Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paris'te klasik yarış bisikleti toplayacağım veya satın alacağım yardımınızı bekliyor

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Ahmet Yusuf Gürkan tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herkese merhaba,

Ben yaklaşık 1.5 yıldan beri şehir bisikleti kullanıyorum. Bisikletimile birçok uzun ve kısa turlar yaptım. Sanırım her bisiklet hastası gibi bir süre sonra bu iş sizin için biraz olsun bağımlılık haline geliyor. Dolayısıyla 2. bir bisiklet için kendi kendime çok güzel bir mazeret buldum; maslak itü kampüsünde yüksek lisans yapıorum ve kampüs çok büyük olduğundan ayrıca fakültem de kampüsün bir ucunda olduğundan, kampüs içi ulaşımımı bisikletle yapmaya karar verdim.

Uzun zamandır klasik yarış bisikletleri çok hoşuma gidiyor, dolayısıyla 2. bisiklet olarak kendime klasik bir yarış bisikleti toplamaya karar verdim. Hal böyleyken saatlerce bisiklet üzerinde kalmama gerek olmayacağından dolayı, zevkime hitap eden bir bisiklet toplamayı düşünüyorum. Dediğim gibi bisiklet zevkime hitap etsin istediğimden dolayı kesinlikle "bull horn" gidon kullanmayı düşünüyorum ki bu gidondan, ne ikinci el ilanlarda ne de mağzalarda hiç görmedim. Dolayısıyla Parise gidince ilk işim bir bull horn gidon almak.

Gelelim işin zor kısmına, malüm yarış bisikletleri konusunda çok bilgi sahibi olmadığımdan, Türkiyede hem uygun fiyata hemde gerçekten düzgün birşey bulabilirmiyim bilmediğimden 30 Kasım da Parise gittiğimde bazı parçaları özellikle kadro ve bull horn gidonu ya da komple bir bisikleti orada ayarlamayı düşünüyorum. Sizlere danışmak istediğim bazı konular var;
    - Forumda acaba Pariste nerede 2. el bisiklet alışverişi yapabileceğimi bilen var mı ya da öneride bulunabilecek
    - Klasik bir yarış bisikleti için marka ve model tavsiyesinde bulunabilirseniz sevinirim
    - Bir de, büyük bir valize bisikleti parçalayıp yerleştirsem sizce bir sıkıntı çıkar mı? bu durumda güzel bir bisiklet bulursam tekerleri orada bırakmayı düşünüyorum

Herkese şimdiden teşekkür ederim iyi günler dilerim.

2. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ahmet Yusuf Gürkan bunu beğendi.
  3. Kerim Hakan

Kerim Hakan Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    http://www.steel-vintage.com/bicycles/
    Yukarıdaki linkten 70-80-90 lı yıllara ait orjinal yada orjinal durumuna sadık kalınarak toplanmış komple bisiklet, kadro ve ekipman vb parçalara ulaşabilirsiniz.
    Gerçi fiyatlar biraz iddalı...Berlin'de showroomları var...
    Parçalar size fikir verebilir...

4. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    teşekkür ederim Osman Bey tavsiyeniz için. Doğukan Beyle bağlantıya geçeceğim

Teşekkür edeirm Kerim Bey. Site gerçekten iyi oldu:)