Özgürlüğe Yolculuk

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Genel olarak yapacağım gezilerimi ''Özgürlüğe Yolculuk'' adını vermek istedim.. :)

Yazılarımı ve turlarım boyunca yaşadıklarımı bu konu altında sizlerle paylaşmaya gayret edeceğim. İlk büyük turum muhtemelen iki rotadan biri olacak;

1- Saroz Körfezi (Çanakkele sınırından Yunan sınırına kadar)
2- Çanakkale

Bu iki seçenekten en muhtemel olanı Saroz Turu...

Yine de ben bu iki tur içinde ayrı ayrı hazırlanmaya karar verdim.

Hazırlık evrelerimi de burada sizlere göstermeyi planlıyorum. Bu evreler;

1- Ekipmanların toplanması.
2- Güzergah seçimi.
3- Yapılması planlanan şeyler.

1- Ekipmanların toplanması.
Çadır
http://3.bp.blogspot.com/_rqziIXKF7Yg/TFq_iKN-fZI/AAAAAAAAAYw/kQZakg7IK00/s1600/%C3%A7ad%C4%B1r.JPG

Resimde ki çadırla aynı model bir çadırım zaten elimde bulunuyordu. Açıkçası bu nedenle hangi çadırı almalıyım telaşına düşmedim.

Uyku Tulumu
http://www.tekzen.com.tr/insert/images/7/87404.jpg

Uyku tulumuna gerek yok diyen dostlarım olmasına kasten çok sevdiğim bir ağabeyim bana uyku tulumunu verdi :) . Yukarı da görülen tulumun düz yeşil rengi bir de tulumum oldu.

Şu an için iki günde bu kadar malzememi toparladım. Çok yakında başta bisiklet olmak üzere diğer kamp gereçlerimi ve yol eşyalarımı da hazır tutacağım. :) Bisiklet olarak kesin bir şekilde Salcano City Sport serisinde karar kıldım.

Günü gününe ilerlemelerimi size buradan aktaracağım... :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Saroz körfezi iyidir , yıllardır Erikli'ye gidiyoruz tatil için, çok güzel bir doğası ve denizi var. İyi eğlenceler şimdiden

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Çok teşekkür ederim. İnsanlardan yanada bir sorun çıkacağını zannetmiyorum... Tek aklıma takılan nokta kamp yerlerinde bisikletimi nasıl muhafaza edeceğim :)

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
şimdiden basarılar dılıyorum.. mumkunse yanında bır arkadas olsun tek gıtmeyın guvenlıgınız ıcın.. ne olur ne olmaz.. hem yol arkadası olur..

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Böyle çadırlı, tulumlu bir tur yapmak benim de hayalim gerçekten. Saroz'a bir defa gitmiştim. Gerçekten çok güzel bir yerdir.

Başarılar dilerim.

Can Özalp

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
@KubilayBozkurt
http://www.komikturk.com/resimler/1299270231_cadir_bisiklet.jpg :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şu şekilde bir tavsiye de bulunayım, Erikli ilçesinin (kasaba da olabilir bilmiyorum) yan tarafında bir kamp alanı var. 1 defa orada da kalmıştım, Danişment Orman Kampı orası, eğer oraya gidebilirsen oldukça güzel ve güvenli bir yer. Sahile gittiğimizde arabanın anahtarını, cüzdanları, telefonları çadırda bırakıp gitmemize rağmen hiçbir şey olmadı ve çevrede ki herkes de gayet rahat bu konuda. Muhtemelen orada kalıp çadırın yanında bisikleti bir ağaca kilitlersen sorun olmayacaktır. Çalışanlara sorduğum kadarıyla orada ki tüm çalışanlar gündüz-gece sık sık tüm alanı dolaşıp kontrol ediyorlarmış. Ayrıca giriş-çıkış yapanların kimlikleri de alındığından bence oldukça güvenli bir yer, tavsiye ederim.

Ancak 2 çadır için 40-50 lira para vermiştik geceliğine, bu sezon zam geldiyse daha da pahalı olabilir.

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Açıkçası kamp yerine para vermek istemiyorum nedense... Geçen sene duyduğuma göre 65 liraymış. Bu fiyatta bana hiç mantıklı gelmedi. Yarın da bisikletimi alıyorum inşAllah. Salcano city sport ilk seçeneğim. Şu ana kadar kötü yorum duymamam onu gözdem yaptı. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gideceğiniz alanı siz bilirsin tabi ki ancak Danişment Orman Kampının geceliğinin 65 lira olacağını hiç sanmıyorum. Linkde numaraları var : (link)

Bu arada oranın çalışanı falan değilim :) Ama o çevrede ki en temiz deniz ve en iyi ortam orada. Defalarca Erikli de evlerde kaldık ama orada yaptığımız kampı halen unutamadım.

