Paris'te Bisiklet Turu

onr.krgz

Üye
Tepki
43
@Nuran Atakan

Kayseri'de yaklaşık 2 aydır aynı sistem var. iki şeritli bisiklet yolları yapıldı, yol kenarlarına bisiklet şeritleri çizildi, fakat ben daha hiç belediyenin bisikletini kullanan görmedim. iki şeritli bisiklet yolu görmek için kayseri'ye gelebilirsiniz... yurt dışına çıkıp boşuna zahmet etmeyin...

Scudo
Tepki
8
@onr.krgz

Kayseri'deki bisiklet yolunun fotoğrafını çektimiz mi? Kullananlar ne düşünüyorlar? Bizimle paylaşırsanız sevinirim:)

onr.krgz

Üye
Tepki
43
@Meral Gürman

şu anda kayseri de değilim. fakat gidince ( 1 ay kadar sonra :( ) fotoğraflarını çekip buradan seve seve paylaşırım. :)

onr.krgz

Üye
Tepki
43
Kayseri'ye geldim. Kusura bakmayın sizleri biraz beklettim ama fotoğrafları çektim. Fazla bişey çekemedim ama; affola...

Bunlar belediyenin ücretli bisikletleri...
(link)

Belediyeden aldığınız elektronik kartı ekrana tutup bi tane bisiklet alıyosunuz. (Not: hiç kullanmadım)...
(link)

Veeeeeeee işte meşhur duble bisiklet yolu :) . Parkın yanından geçen bi kısmı...
(link)

Bisiklet yolu, park, yeşillik vs...
(link)

Kayseri' nin meşhur Sivas Caddesi... En sağda çift şeritli bisiklet yolu :) , sonra motorlu araç yolu ve tramvay yolu...
(link)

Tramvay yolu...
http://img830.imageshack.us/img830/3744/dsc00447i.jpg
By (link)

Ara caddelerden birinin en sağ şeridine çizilmiş bisiklet yolu...
(link)

Bisiklet yolunu kullanan iki bisikletli. (Not: arkada da bi tane var)...
(link)

Tepki
6
Çok güzel bir paylaşım olmuş.Ayrıca Kayseri'de de böyle bir uygulamayı görmek güzel.Bisiklet yolu;yolu kullananlar(az da olsa);bisiklet kiralama sistemi..

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
@a.özdemir
Aman Allah'ım kabus gibi, hatta korku filmi gibi. Tüylerim diken diken oldu. Biz oralarda yaşayamayız ağabey! Bir burada kask takınca bizi uzaylı veya Alamanyalı zanneden, kendilerinin bile ben bunu neden sordum diyeceği (kaç yapıyor bu? Frenler tutuyor mu? Lastikler patlamıyor mu?) ve hatta cevap vermeyince sizi taşlamaya kalkan insanlara, üstümüze çıkmaya çalışıp da sağda solda belki polis vardır diye tırsan bir takım şöförlere, yolun en sağından bile gitmemize gıcık kapan ve üstümüze üstümüze süren ve bir de durup dururken hır çıkaran araçlara, özgün Anadolu Rock müziği bestesi yapar gibi yerli-yersiz çalınan kornalara, bisikletin önüne özellikle atlayan yurdum insanı mazralarına ve bisikleti sadece karne hediyesi (o da bütün dersler pekiyi olursa) yada cikletten çıkan tuhaf 2 tekerlekli nesne gibi gören vatandaşlara alışığız. Gitme bir daha oralara ağabey. Ne işin var oralarda. Bak bizim de huzurumuzu kaçıyorsun gece gece!!! Hem insan alıştıra alıştıra söyler. Böyle pat diye söylenmez ki...;)

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
İnşallah, bizede böyle güzel bir tur nasip olur. :) Ayaklarınıza sağlık.

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.:)
Gerçekten çok ama çok güzel bir paylaşım olmuş.Bize vermiş olduğunuz istatislik bilgileri çektiğiniz fotoğraflar kadar önemli benim için.
Paylaşım için harcanan emek için teşekkür ederim.Ayakalarına sağlık.:in:

Atagün Elma

Forum Demirbaşı
Tepki
317
Bisiklet
Diğer
Gerçekten çok güzel bir gezi ve örnek alınacak fotoğraflar.Paylaşılan bilgiler ve beyin fırtınası da bizlere taze bilgiler verdi.Her yorumu ve seviyeli cvpları okumaktan zevk duydum.Emeğinize sağlık!Ayrıca Soner Sarıhan Dostum'a da konuyu sabit konu haline getirmesinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim...

Anıl Baş

Üye
Tepki
52
çok güzel bir paylaşım olmuş. benimde pariste bulunma şansım olmuştu ve eski güzel günlere götürdünüz beni. umarım türkiyedede bu düzen yavaş yavaş sağlanır..teşekkürler

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Sanıyorum bu uygulamanın öncüsü ve en başarılı uygulayanı Paris Belediyesi. Alanya Belediyesinin de buna benzer bir uygulaması var. Zira, şehirde bulunduğum 1-2 saatte bu bisikletlerden birini kullananı görmesem de, özellikle yabancı turistlerin ilgi gösterdiklerini tahmin ediyorum. Paylaşımınız için teşekkür ederim. :in:

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Belediye bisikletleri birbirinden garip şekillerde nedense.:)
Neden doğru düzgün klasik bisiklet gibi yapmamışlar acaba?Tipsizlikleri yüzünden insanın bisiklete binesi gelmez.Ben böyle bir bisiklete binmek istemezdim.