Patellar Tendon Zedelenmesi

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
6 hafta bisiklet yasak... :/ Sonrası kesin değil.

Siz siz olun, bu bölgede ağrı hissettiğiniz an bisikletten inin, asla pedala basmayın. Hatta bisikleti elde bile taşımayın. O bölgeye herhangi bir şekilde yük binmemeli. Arayın bir yakınınızı, arabayla gelsin alsın sizi. Oracıkta kıpırdamadan bekleyin.

http://img.tapatalk.com/d/14/07/18/u5y7upy4.jpg

• Beğen
Tepkiler: ozansefer
Scudo

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun. Bilgi için de teşekkürler.
Zaman zaman rampa çıkarken bu bölgede çok hafif bir ağrı hissediyorum. O bacaktaki yükü diğerine aktarıp tek bacağın gücü ile rampayı çıkıyorum. Bir süre sonra geçiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun.
Basketbol oynarken ilk senelerde aynı tendonu ben de incitmiştim, umarım ileri seviye değildir. Dikkat ettikten sonra doktor kontrolünde bir kaç ayda düzeliyor.
Umarım çabucak düzelir.

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@halil ibrahim duran
Teşekkür ederim.

Doktor kontrolünde derken; basketten uzak kaldığınızı da belirtmek istediniz, değil mi?

Yani ağrı geçtikten sonra hafif tempo bisiklet sürmeye devam etsem mi diye düşünüyorum. Siz basketbol oynamaya devam ermiş miydiniz?

* Tabii kendinizi zorlamadan.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur O.

Bende hafif zorlanma vardı, çok da ilerlememişti.
Diz bantları var, bir buçuk cm eninde; tam tendon üstünden sararak devam etmiştim. Tabi dediğim gibi bende yırtık açılma falan yoktu. Çok başında gitmiştim.

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@halil ibrahim duran
Patellar Tendon destekli dizlikler var. Ondan alacağım bugün. Sanırım aynı görevi görecektir.

http://img.tapatalk.com/d/14/07/18/etydypud.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Buna doktorunuz karar vermeli
Özellikle ortopedi değil spor hekimi bulmanızı tavsiye ederim

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@halil ibrahim duran
Ortopediye göründüm. Bir spor hekimi bulabilirim sanırım. Ablam özel bir hastanede personel. Bir soruşturmakta fayda var.

Tekrar teşekkür ederim.

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sol bacağımda o bölgede bende de sıkıntı var.yaklaşık 3-4 aydır hissediyorum ve ciddiye almadım.bir şekilde geçer diyorum ama hala geçmedi.

konu için teşekkürler.

bir doktora görünmek gerek sanırım

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Uyarı için teşekkürler...

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Aynı sorunu yaşayan bir tanıdığım var onunki ileri seviyede olduğu için 1 yıldır bisiklete binemiyor, binse de en fazla 20 km, dik yokuş çıkmıyor ve yavaş bir şekilde seyrediyor. Bu süreçte iyi bir doktor bulmak şart özellikle spor doktoru bulmak. İşi iyi bilmeyen bir doktor belki çok kötü durumda olan dizinize bir krem verip gönderebilir tanıdığıma öyle yapmıştı. Diz dönüşü çok zor olan olsa da eskisi gibi güvenemediğimiz bir parçamız onun sesini iyi dinlemeliyiz. İngilizceye hakimseniz internette patellar tendon sorununa ait bilgiler ve iyileşmesi için antrenmanlar var tabi hekime danışmadan bu antrenmanları da yapmayınız çünkü hangi seviyede bir yaralanma var bilmek gerek. Bir de bu sorun yokuş çıkarken mi meydana geldi yoksa yavaş yavaş mı ortaya çıktı?

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@Hamza Hakkı
Nasıl olduğuna dair bir fikrim yok. Tek bildiğim aniden olmadığı. 2 dakika içinde yavaş yavaş ağrıyı hissettim ve her saniye artmaya başladı. Daha önce bu bölgede her hangi bir sorunum yoktu. Tam da sezonun ortasında çok moralimi bozdu. Dikkat edin :/

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@Onur O.
Yani bir sürüş sırasında oldu zamanla olmadı bu olay değil mi? Bir de yokuş mu çıkıyordunuz?

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@Hamza Hakkı
Evet bisiklet sürüyordum. Meşhur TÜYAP devebağırtan yokuşunda oldu. Ama bisikletimde yük yoktu. Daha önce 2 defa yüksek tempoda çıktım o yokuşu, hiç sorun yaşamamıştım. Yüksek kadansta ilerliyordum. Vites çok hafifti. Dizime yük binmiyordu. Dediğim gibi; ani bir ağrı olmadı. Önce çok hafif bir ağrıydı. Lan acaba dedim... Devam ettim. Artmaya başladı. Dizimi tutarak devam ettim. Baktım olacak gibi değil, sağ dize yüklenerek, solu rahatlatmaya çalıştım. O şekilde gideceğim yere vardım. Voltaren kas gevşetici sürüp, bandajla sardım. Sırt üstü yatıp televizyon izledim. Yaklaşık 45dk sonra kalkayım dedim. O da ne? Dizi açıp kaparken ciddi sayılabilecek bir ağrı var. Sabaha geçer dedim de, yok. :(

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@Onur O.
Anladım geçmiş olsun genelde yokuş çıkarken meydana geliyor bu sıkıntı umarım çok bir şey yoktur ve kısa sürede iyileşir. Bu süre içinde olur da bisiklet sürerseniz yokuş çıkmayın.

orcun oguzhan

Daimi Üye
Tepki
153
Bisiklet
Trek
kıyamam size ya 86 gün önce ön çapraz bağ ameliyatı oldum 2 aydır salon bisikleti sürüyorum

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
Yarın seleye geri dönüyorum. Hadi hayırlısı. Tabii kendi insiyatifimle...

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
Arkadaslar bu agri bendede oluyor ancak bisiklette degilken oluyor dizlerimi kirarak yere comeldigim zaman agriyor bacaklarimi duzlestirince agri kesiliyor. Acaba ayni problem bendedemi var ?

Tepki
0
Slm...

Sağlık konuları ciddi bir konudur...Forumlarda tartışılması sakıncalıdır...
Sn enessamet 26 ,ilk fırsatta bir ORTOPEDİ uzmanına muayene olun.....

Geçmiş olsun...