Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paslanmayı Nasıl Engellerım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Dogukan İpekçi tarafından paylaşıldı.

1. Dogukan İpekçi

Dogukan İpekçi Yeni Üye

Benim bulundugum ortam cok nemli bi havaya sahip her ne kadar uğrassam bisikleti örtsem vb. seyler yapsam sürekli paslanıyor hergun pas sokucu ile silmek zorunda kalıyorum baska bi öneriniz varmı
    Simdiden saolun

2. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben vidalarımı paslanacak metal Parçaları Tornacı arkadaşıma verdim bi su varmış Ona soktu vidalar sarımsı rengi aldı 3 gündür kullanıyorum durusuda harıka. Güneş gördüğünde morarıyor vidalar :)

3. Dogukan İpekçi

Dogukan İpekçi Yeni Üye

Saol denerim

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Elinden geldiğince kuru ve temiz tutacaksın. buradaki temizlik toz dahil kesinlikle yağlı birakmayacaksın.Üstünü örttüğün örtü naylon olmayacak kumaş veya kağıt yani hava geçirgen bir örtü olacak ve bisikletini sık sık temizleyip kurulayacaksın.

5. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    düzgün bir şekilde temizleyip, ince makina yağı ile yağlayabilirsin. fazla yağ sürmene gerek yok, parmağın ıslaklığı gibi olabilir. yağı temiz ve kuru yüzeye uygulaman önemli.

6. Ali Aktürk

Ali Aktürk Aktif Üye

Seviye:
    MEhmet bey sizin şu tormacı komşunuz bayağı meşhur olacak sitede.Şaka bir yana rica etsem vidaları soktuğu sıvının adı nedir, öğrenebilir misiniz?

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Şu hergün paslanan yerleri yazman mümkünmü acaba.Senin pas dediğin şey korozyon olarak tabir edilen metalin doğada bulunduğu hale dönüşme isteğidir.Bunu sıfıra indirmenin imkanı yoktur. sadece zaman uzatılır.Yöntemlerin en başında kaplama gelir yani bisikletimizi düşünürsek boya olayı kaplamadır.
    Eğer ki boyalı kısımlarda paslanma varsa emin ol paslanan yerde boya kalkması vardır o kısmı hemen temizleyip oje yada orjinal boyası ile kapatman gerekir.
    Korozyondan korumanın ikinci yöntemi temizliktir.Eğer bulunduğun bölge nemli ve korozyona elverişli ise daha sık temizliyeceksin bisikletini.Ayrıca kaplama olmayan metallerin yani zincirin ve rublenin temizlik sonrası yağlamasını muhakkak yapacaksın.
    Üçüncü yöntem eğer metalin bulunduğu ortam çok sıcaksa korozyona aşırı müsait zemindir.yani bisikleti güneşte tutmayacaksın zorunlu kalmadıkça.kapalı alana alamıyorsan üstünü kumaş ve benzeri bir cisim ile örteceksin.Naylon ve türevi hava geçirmez bir maddeyle kesinlikle örtme.