parkur önerileri

Tepki
0
Selam dostlar.Az önce foruma katıldım.Meslegim dolayısıyla geziyorum(rehberim).Bisiklete cocukluktan sonra uzun bir ara vermiştim.35inde tekrar basladım.4 kisilik bir çeteyle benim seçtiğim bazı parkurlarda güzel turlar yaptık.Şimdi yaş 40.kart olduk yani.Diğer elemanlar da iki yıldır yerinden kıpırdamadıgından ben de evde paslandım kaldım.Gecmis bisiklet turlarımızdan aldıgım deneyimlerimden faydalanarak her cıktıgım turda(rehberlik yaparken)burası iyi parkur olur dediğim yerler belirledim.Foruma daha tam bakamadıgımdan bilinip bilinmediğini bilmiyorum.Ancak parkur secerken en onemli konuların basında gelen trafik ve rampa konusunun önemini bilenlerdenim.İlgilenenlere bu parkurlarla ilgili önerilerde bulunabilirim.hatta benim yavaslıgıma katlanabilecek arkadaslarla bu yaz seçeceğimiz bir güzergahta pedal basmak için 1 haftamı ayırabilirim.
barıs ve sevgiyle kalın
ozan

Tuğrul tarafından taşındı

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Foruma hoş geldiniz,
Özellikle mesleğiniz dolayısıyla sizi tebrik ediyor ve tüm forum mensubu arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum.

Size bir sorum olacaktı: Türkiye genelinde mi rehberlik yaptınız yoksa yöresel miydi?

Gerçi her iki durumda da forumumuzdaki bisiklet dostlarına katkıda bulunabileceğiniz paylaşımlar olabilir, ama en iyi bildiğiniz yöreleri merak ettim. Saygılar.

yavuz

Aktif Üye
Tepki
93
aramıza hoş geldiniz..bu arada bob marley hayranımısınız?(no woman no cry)

Tepki
0
selamlar.Bu nick nedense basıma cok iş açıyor.Herneyse Yurt içi ulkesel rehberim.Yurt dışı turlarda sıkça yapmaktayım.Bu yaz ilgilenen olursa 1 haftalık veya daha az anadoluda bir tur yapmak istiyorum.İlgilenen arkadaslar buraya yazabilirler.
Örnek bir parkur vereyim;
Yalvaç-beyşehir-demirci-side.
Bu parkur çok uygun bence.
Bir kere Trafik tehlikesi en az yollardan biri.Turkiyenin ender dogal guzellikleri olan yerlerinden..Rampa var ama az.Sonuçta 1000 kusur rakımdan side'ye sıfıra iniyorsunuz.Biz 3 günde yapmıştık.
boyle bir iki yer daha biliyorum.
ilgilenen arkadaslar mesajlaşalım.
barış ve sevgiyle kalın
ozan

Tepki
0
Arkadaslar bir sorum olacak bu arada.Resimlerden gördügüm, kimse bisikletinde cadırını ıvır zıvır gereclerini tasırken goremedim.Bir minibusle falan mı tasıyorsunuz arkadan malzemeleri?Biz hepsini bisiklete tasıyıp yapıyordukta..

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733

Konaklama imkanı olmayan turlarda yanımıza çadır, uyku tulumu ve matlarımızı muhakkak alıyoruz... Diğer turlarda eşyalarımızı taşıdığımız tur çantaları her zaman yanımızda oluyor...

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/1a.jpg