Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özel bir durum için Katlanabilir Bisiklet Öneriniz.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Darbaz tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Ali Darbaz

Ali Darbaz Yeni Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    Merhaba
    İlkez foruma üye oluyorum. Bir otomobil tutkunuyum ama malum ülkemizde araba kullanmak zengin işi. Ben katlanabilir bir bisiklet arıyorum. Otobuse minibüse binebilceğim. Fakat bazı sıkıntılarım var.

Sağ bacağımda hafif bir eklem sorunum var. Biraz ağrı veriyor. Ben hic yorulmadan uzun süre yürüye bilen bir insanım. Fakat zamanım çok büyük zaman kaybediyorum. Evim bir çok yere uzak. 3 ila 4 kilometre mesafeler yürüyorum.

Ben yürüyüş için harcadığım efordan daha fazlasını harcatmayacak , yokuş çıkarken zorlamayacak, Yürümekten çok daha hızlı ilerletecek 14 kilo civarı bir bisiklet arıyorum.

190 cm boyum var. Ortalama 5 km hız ile yürüyorum. Ağırlığım 75 kilo civarında. 2 saniyede 1 adım atıyorum. Dakikada 25 adım dersek, takribi fazla kasmadan 25 pedal cevirerek 5 km hızın daha üstünde seyir edebilceğim bir vitese sahip olmalı. Yürüyüş esnasında ayağıma binen yükten daha fazla yük pedal cevirirken ayağıma binmezse iyi olcaktır.

Böyle bir öneriniz varmıdır.

m.klcts bunu beğendi.
  2. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ne yaptınız hocam hesap kitap işi felan:D bisiklet yürümekten daha hızlıdır ve daha az efor harcarsınız ben yol kullanıcısı olduğum için katlanır bisiklet önerisi yapamayacağım

hogutmen ve Ali Darbaz bunu beğendi.
  3. Ali Darbaz

Ali Darbaz Yeni Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    Canavar keşifte, adli youtube kullanicisin videolarini izledim. Dondurma ve yogurt aldigi videolardan etkilendim. Hefes ettim diyebilirim.

hogutmen ve bua bunu beğendi.
  4. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  5. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ali Darbaz

Eklem sorununuzun mahiyetini bilemiyorum, lakin tavsiyem muhakkak bir ortopedi uzmanına danışarak bisiklet konusunda onayını alın.

İkinci aşamada ise yokuş çıkma konusu mühim. Ne kadar dik ve uzun yokuşlar çıkacaksınız? Yokuş çıkarken yüksek pedal devri (kadans) düşük vites seçeneğini size sunabilen ikili aynakola sahip katlanır bisikletler azınlıkta, fiyatları ise normalin epey üzerinde.

Son olarak sakatlığınız pedala güç uygulamayı aşırı zorlaştırır düzeydeyse elektrik motoru takviyeli (pedelec) bir model üzerinde durabilirsiniz.

bua ve Ali Darbaz bunu beğendi.
  6. Ali Darbaz

Ali Darbaz Yeni Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    Tersane koprusunden sahil yoluna cikip, pendige kadar surmek, pendikten tekrar donuste tersane koprusunden cikmak.

Esenyalidan, pendige git gel yapicaginizi duşunun.

Ayagimi iyileştirmek icin reabilitasyon olsun istiyorum.

en cok dakikada 40 pedal cevirebilirim. Tabi bu dusuk yuk altinda. torku azaltir, devirden beygir yaratmak gibi .

7. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bahsettiğiniz güzergahı sahilyolu rotasında Kurtköy - Kadıköy arası sürüşlerimde kullanıyorum.

Yokuş olarak çok kısa ve dik olmayan Kaynarca sahilyolu girişi ve Tersane köprü eğimleri var. Lakin yeni başlayan antrenmansız biri için bu kısa yokuşlar da yorucu olabilir. Sizin özel durumunuz için rahatsızlığınızın uzamasına hatta ilerlemesine neden olabilir.

Yol bisikleti kullanan normal bir kullanıcı için minimum 60 kadans önerilir. Katlanır bisiklet gibi daha küçük jantlara sahip bir bisiklet normalden 10-20 kadans fazla çevirmeyi gerektirir. Eklem rahatsızlığınız nedeniyle bu değerlere çıkamayacak oluşunuz dizinizi normalden daha fazla zorlayarak tırmanacağınız anlamına gelir. Bu durumda herhangi bir karar almadan önce mutlaka hekime danışmalısınız.

Ali Darbaz bunu beğendi.
  8. Ali Darbaz

Ali Darbaz Yeni Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    Ben bu arkadaşın video serisinden etkilendim.

Zamanında doktora gitmiştim, Doktor dizlik takarsam sorun olmayacağını söyledi.

Almayı düşündüğüm modelerde bunlar :)

Ekli Dosyalar:

hogutmen bunu beğendi.
  9. M.Furkan Kurt

M.Furkan Kurt Forum Demirbaşı

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Dahon veya tern iyidir ;)

10. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Boyunuz 1.90cm ise dahon/tern ikilisinden başka seçeneğiniz yok.

İzmir, ümit, kron , carraro vs sele uzunluğu yeterli değil. 193cm'e kadar yeterli yazsalar da yalan. Sele alçak kalırsa diziniz çok kırık kalır ve diziniz çok ağrır.
    Aman dikkat edin, ikinci el alın vs ama dahon veya tern alın... Almadan evvel de sele yüksekliğini kontrol edin...

Ali Darbaz bunu beğendi.
  11. Ali Darbaz

Ali Darbaz Yeni Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    Bu pazar , Büyük Ada gidip bisiklet kiralıycam. 12 km parkuruda test sürüşü yapıp kendimi sınayacağım. Bakalım nasıl bir sonuç alacağım.

12. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    ben de elektrikli bisiklet kullanmanız taraftarıyım, doktorun size söylediği dizlik takın geçer çözümünün sürekli tekrar eden hareketlerde geçerli olamayacağını düşünüyorum. elektrik motoru takviyeli bir bisiklet size yokuşlarda takviyede bulunur ve dizlerinize fazla yüklenmenizi önler. katlanır özellikte elektrikli bisikletler olmasının yanında istediğiniz pek çok bisikleti elektrikli bisiklete çevirmeniz/çevirtmeniz mümkün. bence bu konuyu biraz daha araştırın.

13. Ali Darbaz

Ali Darbaz Yeni Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    @Yalchinosis
    Keşke okadar bütce olsa.
    Honda vizzy almayı düşünürdüm . En güzeli. Ama ehliyet için 750 + 5600 tl motor fiyatı çıkıyor.

14. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Anladım, bütçe önemli tabi. Aşağı yukarı ne kadar bütçe ayırmayı düşünmüştünüz? bu arada bahsettiğim elektrikli bisiklet kiti 1000 tl fiyata bulunabiliyor, 800 tl fiyata bir katlanır bisiklet alırsanız 2000 tl altı bütçeye katlanır elektrikli bisiklet sahibi olabilirsiniz. Yalnızca fikir olsun, tabiki en idealine siz karar vereceksiniz.

GREENLINE GEAR DRIVE 20 JANT ÖN TEKERLEK ELEKTRİK MOTOR KİTİ

Ayrıca elektrikli bisikletler ile ilgili ehliyet ve plaka konusunda bilgi almak için faydalanabilirsiniz;

ELEKTRİKLİ BİSİKLETLERDE PLAKA VE EHLİYET ZORUNLULUĞU BAŞLADI - Manisa Haberleri - Milliyet Manisa

Elektrikli Bisiklete Ehliyet, Ruhsat, Plaka Gerekir mi