Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ParkTool TW-2(ParkTool 0-70Nm tork anahtarı) stoklarda var mıdır?/stoklara girer mi?

Konu, 'Eski İlan Arşivi' kısmında gnutheory tarafından paylaşıldı.

1. gnutheory

gnutheory Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bugün biraz öz eleştiri yaparken bu ürüne rastladım;
    Park Tool Torque Wrench TW-2
    Bu tork anahtarı adından da anlaşılacağı gibi vidaları ne kuvvetle sıktığımızı gösteriyor.Furc'tan tutun frenlere kadar bu sıkma kuvvetlerini gerek bisikletin kullanım kullanım klavuzundan gerek ürünün sitesinden hatta Parktool tüm bu değerleri bir arada in/lb cinsinden yayınlamış...
    Bu bağlamda sanırım benim gibi 5Nm kuvvet ile 13Nm'lik kuvveti ayıramıyor ve bunun sonucunda bisikletinize olmadık hasarlar veriyorsanız yada şehrinizdeki bisikletçinizden verdiriyorsanız bence çok işe yarayacak bir ürün.Üstelik bu şekilde ufak ayarlar için kargo firmaları tarafından yapılabilecek hasarların önüne geçmek ve siz kendiniz ayarlamarınızı gerekli dökümanları inceleyerek yapabilir , böylece sizinle muhattap olmak zorunda kalan firmayı devamlı rahatsız etmekten kurtulursunuz...
    Belki karbon bileşenler kullananlar için bu ürün daha çok anlamlı olabilir...

Bu bağlamda bu başlığı açtım, çünkü biliyorum internet siteniz çok sık yenilenmiyor ve ben sitenizde görmediğim bazı ürünleri mağazanızda görebiliyorum.Acaba bu ürün stoklarınızda var mıdır veya bu şekilde bir ürünü stoklarınıza girdirmeyi düşünüyor musunuz?

Ürün yurdışında benzerlerine ( Terazi gösterge ) göre biraz pahalı durabilir ama bence ülkemiz şartlarında alınabilecek en ekonomik ürün gibi duruyor.Üstelik ülkemizde satılan tork anahtarları çoğunlukla sanayi için tasarlandığında 10 Nm kuvvet altını göstereceklerini ve 5mm allen ile kullanabileceğim aparat bulmak bence pek mümkün durmuyor.

Sonuç olarak bu ürün çok uygun duruyor ve Amazon satış fiyatı ;
    Park Tool Torque Wrench (3/8- Inch Drive, 0-600 inch Lbs)

Amazon üzerinden almak bir alternatif ama standart gönderi seçtiğimizde ürün teslim süresi 3 - 4 haftalara varıyor.Üstelik ben kitap harici pek bir ürün almadım.Acaba bu tip ürünler bu şekilde gümrükten geçebilir mi ondan da emin değilim.İşte bu yüzden parktool ürünleri satan erdoğanlar bisikletin bu şekilde bir girişimi olabilir mi merak ettim...

DipNot: Parktool'un resmi bir Türkiye distribitörü gözükmüyor...

2. gnutheory

gnutheory Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bu konuyla ilgilendiğinizi görünce çok sevindim...
    Sanırım sizin elinizde olan ürün bu ;
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=2070
    Ama bu ürün anladığım kadarıyla sadece 5 Nm kuvvet için kalibrasyon edilmiş.Aslında bu şekilde bir ürünü karbon bisiklet kullanıcılarına hediye etmeniz bu konuda ne kadar profesyonel durduğunuzu gösteriyor.
    Şuan sizin cevabınızı okuyunca benim sorduğum ürüne açık kapı bıraktığınızı görüyorum.

Ancak bu forumda neden kimse ilgi duymadı bu konuya anlamış değilim.Gerçekten beni hayal kırıklığına uğrattı.Herkes 5Nm kuvvet ile 8.9 Nm kuvveti ayıracak kadar el hassasiyetine sahip sanırım.Burda bu konu altında birden çok kişi ilgi duyup bir şekilde arz yaratırız sanıyordum.Kimse ilgilenmedi bu konuyla acaba Tork anahtarı ve onun işlevinden kimsenin haberi yok mu?

Neyse ,Erdoğanlar bisiklet acaba 2009 için yeni ürünleri ne zaman stoklarına girdirecek ve bu ürünler arasında ParkTool TW-2 yada TW-1 olma ihtimali var mıdır?