Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paletli bisikletim; en büyük hayalim

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında deniz çelik tarafından paylaşıldı.

1. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Selam arkadaşlar şu an hayalimdeki bisiklet dünyada yok. Yıllardır bekledim ama teknoloji hayalimdeki bisikleti yapmadı bilim adamları hafifliği ve sağlamlığı için çaba gösteriyor evet en temel sebebi budur. Ama bir de tip verseler, benim yapacağım bisiklet bu özelliklerin hepsini gösterecektir. Bisiklete karbon kabin kaplama yapıyorum tekerlere karbon boyut yapacağım. Dikkat bu bisikletle kalabalık mekanlarda gezmeyin yoksa milletin nazarı bisikleti patlatır 1999 yılın da alamünyum kabin den yaptığım bisiklet çok ilgi çekmişti!ama kızların yüzün den bisiklete binmeye zamanım az olurdu. Kız milleti bisiklete fazla ilgi vermez ama o bisikleti gördükleri zaman herkesi bir an bisiklet hayranlığına kapılırdı. Motositletçi arkadaşlarım paletli bisileti gördükleri zaman bisiklet hayranlığı oluşurdu! Mahalleden geçtiğim zaman çocuklar peşimi bırakmazdı 7'den 70'şe bisikleti gördüğü zaman yolda duraklayıp ağzı açık kalırdı! Yoldaki arabalar firenleyip bisiklete şaşkınlıkla! bakardı. Nice gençler araştırma yaptılar o bisikleti almak için ama bilmiyorlarki bisikletin el yapımı olduğunu. Nice babaları yanıma gelirdi bu bisikleti nerden aldın ya bizim çocukar beni rahat bırakmıyor ya derdiler. Bisikletçilere akın ederlerdi sizde paletli bisiklet var mı diye bisikletçiler bisiklet şirketlerine bildirdik ama böyle bir bisiklet ne gördük ne duyduk demişler bisikletçilere. Bisikletçiler mahçup olmuşlar müşterilere evet bir kaza yüzünden bisikleti kaybettim. Yıllar geçti o çocuklar büyümüş, beni gördükleri zaman abi senin o paletli bisikletin vardı birdaha yapsana! derdiler. Yapacağım az kaldı derdim! o bisiklet herkesin hayali olmuştu, o hayali birdaha somutlaştımak için kolları sıvadık nasip olursa o hayalimdeki bisikleti birdaha yapacağım hemde daha iyisini forumda resmini koyacayım hatta video çekimi yapacağım paletler sayesinde düz yolda yokuş aşağı iner gibi gideceğine siz de şahit olacaksınız.

2. yavuzicmez

yavuzicmez Kıdemli Üye

Seviye:
    şaka mı bu ? :S

deniz çelik bunu beğendi.
  3. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    yavuz zannetmiyorum,abimin bu şekilde farklı düşüncelere sahip olduğunu biliyorum mavıc'ın tasarım yarışmasımıydı neydi bi düşüncesi vardı cantlarla alakalı hızı artırıcı rüzgarı azaltıcı yönde.okumuştum mantıklıydı.o yüzden yapılmayacak bişi deil forumumuzda el yapımı 2.karbon kadro olacak galiba
    İnşallah yapar şimdiden kolay gelsin abicim

4. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hayallerinin peşinden gitmen çok güzel bence yap forumada fotolarını koyarsın. kolay gelsin başarılar diyorum

5. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Fotoları sabırsızlıkla beklycem..Kolay gelsin..

6. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bide fotograf kosan tam süper olacak ha :D

7. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben artık bu arkadaşın yazılarına yorum yazmaktan sıkıldım o bişiler yazmaktan sıkılmadı...Deniz Bir resim koysan mantıklı olan hepimizi rahatlasak bilimsel olarak imkansız olduğunu hepimizi bildiğimiz şeyin gerçek olabilme ihtimalini görsek de forumun database'ini gereksiz işgal etmesek..Yada her defasında destek mesajı almasan..

