Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Parkur Bisiklet

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Barkın Kenan tarafından paylaşıldı.

1. Barkın Kenan

Barkın Kenan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim ancak genel bölüm diye buraya açtım. İzmir'deki parkur bisiklet hakkında bilgisi olan var mı acaba? Aktifpedal'ın izmir şubesi olarak geçiyor. İnternetten bisiklet alımı sırasında telefondan kart bilgisi istediler bir soriym dedim.

Kürşat AKINCI bunu beğendi.
  2. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben oradan arkadaş yardımı ile carraro kadro aldım bir problem yaşamadım fakat ben parayı arkadaşa havale yaptım o orada elden verdi. Arkadaşımın önerisi doğrultusunda alışveriş yapmış oldum memnun kaldım. Sizden kim olursa olsun kart bilgisi isteyen kişilere kart bilgilerinizi vermeyin!

3. Kürşat AKINCI

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet reklam olmuş pek yakındır kitlenmesi ;)

4. Barkın Kenan

Barkın Kenan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Anladım, aradığımda arkadan birileri şu ne kadar filan gibi sorular soruyordu yani bisikletçi olduğundan şüphem kalmadı sizin dediğinizle birlikte. Kart bilgileri olarak da kartın üzerinde yazan bilgileri verdim sadece, şifresini filan istemediler.

Reklam demişsiniz de yapmayın yahu, reklam yapmak istesem kredi kartı bilgilerimi istediler diye mi yaparım? Bisiklet aldım çok memnunum gibisinden şeyler yazardım reklam yapmak istesem.

Kürşat AKINCI bunu beğendi.
  5. Kürşat AKINCI

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kart üstündeki bilgiler ile yani 16 haneli kart numarası geçerlilik süresi isim soyisim ve arka taraftaki güvenlik numarasının son 3 hanesi ile internet üzerinden çok kolay alışveriş yapılabilir. şifrenizi vermeseniz dahi. o yüzden dikkatli olun. bende bu dükkan ile ilgili bir kadroyu insanların fikirlerine sunmuştum fakat adını anmadım. sizin durum farklı adını yazmadan sorunuza cevap bulamazdınız..

Barkın Kenan bunu beğendi.
  6. Murat Alaaddinoğlu

Murat Alaaddinoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Konuyu hortlattım ama dün kötü bir tecrübem oldu kendileriyle.

İstanbul' dan gelen İzmir'de bulamadığım bir model Ghost marka bisikletimi içinde kurulum kuponu vs olmasına rağmen ve bu şahıslar ürünün servisi olmasına rağmen benden 50TL talep ettiler kurulum için oysaki telefonda nezaketen sorup oraya geliceğimi belirttim ki böyle bir yükümlülüğüm yok burasıda diğer bisikletçi gibi haftasonu olduğundan yoğunuz diye geçiştirdiler benim bin türlü baskıma istisnaden gelin araya sıkıştırırız dediler ve oraya koca kutuyla taksiyle gittim sonra bana şaka gibi 50 lira vericeksin dediler, ben nedenini sorduğumda ücret talep alma haklarının olmadığını belirttim .Kendisi bizden almadınız dışardan gelen bisikletlere ücret alıyorum dedi ordaki firma yetkilisi şahıs sonrasında distribitörü araya soktuğumda ise öyle birşey söylemediklerini söylemişler cidden yazık :) yanımda iki arkadaşım vardı kendileri olaya bizzat şahitler dün bisikletimi kurdurup beraber turlayacaktık onunda içine edildi malesef.
    Bilenler biliyordur 10 dakka sürmez kurulum çünkü sadece ön lastik çıkık geliyor ben garantisi bozulmaması için kendim açmadım yoksa böyle olacağını bilsem....
    Bu bahsettiğim mevzu ise aslında ilk yaşanan o yüzden kafanız karışmasın.

Diğer konu ise bana yakın olan diğer bisikletçi doruk bisiklet hakkında ilk kendilerini aradım GHOST marka ürünlerin servisliğini yapmalarına rağmen çünkü accell bisiklet, bianchi olan gruplar bu servislerle yükümlülükleri var ghost marka bisikletlerde. Onlarda topu biz satmıyoruz onlar satıyorlar parkura gidin deyip topu onlara atıp sıyrımışlardır.

İllaki artık bisikletlerimizi oralardan almak lazımmış demek sanırım bisikletin kurulumunu yaptırmak için.

Buradan bu büyük markaları getiren distribitörlere seslenmek istiyorum lütfen servislerinizi daha sıkı denetime alın ve böyle kişiler yüzünden hem sizin adınız lekelenir, hemde ticari kariyeriniz.

Bende ticaretle uğraşıyorum ve benden alınmadı diye kimseye git nerden aldıysan orası ilgilensin üslubuyla hiçbirzaman yaklaşmadım çünkü esnaflık bu değildir. Her zaman yardımcı olurum başka yerden alınmış olsa bile çünkü bilirim ki memnun kalınırsa bir sonraki alışverişin benden olacağını. Bu saatten sonra ders vermekte boş gerçi.

Neyse dünkü yaşadığım stresli günden sonra bisikletimi Çankaya' da isim vermeyeceğim reklam olmaması açısından bisikletimi kurdular ve kendilerine ilgi alakaları için çok teşekkür ediyorum böyle firmalara cidden ihtiyacımız var.

Beni yaşadığım sorundan dolayı bisikleti aldığım yerdeki arkadaşın çabası sonucunda arayan ghost marka bisiklet dağıtımcısı beyefendiye de teşekkür ediyorum, kendiside beni dinledikten sonra bana hak verdi 10 dakkalık bir iş için bu kadar sorun çıkmaması lazımdı denildi ben ama bu konuyu burada bırakmayacağım kendisiyle daha detaylı bir biçimde kısmetse yüzyüze görüşmek istiyorum.

Ghost marka bisikletlerin iletişim bilgileri.