Paris Nice 2009 Canlı Yayın

fatih-1975

Üye
Tepki
69
Sonunda yarışı canlı izlemek için bir link buldum Belçika'da bir spor kanalı. Ana sayfanın solundaki sarı yazıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

(link)

Cervalo takımından genç alman bisikletçi Heinrich Haussler 2. etabı kazandı. Favori Alberto Contador son kilometrelerdeki kazaya karışınca 1 dakika 24 saniye farkla 88. olarak bitirdi. Astana takımı yarış sırasında Contador'un dünkü zamana karşı etapta kazandığı sarı mayoyu savunmayacağını duyurmuştu.

Yarın 178 km'lik Orval - Vichy etabı koşulacak.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eurosporttada yayınlıyorlar yarışı.bugünkü etap oldukça zevkliydi.

fatih-1975

Üye
Tepki
69
@olkjolkj

Bugün yukarıdaki link çalışmıyor ben şuradan izliyorum...

(link)

Bitişe yaklaşık 70 km var kaçan grup ile peloton arasında yaklaşık 6 dakika var..

Yarışın başından beri pelotonu çeken ASTANA şimdi CERVELO dan da destek görmeye başladı. CERVELO Heinrich Haussler in ikinci sprint zaferi umuduyla ASTANA ya yardıma başladı

Eurosport radyo canlı yayınından yarışı dinlemek için...(ingilizce)

(link)

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
Lınk ıcın tesekkurler
Etap sonu gayet zevklı sprınt fınısh le bıttı.Chavanel sarıyı aldı ama enteresan bır durum vardıkı Contador yalnız kaldı ve bu gunku etap resmen rabobank ve quıckstep ortaklıgı kokuyordu.:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: fatih-1975

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Çok keyifli bir etap oldu gerçekten. Rabobank ın hiç atak beklenmeyecek bir noktada komple takım olarak saldırması ve pelatonu parçalaması çok ilginç oldu. QuickStep hariç diğer bütün takımlar bu temponun ciddiyetine tepkisiz kaldılar ve uyudular resmen. QuickStep ide uyutmayı başarmış olsalardı Rabobank bugün sarı mayoyu harika bir taktik zaferle kazanacaktı ama QuickStep in takım menejeri köfteyi erken çakıp Chavanel ile bir domestiğini öne göndererek bu atağı lehine çevirdi:) Bravo gerçekten:)

• Beğen

fatih-1975

Üye
Tepki
69
@Aytaç Biber

Gerçekten mükemmel bir etaptı. Eurosport radyo yorumcusu defalarca çok uzun zamandır böyle bir taktik atak görmediğini belirtti.

Ancak ben ASTANA'nın Tour California'dan sonra bu yarışa zayıf bir takımla katıldığını düşünüyorum. Rabobank'ın atağından sonra Contador'a yardım edecek kimse olmayınca tek başına yetişmeye çalıştı. Farkı bir ara 40 saniyeye indirmesine rağmen takım arkadaşları olmadan tek başına yetişmesi mümkün değildi..

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Astana takımı zayıf değil, California turundaki kadar iddialı geldiler ancak bütün takımlar gibi onlarında taktik menejerleri bu atak karşısında uyudu. daha doğrusu bütün takımlar gibi onlarda Rabobank ın o tempo ile kaçamayacağını düşündüler. Contador tamamen kendi insiyatifi ile tehlikeyi sezip ön gruba gitmeye çabaladı, aksi halde mutlaka takım onla beraber yardımcı gönderirdi. Hele ki ellerinin altında Popovych, Zubeldia, Navarro, Schar gibi adamlar varken. Tek mesele gerçekten sanki büyü yapılmış gibi bütün takımların tepkisiz kalmaları oldu.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
Aslında peloton ondekı kacan grubu ne de olsa bıtıme daha 40km.var yakalarız edasıyla Aytac hocam dedıgın gıbı uyurken rabobank takım olarak kacması mukemmeldı ve fınıshe 2km.kala yapılan sapanlar cıdden cıger ısteyen olaylardı.Resmen benım ıcım daraldı chavanel ın bırının ustunden dıger sapana cevap vererek ılerlemesı benım nefesımı kestı ama bıraz once yorumlara baktıgımda astana sozcusu chavanel gıbı bır surucunun gerısınde kalmanı zor oldugunu ama cuma gunu bu kılıdın bozulacagını soylemıs:rolleyes: Gercı bu hatayı bı sekılde astana nın telafı etmesı gerekıyor kı dunkı etapta contador pedala asılıyor ama ondekı grubu yakalamak o kadar zor bı olaykı benım ıcım gıttı adamın kendını parcalamasına ve astananın takım olarak uyumasına.Herneyse bız ızleyenlere boyle olması daha ıyı oldu heyecan ve muhabbetımız artıcaga benzıyor.Her etap sımdı daha bır zevklı olcaktır

Bu arada aklıma gelmısken dunkı etapta degısıkn bısıı okur gıbı oldum sankı fasulye turlar bıttı ve avrupaya geldık astanaya ufaktan boy gosterısı mı yapıyorlar acaba gıbı geldı bana?Soylekı lance ın gelmesı ,contadorun 3 turu alması ,ve lıstesınde yıldız ısımlerın dolu olması , Astanayı bır anda dıger takımların korkulu ruyası halıne gelmesıne sebeb oldu.Her nekadar cervelo test,saxo bank,lotto,rabobank gıbı takımlar ıyı suruculerle anlassalar bıle bu kadar ses getırmedıler.:rolleyes:

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Diğer takımların Astana kadar tantana koparamaması gayet doğal bence. Gerek Lance ın çok büyük bir reklam ile dönüşü gerekse kadrolarında Contador gibi 3 büyük turuda kazanmış bir isim olması hepimizin bildiği gibi buna sebep önemli faktörler.