8. deniz çelik

Seviye:
    hep bu yüzden kaybediyoruz ozan bey;sen yorum yapmaktan sıkıldın ama biz yazmaktan sıkılmıyoruz.Başarının sırrı sabretmektir eğer yorum yapmaktan sıkıldıysan lütfen yorum yapmayın yoksa zarar veriyor benim hayellerime; kişilerin düşüğncelerine saygı göstermezsen hayatta hiç bir zaman başarılı olamazsın eğer benim bilimsel görüşlerim den sıkıldıysan bırak be dostum bırakta bisikletimi rahat rahat yapayım sizin gibi tes görüşlü insanlar inanınki iştahımı kaçırıyor ama yine de yılmayacağım;forumdaki anlayışlı arkadaşlar oldukça yolumuza devam ,ben güç alıyorum olumlu mesajlardan ,ben sizin yorumlarınızı zevkle okuyorum ama hiç sıkılmıyorum;çünkü herkesin görüşüne saygım vardır:Ben özgürüm belli bir çerçeve sınırına çıkmadıkça istediğimi yazarım,size zorla yorum yapın da demiyorum,en az mesaj yazan da benim bırakta yazalım yaww;okadar saçmalıklar varki onları eleştir bu şekil eleştireceksen özel mesaj gönder saygım vardır;insanları toplumda eleştirmeniz size hiç yakışmıyor,ben başımdan geçen bir olayı anlattım bilimsel boyuta geçmedim o geride kaldı,bisikleti yapınca o zaman bilimsel bayuta geçerim.Bu forumdaki arkadaşlara sevgim ve saygım sonzsuzdur bilimsel olarak imkansız olduğunu karar vermeniz çok mantık dışı bir görüştür imkansız bir şeyi dahi bilim adamları ihtimal vermiştir,benim kimseye yalan söylameye borcum yoktur bana ne katkın veya yardımın olabilir ki ama diğer arkadaşların görünüşüne ihtiyacım vardır bisikletden anlayan kişiler bana yorum yapsın lütfen bilimden teknolojiden anlamayan yorum yapmasın yoksa bu araştırmam kuşkulandırıyor beni.Fransız bilim adamları bu konu üzerin den çalışma yapıyorlar onlar bu sisitemi bulursalar çok zoruma gider:Ozan bey;kırşehirin kahveri diskotekler hep genç dolu içim kan ağlıyor elin yabancısı bilimsel yolda hayatını harcıyor bizim gençlerimiz de uyku kafletine dalmışlar sen mi kurtaracaksın be ülkeyi diyen zihniyetli insanlar türemiş bu görüşlü insanlar olduğu müddeççe ülkemiz zor gelişir;hiç türk icadı göremiyorum bu zaman da ey arkadaşlar çalışın birşeyler düşünün inanınki emeğiniz boşa çıkmaz hepte taklit yaşamayalım üretgen olalım.Bliyorum çok uzattım ama kalbim kırıldı eğer kalbinizi kıracak bir kelime varsa özür dilerim bu kelimeler sana değil Ozan bey kırşehir de çok güldüler dalga geçtiler bu sert çıktığım sözüm onlaradır çünkü daha önceki bisikleti görmedikleri içindir.

İsa Yavaş bunu beğendi.
  9. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bilimden ne kadar da uzak bir toplumuz...

deniz çelik ve Ozan Güven bunu beğendi.
  10. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Deniz aradaşımız," karbondan kabin yapacağım demiş" benim aklım direkt olarak japon bisikletlerine gitti.(kabinli tek kişilik iki tekerlekli bisikletler" acaba bundan mı bahsediyorsun?

11. deniz çelik

Seviye:
    slm başar bey;sizin gibi araştırmacı kişilerin görüşüne ihtiyacımız var;eğer araştırmacı arkadaşlarım olmasa bu forumun hiç bir değeri yoktur.Bizim bahçede çook yabani otlar var hiç yararı yok aksine zararı var toprağın verimini azaltıyor sadece görünüm veriyorlar o da düzensiz görünüm.Başar bey birçok görüşleriniz var saygım var bilinçli yorumlara saygım var ama bilgisiz kişilerin yorumları beni geriyor;nice bilmediğim teknolojileri bu forumdaki arkadaşlardan öğrendim sağ olsunlar saygım vardır,bilmediğimiz konular da yardımcı oldular;bütün arkadaşlarıma saygım var negatif görüşlere son derece saygılıyım ama (sıkıldım forum da gereksiz yer kaplıyorsun) diye cümleler beni çok üzüyor.

Hayır bun dan bassetmiyorum.Kırşehir de bir zamanlar karbon kadro üretiliyordu;büyük oran da zehirli atık oluştuğu için yasaklandı:Ben sadece kadroyu korumam için karbon kaplama yapacağım, bisiklet her türlü darbede çizik ve darbe gibi durumlarda korumak için.Paletler ise hafif ve sağlam olması için karbondan yapılıyor ama ağırlık okadar önem taşımıyor ne de olsa paletler gitmeyi kolaylaştırıyor :kabonun maddesi plastik karbondan;kablama ve paletler plastik karbon rüzgar jetleri ise çelik karbondan yapılacak

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  12. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    "Farklı sonuçlara ulaşmak için farklı görmeli ve farklı düşünmelisiniz."
    Deniz arkadaşımızı destekliyorum. :)

13. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Üstünden o kadar zaman geçmiş. Belki vardır kaygısıyla, fotoğraf eklense keşke diyorum. :)