Paskalya Bayramınız Kutlu Olsun...

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hangi hrisriyan bayrami bu acaba ? Forumda var mi hristiyanlar ? Bilmedigimden soruyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mariokaldato Hz. İsa'nın çarmıha gerildikten sonra 3. günde dirilişi kutlanıyor Cumhur abi :) Bahçelere saklanan yumurtaları bulma gibi eğlenceli çocuk etkinlikleri de oluyor. Mezheplere göre değişiyor kutlama zamanları

Forumda Hristiyan kardeşimiz var mı bilmiyorum ama varsa Paskalya bayramlarını en içten dileklerimle kutlarım :)

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Adamın merakı, zihniyetini ortaya koyuyor demek ? İlginç

Paskalya bayramınızı kutlarım:kedicik:

ramotek

Üye
Tepki
64
@Yusuf !!WOW!! Merak mi? Forumda Hristiyanlar mi var? sorusunun nesi merak?

Pardon ama sende bunun cetesinden dimi? Agabeyiniz sizin :D

Ne diyor guzel Turkce yi mahvederek "BIRO" mu diyor

• Beğen
Tepkiler: Engin er.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
vay arkadaş adam bilmediğimden soruyorum yazmış sonradan mı düzeltmiş bilmiyorum ama konu nere geldi.

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
Arkadaşa biraz fazla yüklenmişsiniz dostlar. Kimse kimseyi ötekileştirmeye çalışmıyor ve bence bu coğrafyada herkesin dinini dilediğince yaşayabildiği tek yer Türkiye. Bazı politik sebepler gelişimini durdurup bu güzel ülkeyi geriye itse de hala bir asırdır Atatürk'ün sağlam temellerle kurduğu cumhuriyetin meyvelerini yiyoruz. Laik'lik bugün düşünülenin aksine aslında dindar insanların haklarını korumaktadır.

Neyse çok dağıldım kusura bakmayın:) Paskalya bayramınız kutlarım

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cumhur abi'nin üstüne fazla gidilmiş.Iyi niyetli bi insandır gayet düzgünce sorulan bi soruya bu tarz cevaplar... [emoji53] Happy Easter bu arada! [emoji72]

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@ramotek
Kendi kendinizi ötekileştirmeye çalışıyorsunuz resmen :komik: Çete dediğin de, örneğin: Sedona 910 kullanıcıları kulübü gibi bir gruptan öte bir şey değil. Sen bizi çok ciddiye almışsın :D Türkçenin değilde İngilizcenin canına okuduğuna şahidim :D

Engin er.

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Engin E.
Bisiklet
Cannondale
arkadaş iyi niyetlidir kesinlikle ama gayrimüslim arkadaşların hassasiyetini anlamakta fayda var. denildiği gibi "bu coğrafyada herkesin dinini dilediğince yaşayabildiği tek yer Türkiye" değil ne yazık ki.. olsaydı keşke. mübadeleden, 6-7 eylül olaylarına, trakya olaylarına, bir çok olaylar yaşanmışken bence diken üstünde olan arkadaşların refleksi gayet makul ve kabul edilebilir.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Paskalyanız kutlu olsun arkadaşlar. Pek bir yabancı olduğumdan yanlış bir şey söylersem kusuruma bakmayın. Allah herkese huzurlu, mutlu nice bayramlar nasip etsin. Bu zamanlarda birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bombaların din,mezhep ayırmadığı şu günlerde Allah bütün masumları, çocukları, tüm insanlarımızı bu terör belasından korusun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Paskalya bayramınız kutlu olsun. Forumda hristiyan üye de var hem de epey var. Onlar, müslümanların Ramazan ve Kurban bayramı zamanında tebrik mesajları yazıyorlar mesela. Onların gösterdiği bu hassasiyet ve saygıyı, aynen onlara da göstermek gerekir. Herkese mutlu pedallamalar.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
“Bir kelâmda, her fehme gelen şeylerde mütekellim muaheze olunmaz.” (Muhakemat, 2011, s. 69.) Yani mütekellim muhatabın her anladığı şeyden sorumlu değildir.