Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PAB Antalya 17. Turu

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Ömer aydogan tarafından paylaşıldı.

1. Ömer aydogan

Ömer aydogan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Aslında bu konuyu açmak bana düşmez biliyorum, ama baktım henüz konu açılmamış ve bende hem konuyu açmak hemde duygu ve düşüncelerimi yazmak istedim. Bir kusurum olursa kusura bakmayın lütfen.
    Dün akşam P.A.B Antalya 17. Tur düzenlendi. Saat 20:15 sularında Atatürk Parkı meydanından start aldık, Atatürk Caddesi Cumhuriyet Meydanı istikametinden Işıklar Caddesine devam ederek, Milli Egemenlik Caddesine ve Güllük Caddesinden geçiş ile birlikte tekrar Atatürk Caddesine dönüldü, Beach Parka inildi ve Konya altı Caddesine çıkılarak Baki Beach lerden 5 ile 6 numaralı büfenin arasındaki Halk Plajında son buldu. Parkur bu şekilde idi.
    En çok keyif aldığım akşamlardan bir tanesini daha yaşadım. Benim bu bisikletle katılacağım ilk akşam ve ilk turum olacaktı. Bunun heyecanı ve sevinci ile biraz erken gittim, ben erken gittiğimi sanıyordum ama arkadaşların nerdeyse hepsi oradaydı. Atatürk Parkı Meydanına vardığımda tahminen 50-60 civarında bisikletli kişiler vardı. Ancak gözlemlediğim kadarıyla sanki 2 grup vardı, bir kısım sağda ve bir kısım da solda. Biraz göz attım ve çözmeye çalıştım, acaba burada herkes bir mi, yoksa PAB Antalya katılımcıları ayrımı idi. Çok bariz bir şekilde belli oluyordu PAB Antalya Grubu katılımcıları. Bisikletler bir nizam intizam içinde park edilmiş, Kasklar ve aydınlatma aparatları tamamlanmış, insanların tutum ve davranışları, birlerine karşı hitap ve saygılı tavırları, gelen kişilerin selamlamaları ve gelen kişileri karşılama tavırları ile PAB Antalya turuna katılma amacıyla gelen arkadaşlar bariz olarak belli ediyordu kendilerini.
    Bu gözlemlerin doğrultusunda istikametimi bu gruba doğru yönelttim ve yaklaştıkça Mehmet MERT hocamı resimlerinden gördüğüm kadarıyla hemen tanıdım ve doğru seçim yaptığımı anlayarak slm verdim, ben Ömer dediğimde hemen çıkardı ve çok sıcak bir şekilde karşılayarak, ilk sorusu "Aldın mı makinayı?" oldu :).
    Bu arada diğer grubtan bir konuda daha söz etmeden geçemeyeceğim. Biraz önceki bahsettiğim 2 grup arasındaki gözlemlediğim farklılıklar konusunda ne kadar haklı olduğum biraz sonra anlaşıldı. Diğer grup arasında bir tartışma ve sonrasında ise 2 kişi arasında kavga çıktı. Bu durum tüm grubumuzu üzdü, ancak hiç birimizin tadını kaçırmayı başaramadı. Dileğimiz o arkadaşların da bizleri örnek alarak, sevgi ile birbirlerine ve topluma karşı saygılı olabilmeyi öğrenmeleridir.
    Sonra Burcu Hanımın yeni katılan arkadaşları karşılama ve ön bilgilendirme konuşması ile turumuz başladı. Sanırım 50-60 civarında bir katılımcı vardı. Konuşmalardan ve yeni katılımcılardan anladığım kadarıyla, bugün çok kalabalıkmışız. Bu kadar kalabalık bir katılımcının olduğu ilk turmuş sanırım. Çok keyifli ve düzenli bir tempo ile turu tamamladık.
    Sahilde bir kaç arkadaş denize girmek istedi ancak, bu konuda herkes hazırlıksız yakalandı. Çün ki bundan kimsenin haberi yoktu, açıkçası benim haberim olsa hiç affetmezdim, mayomu da alır gelirdim :). Biraz sonra ise Mehmet Beyin, Burcu Hanıma doğum günü sürprizi çıktı ortaya. 3 kişi elinde mumları yanan 3 pasta ile Burcu Hanıma "iyiki doğdun Burcuuu" diyerek grubun ortasına dalınca herkes şaşırdı ve hep birlikte eşlik ettik. Gerçekten iyi ki doğmuşsunuz Burcu Hanım ve iyi ki bu grubu kurmuşsunuz.
    Bu grubu kuran, kurulmasında emeği geçen, desteğini esirgemeyen tüm kurucu arkadaşlara ve katılan tüm herkese çok çok teşekkürler. Böyle bol katılımcı ve keyifli turların devam etmesi dileğiyle.....
    Herkese keyifli pedallar :in: ....

