Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paris-Roubaix 2011'i canlı izlemek

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Barış Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkese merhaba,

Bu sene, 10 Nisan Pazar günü yapılacak bu tek günlük yarışların şahı, nâm-ı diğer kuzeyin cehennemini yerinde izlemeyi düşünüyorum. Roubaix'ye iki saatlik mesafede yaşadığım için kalkıp gitmemenin ayıp olacağını düşündüm. Acaba aramızdan daha önce bu tip bir tek günlük yarış takip etmiş olan var mıdır? Özellikle bu yarışın en çok görülmeye değer noktaları nelerdir? Elbette pavé tabir edilen bir kısımdaki geçişleri görmeye çalışacağım ama oralara nasıl ulaşım sağlarım, ne yapılır ne edilir pek bir fikrim yok. Henüz yabancı forumlarda detaylı araştırmaya girmeden önce burada sondaj yapayım dedim. Hatta gelen olursa orada (parkurun neresi olur meçhul) görüşmek dileğiyle. :)

2. Barış Kılınç

Seviye:
    Tekrar merhaba,

Zorluk kategorisi 4 yıldız olan Cysoing-Bourghelles veya Bourghelles-Wannehain kısımlarını izlemeye karar verdim. Peşi sıra gelen 1300 ve 1100 metre uzunluğundaki pave yollar bunlar. Bu sene 31 adet pave kısım koymuşlar, bu saydıklarım ise sondan 7 ve 6ıncı kısım oluyor. İzleyip göreceğiz cehennem mi cennet mi? :)

babamasoylemedim.com

atunsay ve beyazıt akan bunu beğendi.
  3. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kıskanmadaım desem yalan olur:) Yarış günü yağmurlu olursa bide tadından yenmez,senin için durum farklı olabilir tabi:) şimdiden iyi seyirler,iyi eğlenceler...

Barış Kılınç bunu beğendi.
  4. Ali ŞAHİNLER

Ali ŞAHİNLER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu yılki dağ filmleri festivalinde bahsettiğiniz yarışın belgesel tarzındaki filmini izledim.Road to Rubaix orjinal adıydı filmin.Film gerçekten çok güzeldi sizin gibi izleme fırsatım olmasını çok isterdim.Özellikle de arnavut kaldırımlı olan bölümleri izlemenizi tavsiye ederim.

5. Barış Kılınç

Seviye:
    Ben de oraya bisikletle gitmeye çalışacağım için yağmur biraz üzücü olabilir. Ama heyecanı artıracağı kesin ;)

Teşekkürler, filmi sonradan izleme fırsatı buldum. Acısıyla tatlısıyla her şeyi gösteriyor. Gerçekçi olmuş. Özellikle yarış bittikten sonra yapılan portre fotoğraf çekimine bayıldım. Bahsettiğim kısımlar taş döşemeli, aslında 5. dereceden zorluk seviyesine sahip olan diğer yerleri de düşünmüyor değilim.

babamasoylemedim.com

6. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İzlemeyi düşündüğün yer yokuşsa ayrı bir güzel olur! Üzerinde milli takım forması,kulüp formaları giyersen hatta yol kenarında mangal yaparsan:D tv'de bir türkünde bu yarışı yerinde izleyip mutlu oluruz bizde:)

7. Murat Eren

Murat Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Keşke bize de nasip olsa

8. LEVENT AYDOĞAR

LEVENT AYDOĞAR Üye

Seviye:
    gecen seneki tour of turkeyde bazı bisikletciler son gunlerdeki etaplarda asfalt yolun fazla sarsıntı yaptığını,gece otelde kalça ağrılarından muzdarıp olduklarını söylemişlerdi..sonra o ulkeye karşı saygılı olması gerektiği konusunda uyarı alınca özür dilemişlerdi.e şimdi bu anot kaldırımlı yada arnavut kaldırımlı(nasıl ifade ederseniz edin) taşlarda yarışlara katılıyolar.acaba ne yorum yapıoalar.

9. Barış Kılınç

Seviye:
    Roubaix'deki yarışın yarısı bisikletçi vs. bisikletçi ise, diğer yarısı da bisikletçi vs. yol. Özel üretim bisikletlere kadar gidiyor bu. Türkiye'deki beklenmeyen bir durum. Ama gerçekten Denizli civarındaki geniş yolların asfalt kalitesi yol bisikleti için kötü. Arabalar bile müthiş gürültülü gidiyorlar.

babamasoylemedim.com

10. LEVENT AYDOĞAR

LEVENT AYDOĞAR Üye

Seviye:
    izleyebıldınmı yarışı barış.eurosportda bahsettıler son 15-15,5 km lerde turk bayrağiyla beklıyoruz die twit atıldı.sen sandım.izleyebıldıysen ne mutlu sana.muthışti yıne.yağmur yok ama kaza yıne varoğlu var.

11. Barış Kılınç

Seviye:
    evet izleyebildim. o bendim :), tam 15,2'de bekliyordum. cancellara'nın kamera motoruyla arasına kolumu uzatıp bayrağı tuttum, ama sanırım kamera o sırada başka bir yeri gösteriyordu. o taşları yerinde inceleme imkânı buldum ve hatta bisikletle üzerinden geçtim. yağmur yağmasa bile bu yol yol değil :) detaylı yazacağım birkaç güne. teşekkür ederim.

babamasoylemedim.com

d.berkay bunu beğendi.
  12. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:

Sanırım Eurosport'a da mesaj atan sizdiniz, Türk bayrakları ile bekliyoruz diye. Ben de çok baktım ama göremedim sizi

13. LEVENT AYDOĞAR

LEVENT AYDOĞAR Üye

Seviye:
    tmm beklıyoruz detayları.evet malesef kamera göstermedi.dirc fermeilien bile türk bayrakaları nerde diye hatırlattı bir ara caner elere.resimleri atarmıısn buraya.heycanla beklıyoruz

14. S.Cihan Seven

S.Cihan Seven Aktif Üye

Seviye:
    Hiç kaçırma...

15. Barış Kılınç

Seviye:

Fotoğrafın üzerine tıklarsanız Paris-Roubaix gezimi izleyebilirsiniz ;) , yorumlar için teşekkür ederim.