Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paslanma

Konu, 'Salcano' kısmında Tunahan_06 tarafından paylaşıldı.

1. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dün bisiklet sürerken hafif bir yağmur yağmıştı,akşam bıraktım sabah bisiklete bindiğimde ise şok oldum,rotorların iç ara kısımları,çoğu parçadaki vidalar,zincir paslanmıştı,nasıl bir durumdur bu anlamadım.Bisikletim salcano ng 101,bu gibi durumlar garantiye giriyor mu?

2. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim rotorlardada hafif paslanmalar var..Zinciri yağladığınızda işlevini kazanır diye düşünüyorum..Paslanmalar olur..Bisikletler tamamen aluminyum değil :)

Tunahan_06 bunu beğendi.
  3. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zincir yağsız kalsa normal karşılayacağım ancak yağı vardı ve bu olay 12 saat içinde gerçekleşti :)

4. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba,

Bisikletin zinciri ve vidaları çeliktir. 12 Saat içerisinde olan paslanmalar genelde oksitlenmedir. Yağlı bir bezle silerseniz kullandıkça geçer.

Özellikle vida başlarının içerisi, amortisör boruları, zincir, paslanmanın yoğun olduğu noktalardır.

Önemli bir nokta: bu dediklerim celik malzemeler için geçerlidir.

Bazı bisikletler bildiğimiz demirden yapılıyor dediklerim bunlarda geçerli değil.

Peki bu bisikletler için ne yapmak gerekiyor: Yapmanız gereken yağmurdan çamurdan korumak olacaktır. Sürekli olarak yağlamanız gerekecek.

Nasıl yağ kullanmalısınız? Kullanacağınız yağın bu turumlarda çok fazla bir önemi yoktur ama siz yine de kalıcılık sağlayan yağ tercih edin.

Yapmazsanız ne olur: Kısa vadede çirkin bir görünüm, uzun vadede ise doformasyon ve işlevini yitirme...

cenk yılkan ve Tunahan_06 bunu beğendi.
  5. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    wd-40 kullanabilirsiniz oksitlenmiş parçalarda ama ardından yağlayıp fazla yağıda silmekte fayda var

Tunahan_06 bunu beğendi.
  6. yunus50

yunus50 Üye

Adı:
    Yunus Emre Karaman
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben de aynı şekilde paslanma olayını yaşadım. Karda ve yağmurda kullandım bisikleti ve hemen sonra sele borusunda, bazı vidalarda, zincirde ve rublede paslanmalar oldu. Acaba bu paslanmaları nasıl giderebilirim? Yeni bir konu açmak yerine buraya yazmayı daha doğru buldum.