(Benim fotoğraf makinamın sarjı bittiği için resim çekemedim malesef, ama resim çeken arkadaşlar ekleyecektir eminim.)

2. Ömer aydogan

Ömer aydogan Yeni Üye

Seviye:
    İşde resimler, görüntüler çok net değil kusura bakmayın, makinamın şarjı bittiği için başka resim çekme şansım olmadı Bir daha ki turlarda daha güzel resimlerle görüşmek dileğiyle...

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

3. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    güzel bi organizasyona benziyo izne gelince katılabilirim

4. Ömer aydogan

Ömer aydogan Yeni Üye

Seviye:
    Tabiki, bol katılımlı bir daha ki turlara..

5. İrfan KARAMAN

İrfan KARAMAN It doesn't challenge you, it doesn't change you

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Emre kaç kaldı geriye ??? Yapıyosun yapıyosun bitmiyo :D

6. Güneş BALKAN

Güneş BALKAN Yeni Üye

Seviye:
    Çokca kalabalıklardı cadde üstünde denk gelmiştim

7. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    valla bugün 180 diyom

8. Atagün Elma

Atagün Elma Mühim olan varmak değil, yolda olmaktır...

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok eğlenceli ve kalabalık görünüyor turunuz,kutlarım...

Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.
  9. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ömer bey, çok teşekkürler. Antalya PAB'ın yeni bir bisikletlisinden ilk gezisini dinlemek güzeldi... Yolunuz açık olsun. :in:

Atagün Elma bunu beğendi.
  10. LegenD

LegenD Yeni Üye

Seviye:
    konuyu gezıden once guncellersenız gezıye katılımcıları bılendırırsınız nerde ve ne zaman hareket etcek ne tarafa gıdılıcek

11. sound

sound Kıdemli Üye

Seviye:
    katılıyorum katılımcılar artar dıye dusunuyorum

12. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar izine geldim yılbaşı ama programıma uymadı geziniz şafak son77 inşallah tezkereden sonra katılırım ekipten bi kaç arkadaşla tanıştım sıcak bi ortam olduğunu düşünüyorum

ZekiAlper bunu beğendi.
  13. latif.07

latif.07 Yeni Üye

Seviye:
    iyi akşamlar arkadaşlar,bende antalyalıyım ve aranıza katılmak istiyorum.acaba önümüzdeki günlerde geziniz varmı varsa ne zaman ve nerede,teşekürler...

14. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Her perşembe, saat: 19.30'da, barbaros çay bahçesinin karşısında Atatürk Park'ı meydanında buluşuluyor. Saat 20.00 gibi hareket ediliyor. Bu bahsettiğim perşembe akşamı bisikletçileri organizasyonudur. Yani bisikletlerimizle, trafikte bizde varız demek için bir araya gelinen ve o hafta belirlenen güzergahta pedalladığımız turdur.
    Birde pazarları olan keyfe pedal grubu var. Bu biraz daha uzun mesafelerde olan gezilerdir. Yaklaşık 100km civarı.
    Etkinliklerin hepsinde kask, eldiven, aydınlatma zorunludur. Özellikle keyfe pedalda. Ama şu an elinde yoksa bir iki turluk tolerans gösterilir ;)
    Ayrıca facebook'ta "PAB ANTALYA" ve "KEYFE PEDAL" adlı gruplar var. Oraya katılırsan, etkinliklerden haberin olacaktır.

latif.07 bunu beğendi.
  15. latif.07

latif.07 Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler,yalnız facebookta "PAB ANTALYA" ve "KEYFE PEDAL" adlı gurupları bulamadım.Antalya bisiklet ve antalya bisiklet dernegini bulabildim o guruplarada üyeyim zaten.

16. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
  17. latif.07

latif.07 Yeni Üye

Seviye:
    oguz özel mesaj gönderemedim mesaj sayım yetersizimiş,
    ben seni facede eklerdim ama msn adresini bilmiyorum benim msn
    latifak.07@hotmail.com

18. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Dostum facebook'tan seni ekledim. Avatarında mavi elektrikli bisikletin üstündesin yanılmıyorsam :)

19. latif.07

latif.07 Yeni Üye

Seviye:
    aaaa olurmu hiç gülesim yoktu o mavi benzinli YaMaHa :D tamam teşeşkkürler oradan konuşuruz ;)

20. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Oldukça küçük bir benzinli o zaman ;)