Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

parasızlık ve aç gözlülük :D

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mert türkmen tarafından paylaşıldı.

1. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben bir öğrencim ailemin durumuda bisiklet parçasına 200 tl vermeye pek musait sayılmaz benim ise hiç sayılmaz (sayılsada peder almaz veya aldırmaz o ayrı mesele .) biskletim trek 3900 fren vites koları alivio aktarıcıları acera bu aralar açil olan bir maşa deyişimi söz konusu bunun yaındada aktarıcıları deore vb olarak deiştirmeme gerek varmıdır veya hut deiştirdiğimde bana geri dönüşü performans olarak fark edilir şekilde dönermi görüşleriniz benim için deyerlidir KALIN SAĞLICAKLA

2. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    açıkçası ben trek gibi güzel bir markaya alivio gibi parçaları yakıştıramıyorum. deore muhteşem olur 3900'e. performansta çok büyük farklar var özellikle görsel açıdan çok. maşa konusunda da 40 - 50 tl gibi maşalardan alabilirsiniz sizi 6 ay kadar idare eder. yanlış anlaşılırsa özür dilerim iyi akşamlar.

3. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    deore'yi verimli kullanmak için komple sistemi değiştirmen lazım sadece aynakol o civarlarda bence 200 liraya hafif bir maşa bul (rock shox duke gibi) en azından bisikletin hafiflesin..veya daha hafif bir jant asfaltta kullanıyorsan slick lastik gibi...yada parça deore alıp takımı topladığında komple değiştirirsin..

4. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    deore iyi olur ;)

5. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende de Trek 3900 var.Ben bazı parçaları değiştirdim.Performansa büyük etkisi oldu...

Rock Shox Dart-3 maşa : 2,2 kg (Orj maşa 2,3 kg.) / 220 TL

Maşa konusunda ağırlık çok değişmedi ama kilitli olması artı oldu.Daha iyi bir maşa için param yetmedi açıkçası...

Schwable Marathon Extreme : Orj lastiklerden daha hafif ve daha akıcı / 315 TL

Kesinlikle parasını hak eden bir lastik.Almadan önce çok araştırdım.

Vitra Amoeba gidon : 160 gr. (Orj. 480 gr.) / 25 TL

Ağırlık farkı inanılmaz.Elimin altında külçe taşıyormuşum haberim yok...

Tughra sele borusu : 185 gr. (Orj. 410 gr.) / 20 TL

Önceki boru hem kısaydı hemde ağırdı.Seleyi olması gereken yüksekliğe ayarlayamadığım için değiştirdim ama ağırlığada katkısı oldu.

Açıkçası bu modelde daha fazla geliştirme yapmak ne kadar mantıklı tartışılır.Geriye kalan komple vites ve fren (hidrolik) sistemini değiştirince sadece kadro kalıyor.Toplamda ödenen para ile sıfır daha iyi bir bisiklet alınabilirmi araştırmak lazım.Bu konuda fikirleri ve tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşırsa çok makbule geçer...

BORA AÇAR ve mehmet kendir bunu beğendi.
  6. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    aslında bisikletim ban yetiyor ama insan oğlu işte arada ince lastik takıorum fark ediyor gerçekten gidon ve boğazıda deiştirdim FERHAT FIRAT abim sayesinde çok sağolsun resmen 250 gr oynadı :D vites koları alivio birtek aktarıcı acera onu sevmiyorum okdar oda dişlisi 11 t nin görünüşü kalın olduğu için yoksa bir sıkıntım yok

7. hasan ilhan

hasan ilhan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende ilk salko astro aldım sonra değiştir de değiştir bunun sonu yok. Bence araca değil amaca odaklan. Sadece bozulursa yerine daha iyisini düşün bence. Görünüşü filan boşver bisiklet sürmek değil mi mesele fazla kafanı da cebini de yorma. Güle güle kullan...