net/resim/snickers.jpg

Eski bir In-line skateci olarak arkadaşlarımın bu turu kazasız belasız başarıyla bitirmiş olmalarına çok sevindim. İlhan ile aynı gün bakırköyde sanırım 1994-1995 gibi patene başlamıştık,(yanlış hatırlamıyorsam :D) K2 patenleri vardı ;)

Güney benden daha eski, en son onunla ve kendi takımımdaki arkadaşlarımla Cif Unilever sponsorluğunda Türkiye turnesine çıkmıştık. Tan'da bizden eski olması lazım diye hatırlıyorum.

tura Snickers'ın sponsor olmuş. Turda çok eğlenceli görüntüler var.. ayrıca kasklarına taktıkları minik kameralar ile görüntüde almışlar. tüm görüntü ve fotoğraflara (link) adresinden ulaşabilirsiniz.

iyi forumlar

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben de yaklaşık 6-7 sene kaydım.çok zewkli, rollerblade in chocolate modeli ile kayıyordum.rampa we hareket pateni olarak adlandırılıyordu.Kaymayı hala çok sewiyorum ama pek zamanım yok açıkçası:) patenle 1500 km;süper bi tur olmuştur eminim...

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Tebrik ederim vallahi on parmağında on marifet.. :) eminim In-line skatetede başarılısındır. Her sporu hakkını vererek yapmak da zor iştir.. tekrar tebrikler :)

byloft

Aktif Üye
Tepki
98
ya gerçekten cok zor olması gerek bende duymuştm bunu bisiklet v.s gibi oturmak yok hep ayaktasın umarım başarılı olurlar :)

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
bende hep hayal ettim ama bişey çıkmadı.yani nasıl bi duygu bilmiyorum ama heves ettim kadar güzel olsa gerek.sizi tebrik ediyorum.alkış...

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
byloft : geziyi bitirdiler zaten. web sitesinden bakabilirsin ayrıntılara.

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
süper birşey yapmışlar,tebrik ederim burdan katılanları..

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Çok hoşuma gitti.Önceden Tv de reklamını görmüştüm ama Adana'dan geçeceklerini farketmemişim.KEşke denkleştirseydim günleri belki tanışma fırsatım olurdu. Bu arada sitenin dizaynı içerdigi resim ve videolar çok hoşuma gitti. Manyak tipler :)

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Bravo arkadaşlara, ne hikayeler vardır şimdi onlarda ama... 1500 kilometre hem de paten üstünde hem de istanbul'daaaaaan urfa'yaaaaaa... vallaha ne mutlu onlara, sevdikleri sporu böyle hakkını vererek, hem de eğlenerek yapanlara... Yalnız web sitesi kime aitse harika bir tasarım olmuş. çılgın
Selamlar

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
Valla para verseler yapmam.Ayrıca daha paten sürmüşlüğüm bile yok.Ayrıca çok zor olması gerek düşünsenize:boese153:

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Oldukça yorucu olduğunu söyleyebilirim. üçüde 14-15 yıllık profesyonel patenciler. Türkiye'nin ilk patencileri de diyebiliriz :) .. Hatta ozamanki takımlarının adı "The First" idi.. Aynı takımda Aykut diye bir arkadaşımız daha vardı, "Roller Blade Team"e geçti dünya çapında ünlendi.. O dönem In-line skate magazin dergilerinden takip ediyorduk kendisini.. :)

K2 Enemy'lerim halen duruyor ancak Bostanlı sahildeki rampaların hem açıları yanlış hemde sağolsun yurdum insanı bir kısmını parçalamış. Çoluk çocuk üstünde tepiniyor vs.. Yoksa ara sıra kaymayı bende çok isterdim..