Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paris-Roubaix'12(8 nisan pazar)

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Okan Örs tarafından paylaşıldı.

1. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  2. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Eklemeyi unutmuşum.
    'A SUNDAY İN HELL'

1976 yılı yarışının öncesi,sırası ve sonrası.
    Yam yam Eddy Merckx'i merak edenler için bulunmaz fırsat.
    Aslında bisiklet filmleri başlığında da paylaşabilirdim ama iki gün sonraki yarış nedense burayı tercih ettirdi.
    İyi seyirler...
    http://www.youtube.com/watch?v=D4IDCkcnnHg&feature=related

3. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aynı gün Salcano Göreme yarışı var, yarışa katılanlar olarak sonradan izleyeceğiz mecburen.

4. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Okan bey haber verdiğiniz için teşekkürler.Euro spor saat 12,00 dan itibaren de dünya pist şampiyonasını veriyor.

Okan Örs bunu beğendi.
  5. Ekrem Erten

Ekrem Erten Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cancellara-Boonen rekabetini izlemek keyifli olacaktı ama ne yazık ki Cancellara'nın köprücük kemiği kırıldı Touf of Flandersta.
    Cancellara'nın 2010'daki muhteşem atağına cevap verememişti Boonen. 2011'deki atağında ise kazadan dolayı yarış dışıydı. Bu sene intikam almak isteyecekti ama...
    Neyse biraz moda girelim. :)
    2010 model spartaküs kaçışı. 2:10'a dikkat: http://www.youtube.com/watch?v=j7xjsPqHg3o
    2011'deki kaçış ve sprinti iyi olan Hushovd'a yarışı kazandırmamak için yaptığı akıl oyunları: http://www.youtube.com/watch?v=_cEV1l9i1ec&feature=relmfu
    ve bu fırsattan yararlanan van Summeren: http://www.youtube.com/watch?v=0_XHQpVavWU&feature=relmfu

6. Murat Sarp

Murat Sarp Üye

Seviye:
    bizim yarenlerin turundan yorgun argın döner dönmez eurosport'a focuslanacaz demek.. cancellara'nın olmayışı kötü oldu... o zaman sonuna kadar boonen diyoruz!

7. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Boonen bugünkü yarışı resmen domine etti. Arenberg sektörüne girişinden sonra dedimki bu adam ya ölür ya yarışı alır. Öyle gözükara girdiki :) . Harika bir yarıştı çalışan risk alan kazandı.

8. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Zemin yer yer çok zordu ama bu yarışın seyir keyfini çok artırıyor. Seyirci ilgisi müthişti.
    Bisiklet kullanan biri olarak dahi Avrupada bisiklet sporunun bu kadar sevilmesi beni şaşırtıyor.

9. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Boonen'ın 50 küsur km. kaçış yaptığında, içimden bu adam ne yapıyor böyle,ne kadar kendini iyi hissetsede rüzgarlı bir günde düpedüz delilik diye geçirdim aklımdan.Yalan yok takip edenlerin mutlak yakalayacağını düşündüm(Yıllardan beri yarış takibi yapan biri olarak bunun defalarca örneğini gördüm çünkü).
    Düşüncelerimin aksine adam yüklendikçe yüklendi,bastıkça bastı...Müthiş bir efor ve arzu.Gözümde artık oda efsaneler mertebesine yükseldi..
    Tebrikler Boonen...

10. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bir ara farkı 1 dakika 32 saniyeye kadar çıkardı hayretlerle izledim. Öte yandan finali daha ilgi çekiciydi salon yarışı gibi kaçışlar yapıldı :)

11. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    tavşanın (f.cancellara) sakatlığında, kaplumbağa(boonen) yarış kazandı yani :)

12. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tavşanın(f.cancellara) geçen sene deneyip de beceremediğini kaplumbağa(boonen) becerdi diyelim:) 57km tek tabanca kaçış ;) RadioShack çiler pek bi üzülmüş :/

serkan hilal ve ayla abdan bunu beğendi.
  13. Zafer KAPLAN

Zafer KAPLAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Varmı bu yarışın tamamını izleyebileceğimiz bir site acaba?ilk sayfada bir arkadaş 1976 yılının yarışını vermiş,harika bir şey o zamanlar kask yok,sokaklar protesto gösterileri ile dolu,hatta kadının biri bisikletçinin birini tartakladı :),yollar kum,çamur,tos toprak vayyy dedim fakat son yarışı izlemek için geç kaldım,var ise bir yerlerde tamamı biliyorsanız site bilgisi yeterli olur :)

14. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Eğer olanağınız varsa yarın yani çarşamba 14 00'de bir saat onbeş dakikalık özet yayın görünüyor programda.aynı gece 01'de de yarım saatlik özet var:in:

Zafer KAPLAN bunu beğendi.
  15. Zafer KAPLAN

Zafer KAPLAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    teşekkür ederim bilgilendirme için Okan bey ama Youtube sağolsun,son 1 saatini birileri yüklemiş bende şu an izliyorum hatta izlemek isteyenlerde burdan buyursun :)

http://www.youtube.com/watch?v=R40NAdtPXq4

Ozzgurr bunu beğendi.
  16. Murat Eren

Murat Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Boonen mükemmel aldı.Bu klasik en iyi klasik bence

17. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçen seneki yarışı dikkatlice izlemediğin gayet açık ve net ortada yukarıdaki cümlenden dolayı. Geçen sene Fabian CANCELLARA dediğin adamın peşinde 3-4 kişi vardı ve sadece F. Cancellara pedal çevirdi,bu küçük grubu çekti. Bu yüzden tartışma bile yaşandı ve BEN KAZANAMIYORSAM, SİZDE KAZANAMAYACAKSINIZ DEDİ!!! pedal çevirmedi, daha sonrasında ise muazzam bir güç ile kaçarak 2. oldu ve kimsede yakalayamadı... TOM BOONEN dediğiniz herifin adı bile olamaz F.C. nın yanında!!!

F.C. nin gücü ve kendisi bu kadar ortada iken, nasıl olurda T.B. savunulur bilemiyorum :D her kapışmalarında hüsrana uğrayan Boonen oldu ama hala F.C. den daha iyi havası veriliyor adama :D gazla bisiklet gitmez arkadaş!!!! bunu bir öğretemedim size :D

NOT: takım tutumuna karşıyım. F.Cancellara ve M.Rasmussen ciyim...

18. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu tip klasiklerde Cancellaranın Boonen aksilik yaşamadığı sürece Boonen ı geçme şansı çok düşük. Cancellara Boonendan kaçamaz , finişte ise zaten Boonen a karşı bir şansı yok.
    Ancak iyi bir takım Cancellara adına çok iyi çalışırsa belki ...

19. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cancellara'cıların son ağlaması "Ama hep arkama geçiyorlar,önümde hiç çalışmıyorlar :((" Arkadaşım madem en babasısın,en güçlüsüsün koyverip gidiceksin uzayacaksın yolda.Gidemiyorsan en güçlüsü değilsindir.Geçmişte süper kaçış yapmış olması,her daim öyle "en güçlü" kalacak olması demek değildir.Örneğin evvelki seneye kadar zamana karşıda rakipsiz denilirken, geçen sene her zamana karşıda Tony Martin'den fark üstüne fark yemesi gibi ;)

20. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Serkan senin de foruma üye olduğun 2010'dan önceki klasikleri izlemişliğin pek yok sanırım. :) Cancellara'yı çok severim ama asıl tuttuğum adam Boonen. Lütfen biraz eski yarışları araştır ve bir sonraki sefer ona göre yazarsın.