Parkur Bisiklet İzmir GüzelBahçe MTB yarışı.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar. Yarış Bu hafta sonu yani 9 eylül Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Konaklama imkanı kapalı spor salonu sahasında ve Spor salonu bahçesinde olmak üzere ücretsiz olarak sağlanacaktır . 8-9 Eylül günleri sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği yine ücretsiz olarak organizasyon tarafından karşılanacaktır

Yarışmalar Elit Erkek - Bayan

Genç Erkek - Bayan

+ 30 ve + 40 kategorilerinde gerçekleştirilecek olup Nakit para ödülü mevcuttur .

NOT : Yukarıdaki kategorilerin açılması için en az 5 sporcunun iligli kategoriye kayıt yaptırması gereklidir.

Yarışma kayıtları Cumartesi günü 14.00 - 18.00 arasında . Cumartesi gelemeyip pazar gelecek olanlar içinse pazar saat 9.00 - 10.00 arası yapılabilecektir.

Yarışlar Pazar günü : 10.30 = + 30 , +40 , Genç erkek , Genç bayan ( kategoriler arasına start için zaman farkı konacaktır )

: 13.00 ( değişebilir ) = Elit Erkekler ve Elit Bayanlar

Parkurun 1 turu : yaklaşık 6 km olup , Tur sayıları teknik toplantıda bildirilecektir.

Teknik toplantı : 8 eylül Cumartesi günü saat 18.00 de Güzelbahçe Belediyesinde gerçekleştirilecektir .

Lisans getirilmesi uygun olacaktır .

Tüm bisiklet severleri bekliyoruz ...

• Beğen
Tepkiler: CandanC
Scudo

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Parkurun Google Earth çizimi yada en azından başlangıç bitiş noktasını gösteren bir screenshot var mı?
Teşekkrüler

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Saat 21.00- 22.00 gibi koymaya çalışırım. En azından başlangıç yerini. Parkur bilinen bir parkur aslında. Daha önce kullanılmıştı. Biraz değiştirilmiş bir versiyonu...

• Beğen
Tepkiler: Murat.K

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Tamam çok makbule geçer, teşekkürler

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
su an izmir'deyim, pazar gunune kadar da kalicam.
daha once haberim olsaydi plan programimi yarisa gore yapar, bisikletimi de yanimda getirirdim.
neyse artik, kismet diilmis :)

katilacak arkadaslara simdiden oncelikle keyifli sonra basarili bi yaris, organizasyon ekibine kolaylik, izleyicilere iyi seyirler diliyorum :)

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
Parkuru ve tur sayısını belirtmeden yarış ilanı vermek ilginç olmuş.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tur sayısının teknik toplantıda bildirilecegini belirttim. Problem nedir? Zaten az cok belli elitler 7 tur olur. Gencler , + 30 5tur , + 40 4 tur olabilir. Sporcuların goruslerinde önemli 1 tur az 1 tur fazla cok problem olmasa gerek??

Parkuru belirtmek derken neden bahsettiğinizi tam anlamadım. Google earth ten parkuru çizmemizi gerekiyordu? Evet doğru , olsa güzel olur. Fakat gerekli değil. Bir gün onceden sporcular zaten parkur gezip görürler... Bizlerin de isleri olduğunu unutmayın lütfen...

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
Mesele herhangi birşeyin problem olup olmaması değil, işin belli bir düzen ve disiplin içinde yapılması.
Ne kadar çok detay önceden belli ollursa, o kadar iyi olur, gelen gelmeyen de ona göre karar verir.
Dediğiniz gibi herkesin kendine göre işleri var.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/582604_10152080245680514_242482250_n.jpg

Tepki
32
Bisiklet
Cannondale
Bugün antrenman amacıyla parkura girdim. Parkur hakkında daha önceden bilgisi olmayan arkadaşlara bugün öğrendiklerimi aktarmak istiyorum.

1-Öncelikle lastikleriniz tubeless değilse epey zorlanacaksınız bazı yerler aşırı dikenli, ilk turumda arka lastiğim patladı örnek olarak.

2-Parkur 6 km denmiş hesaplamadım ama o civarda yani biraz uzun ve denildiği gibi 5-6 tur olursa zorlayabilir sizi.

3-''Teknik'' bakımdan oldukça zorlu bir parkur hem çıkış hem iniş olarak gereksiz yerler var neden bu kadar zorlamışlar anlamadım, dikkatli olunması gerek.

Yarış yerinde bir kaç ambulans bulundurulmalı bana sorarsanız çünkü kazalar yaşanabilir..

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Ooo teknik ve zor yerler arttıysa süper, technical trail açlığımızı bastıracak.
Bu arada parkur işaretlenmiş mi?

Tepki
32
Bisiklet
Cannondale
Evet tamamen işaretli ilk başta yerdeki okları takip ederseniz şeritleri de görürsünüz ileride.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
teşekkürler bilgilendirme için yarın bizde test sürüşü gerçekleştireceğiz umarım dikenlerle karşılaşmayız :D

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
güzel yarış oldu ve kazanan arkadaşları buradan tebrik ederim, bilhassa Ege Pedal sporcularını ;)

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
2 yılda 2 kere patlayan lastiğim 2 günde 2 kere patladı arkadaş ne dikenli yermiş yaa ama parkur harikaydı :D

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Mezarlığın sağından sola doğru dönmektense, mezarlığın solundan sağa doğru dönmek daha iyi olmaz mıydı?
Ormanın içindeki çıkıştan yarışçılar nasıl çıktı merak ediyorum, ele almadan çıkan oldu mu?Diğer türlü dönülse oradan iniş zevkli olurdu..

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Var mı fotoğraf veya video çeken? Bu konuyu yeni görüyorum. Yeterince duyurusu yapılamadı sanırım, ya da sadece ben görmedim. Bilsem ben de katılırdım...

Tepki
3
Bisiklet
Trek
Bunu kaçırdığıma inanamıyorum... Bilseydim gelirdim hemen ama oralar sorunlu yollar biliyorum. Video fotoğraf yok mu hiç?