Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

özel mesaj ve cevap yazamama

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında sonay tarafından paylaşıldı.

1. sonay

sonay Misafir

ne özel mesaj atabiliyorum diğer üyelere nede konulara cevap yazabiliyorum ne anladım ben böyle forum üyeliğinden bunları yapamayacaksak bön bön ekranamı bakıcaz 2. el de biri birşey satıyor ne özel ne cevap yazıp bir soru soramıyoruz nasıl istediğimiz birşeyi alabilecez öyleyse bu mesajı yazarken bile acaba konu acmamıza izin varmı diye düşünerek yazıyorum çok ama çok saçma birşey böyle forum üyeliğimi olur

Emre Akyıl bunu beğendi.
  2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    özel mesaj atabilmen ve ilan açabilmen için 50 mesajını doldurman gerekiyor bu sadece sana özgü değil bu forumdaki tüm arkadaşların başından geçmiş bir durumdur sebepleri vardır ve gayet de mantıklıdır,İlerleyen zamanlarda bu sebepleride sana seve seve anlatabilirim.

İkinci elde ki beğendiğin ürünede mesaj yazarak telefonum şu ürün ile ilgileniyorum yazabilirsin zaten ürününü satmak isteyen arkadaş mesajını okur okumaz sana dönecektir.fakat her ilanın altına hayırlı satışlar,güzel ürünmüş ,param olsa kaçırmazdım gibi mesajlar yazmak yasaktır.Bununda sebepleri vardır istersen bunlarıda bir ara anlatabilirim.

Kıssadan hisse senin şu an yaşadıklarını herkes yaşadı bu kadar strese girmedi.Azıcık sabır birazcık paylaşım hepsi bu kadar göreceksin ki bir hafta geçmeden 50 mesajın dolmuş olacak.Bisikletlerimizin fotoğrafları kısmı var ,gezilerimiz var,forum cafe var,atölyemiz var,bisiklet türlerine ve markalarına göre başlıklar var yani var da var.Eğer sen bu kadar konu arasında iki çift paylaşımı yapmadan direk alış satış olayına gireyim istiyorsan zaten foruma giriş amacın üç aşağı beş yukarı bellidir.istediğini aldığın zaman yada satmak istediğini sattığın zaman foruma bir daha girmeyeceksin demektir.

Son olarak eğer sadece alış satış için burada bulunuyorsan lütfen forumu karalama ,bu kadar insanın online olduğu ,üye olduğu bir foruma da saçma deme diye tavsiyede bulunayım.

3. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yüzlerce kişinin bir çok anlamda ve konuda memnun olduğu bir platformda böylesine bir memnuniyetsizlik ve isyanın pekde yerinde olmadığını düşünüyorum.Kaldıki benimde şuan için 30 mesajım olmuş.Bir çok artı için 50 yi doldurmam gerekli.Ama kurallara riayet ederk alışverişimi yaptım ve yapabiliyorum.Biraz sabır ve okuma.

Saygılar...

Haşim Okyay bunu beğendi.
  4. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Neredeyse 5 aydır forumdayım, ve 50 mesajımı bu mesajla dolduruyorum. Manidar oldu biraz :)
    Hemen hemen her gün girdim, takip ettim, hoşuma giden bir şey olduğunda yazdım, tura çıktım tur ile ilgili fotoğrafları ve yazımı paylaştım, bu sürede buranın bir parçası oldum yani. Sana da tavsiye ederim :)

5. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Amaç kuralları benimsetmek. Hepimiz bu durumdan geçtik. İnternetin yavaş ise sabır diliyorum sana , fakat değilse ilk gezintin çok keyifli olacak forumda. Çok şey öğreneceksin , tadına bak bence :)

6. Faruk ONGUN

Faruk ONGUN Yeni Üye

Seviye:
    Bu aslında benim de canımı sıkan bir durumdu, konu açacak kadar olmasa da... 50 mesaj sınırının haklı yönleri var tabiki kural kaldırılsın diyemem. Ama ben gibi bu spora yeni merak saran birinin paylaşabileceği çok birşey olmuyor. Genellikle öğrenmekle, okumakla geçiyor vakit. Ancak soru sorarak o 50 mesaj dolabilir. Fakat her aklına geleni sormak yerine önce forumda araştıran(sanırım yöneticilerin beklentisi de bu yöndedir) biri olarak çok soru sormama da gerek kalmadı çünkü zaten aradığım bilgileri buldum. Diğer bir ihtimal ise gündemle alakalı konulardaki polemiklere katılmak. E onu da ben yapmamaya çalışıyorum. Bu nedenle bu kural benim gibiler için biraz sıkıntı kaynağı.

Bir de neden bilmiyorum ama ben ikinci el bölümüne de cevap yazamıyordum. Denediğimde "Bu bölümde yazmak için 50 mesaj sınırını geçmeniz gerekir." benzeri birşey yazıyordu. İtiraf etmeliyim, ikinci ele normal post da yazamayınca sinirlenmiştim. :) Ama şimdi denedim yazabiliyorum :)

Herneyse, konuyu açan arkadaşın üslubu belki biraz ağır olunca tepkiler de ona göre olmuş. Belki ben arkadaşın hislerine tercüman olabilmişimdir...

Adem Gül bunu beğendi.
  7. Faruk ONGUN

Faruk ONGUN Yeni Üye

Seviye:
    Bir önceki postta bahsettiğim ikinci el bölümüne cevap yazamama durumu kısmen düzelmiş. Normal ilanlara yazabiliyorum ancak Aranıyor bölümüne yazamadım o kısım düzeltilmemiş heralde. Bir arkadaşa yardım etmek istemiştim o da olmadı artık sağlık olsun...

-Paşa- bunu beğendi.
  8. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Birazcık daha sabırlı ve sakin olursak ve kuralları okursak sanırım işler yoluna girmeye başlayacak.daha 2 mesajda nasıl yasaklandın bu arada???

-Paşa- bunu beğendi.