Aslında Astana dan sonra en büyük tantanayı koparan bir diğer takım da Katusha idi ama açıkçası ben şimdilik hayal kırıklığına uğradım. Karpets gibi bir ismi gerektiği gibi kullanamıyor olmaları çok üzücü. Belkide bugün ve önümüzdeki nispeten sert etaplarda bu durum değişebilir. Umarım bu söylediklerim karşısında beni utandırırlar, zira ben bu sporda doğudan çıkan takım ve sporcuların da artık sporun geleceği ve dünya çapında yaygınlaşması adına batıdaki sporcular ve takımlar kadar ön planda olmaları gerektiğine inanıyorum. Astana takımının da her ne kadar lider sporcuları batıdan olsada, bir Kazak takımı olarak bu denli ses getirmesi ve medyada göz önünde tutulup sıkça bahsinin geçiyor oluşu hoşuma gidiyor.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
Bu kılıt cumaya kalmadan acılcak galıba sımdıden chavanelle contador farkı 36sn.ye dustu.Ozellıkle contadorun son yokus sovu ezıcı ustunlugunu gosterırır gıbıydı.Ama yınede tek cıkmaktansa fedaıyle cıkması ınıste cok ıse yarardı.Cunku ınıste bayaı zaman kaybı yasadı.Heyecan guzel, sezon guzel 2009 da guzel seyler yasıcaz

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Paris Nice ta açıkçası pekde bi heyecan olacak gibi gözükmüyor. Contador %90 bu turu kazanacak. Contador dan başka birtek Karpets var bence ama Contador u yeneceğini hiç sanmıyorum. Evans zaten patatese dönmüş... Chavanel ise değil turu kazanmak, tur sonunda ilk 5 te kalırsa genel klasmanda öpsün başına koysun:)

Bugün Tirreno Adriatico da başladı ve esas savaş orda. Hemen hemen bütün süperstarlar İtalya da şuan. Tam 238 sporcu Tirreno Adriatico yu koşuyor. Akla ilk gelen sprinterler Petacchi, Cavendish, Napolitano, McEwen, Bennati, Pozzato, Boonen, Bazayev, Hushovd, Ginanni...vs. Bunun yanında Basso, Nibali, Di Luca, Cancellara, Garzelli, Andy Schleck, Rebellin, Klöden, Dekker, Bettini...Saymakla bitmiyor gerçekten...

Ben özellikle Di Luca, Garzelli ve Basso savaşına dikkat diyorum...Tabi turu geçen yıl kazanan Cancellara da hemen akla gelecektir ama bu sene kazanması kesinlikle mümkün görünmüyor çünki bu yıl rotaya genel klasmanı kesinlikle şekillendirecek çok sert bir tırmanma etabı eklenmiş.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
Aytac hocan tıreno adrıatıco yu ızleyebılecegımız lınk varmı?

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@STORMER

EuroSport u olanlar bayram edebilirler, EuroSport Paris-Nice ile beraber Tirreno-Adriatico yuda canlı yayın ile peş peşe yayınlıyor.

İnternetten izlemek isteyenler (link) adresinden sport başlığı altında o an cycling başlığı altında yarışı yayınlayan kanallara ulaşabilirler.

Paris-Nice da bugünde bi nane yoktu malesef...Ama yarın ki etap muhteşem bir tırmanış ile bitecek. Contador un kazanacağı her ne kadar kesin gibi gözüksede, kendi adıma heyecan için haydi Karpets diyorum:)

Tirreno-Adriatico da ise bugün muhteşem bir sprint etabı oldu...Dev sprinterlerin kapışmasında yaşlı kurt Petacchi adeta ders verdi...LRP takımıda inanılmaz güzel çalıştı. Görünen o ki Petacchi korkutucu bi şekilde geri dönmüş...:)

Yarın ki etap da muhtemelen büyük bir sprint ile bitecek. Cumartesi günü ise gerçek bir "climber" savaşı izleyeceğiz:)

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@Aytaç BiberEveeettt hocam sonunda yokusda bıten etap gorucez:D Dun ıslerden dolayı ızleyememıstım ama sprınt fınıshlı olması ekmegıme bıraz yag surdu.Ama bu gunu kacırmak ıstemıyorum.

Petacchı resmen gecmısın hesabını sordu sankı sezon oncesı acıklamalarıda cok serttı Bu sene TDF ye katılıcakmı bılıyomusun?Eger katılırsa sprınt mayosu tam yıldızlar savasına benzıcek:rolleyes:

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Benim bildiğim kadarı ile LPR Brakes takımı Pro Team değil Kıta Takımı statüsünde. Eğer bu yıl bu statü değişmedi ise Fransa turuna gidebilmesi için takımın özel davet alması gerekiyor. Aksi halde Fransa Turunda göremeyiz ama takımın bir İtalyan takımı olması sebebi ile İtalya turunda bi aksilik olmaz ise kesinlikle göreceğimize emin olabilirsin. Zaten ima ettiğin şekilde bir yıldızlar savaşı İtalya da da olacak. Ayrıca İtalya turunun bu yıl 100. yılı olması sebebi ve önemi ile bu yıl ki tur Fransa ya nazaran biraz daha ağır basacak. Lance Armstrong la beraber bütün büyük tırmanıcılar bu yıl eksiksiz orada olacaklar.

• Beğen
Tepkiler: STORMER

ramon71

Daimi Üye
Tepki
164
Bugün kaçta hangi kanalda izlenebilir bilginiz var mı ?