Son olarak illa ki alanda çadır kurmak zorunda değilsiniz. Erikli ilçesi ile kamp alanı arasında ki ağaçlık alana çadır kurabilirsiniz. Sahil yolundan kamp alanına yürüyerek gidip kampın tuvalet-duş-market imkanlarını kullanabilirsiniz. Bir tek elektriğiniz olmaz.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Saros körfezinde benim de bir önerim olacak.10 yıldır her sene mutlaka ailecek hafta sonu kamp yaparız(araba ile).
Geçen sene hatta doçek lilerle denk gelmiştik.Oldukça fazla bisikletliyle orayı fethetmişlerdi.
Diyeceğim yer Gökçetepe orman kampı.Uzun süre ağaçlarının rahatsızlığından dolayı kapalıydı ve son iki-üç yıldır tekrar açıldı.Danişment orman kampına da iki-üç kere gittiğim için kıyas yapabilirim:))Gökçetepe (kayıp cennet) çok daha güzeldir:p
Fiyatı da daha makul hatırlıyorum.Özellikle öyle bir denizi ben hayatımda hiç bir yerde görmedim.Çakıl mevkii hele inanılmazdır.Balığı boldur.Ormanın iç,sessizlik,dev çam ağaçları,gece milyonlarca yıldız...Yeni işleten firma doğayı bozmadan güzel wc,market hizmeti de veriyor.Çanakkale yönüne giderken,erikliden de sonra,Çamlıca köyü ayrımından girerek muhteşem köy yolları ve orman içinden gökçetepe köyü ve bitişiğindeki kampa ulaşabilirsiniz(bisiketle 2-2,5saat sürer tahminim).
Doğayı seven biriyseniz asla pişman olmazsınız.:in:

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Çok teşekkür ederim yorumlar için. Bu akşam ikinci bir test sürüşünden sonra bisikletimin fotoğraflarını ve yapacağım geliştirmeleride sizlere aktarmayı planlıyorum :)

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Çok teşekkür ederim. İkinci turum çok iyiydi... İnanılmaz rahat bir şekilde turumu tamamladım ve önceden 3 saat süren turum -eski bisikletle- bu sefer 1.5 saat sürdü. İnanılmaz farkın sonucunda yorulma oranımda çok düşüktü... :) Saroz turumun rotasınıda haftasonu çizmeye başlıyorum...

• Beğen
Tepkiler: kubilay tüney
Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Yazmaya başladığım kitabın Ön Söz bölümünü sizler ile paylaşmaktan gurur duyarım...

İnsan hayatı boyunca nefes aldığını düşünür. Fakat sadece bir hayaldir bu. Boş bir masal. O insan hiç bir zaman nefes almamıştır. Özgürlüğün tadına bakmamıştır...
Doğa da yalnız kalan herkes ne demek istediğimi anlayacaktır. Sadece siz olursunuz. Bir kaç kuş. Ağaçlar... Issız ormanın içinde sadece siz. Kimse yok yanınız da. Ne aileniz, ne de yalancı dostlarınız. Sadece siz ve doğa varsınız.
Tamamen özgür olmak budur işte. Gecenin bilmem kaçına kadar sokaklarda dolaşmak değil. Reşit olduktan sonra şişenin dibini görmekte değil. Hiç bir şeyin vermediği zevki yaşamaktır özgür olmak. Kimliğinizin üzerinde yazanın bir önemi yok.
Hiç birimiz özgür değiliz. Sadece boşlukta yaşayan insanlardan ibaretiz. Özgürlük ise bizim ütopyamız.
Teknolojik aletlere gömülmüşüz. İmkansızlıklar üzerine kurulu bir güzelde düzenimiz var. Her birimizin yaptığı günlük rutin işlerden ibaret. İşe gel, işten çık ve eve git. Ya da okula gel, okuldan çık ve eve git.
İşte bu kadar basit ve yalnış bir hayatımız var...
Bazen, bazı şeyleri anlamak çok zor. Hareketleri, davranışları. İnsanların morallerinin saçma sapan şeylere bozuk olmasını. İnsanların hayattan tat alamamalarını...
Bana neden hep yazmaya merakım olduğunu soranlar olurdu ya da neden bu kadar meraklı olduğumun nedenini. İnsan başka nasıl hayattan zevk alabilir ki...
Başka nasıl nefes alabilir ki...
Bazen uzun uzun hayaller kuruyorum. Tanrı dağları eteklerine bıraktığım küçük bir karavan. İçerisinde küçük bir yastık. Televizyon yok, telefon yok, internet yok. Sadece Ney var yanım da, sadece yalnızlığım. Sadece boş sayfalar ve bir kaç tükenmez kalem.
Az kaldı. Ne aşk, ne hayat, ne de saçma dertler.

Az kaldı büyük yolculuğa. Sadece ''Doğa ve ben''

Allah'a ulaşmak, yalnızlığı tatmak, her ne olursa olsun Özgürlüğü tatmak tek amacımdı. Gerçekleştirdim. Çoğu insanın hayatı boyunca yaşayamadığı zevkleri bir kaç günde yaşadım. Sadece en sadık dostum olan bisikletimle.

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
Okuduğum en güzel ön sözlerden biriydi çok tebrik edrim:in:. ayrıca öyle bir ortamda kafa dinlemek,kendimi bulmak hayallerimden biri :)

Tepki
15
Bisiklet
Ümit
Çok teşekkür ederim... Yakında, kitap bittiğinde sizlerle ücretsiz bir şekilde paylaşmak istiyorum. Bastırma amacım yok. Ücretli bir şekilde dağıtıp başka insanların da bu tadı yaşamanın ne demek olduğunu bilmemelerini istemiyorum...

İlginiz için gerçekten müteşekkir oldum. Saolun... :)