Oyun meraklılarına MÜJDE..ASUS 7700 VENTO..

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Arkadaşlar kasayı dün test etme imkanım oldu,dızayn ve yapısal olarak mukemmele yakın bir kasa meydana gelmiş.Detaylı olarak bir kasa toplamayı düşünüyorum resim ve özellikler olarak yakında yayınlarım..

Kasa için bir kaç açıklama ve resimler..

(link)

Yeni ASUS VENTO 7700 ile üstün soğutma ve kolay kurulum özellikleri bir arada. Gelişmiş havalandırma teknolojisi, kolay kurulum sağlayan tasarımı ve 3D oyun makinesi oluşturmak isteyenler için sunduğu üstün genişleme özellikleri ile öne çıkan VENTO 7700, çarpıcı panel tasarımı ile de göz dolduruyor. Benzersiz dikey ön panel kapağı sürücü yuvalarına çabuk erişim sağlarken, aynı zamanda da yüksek koruma sağlıyor.

Havalandırma Teknolojisi

VENTO 7700'de bulunan 80mm'lik 2 yan ve 1 ön fan ile kasanın içerisindeki hava akımı maksimum düzeye ulaşıyor. Böylece kasa içerisindeki soğuk hava uzun süreli işlemlerde bile CPU'nun düşük ısıda kalmasına yardımcı oluyor.

Magic Mask

VENTO 7700, ASUS'a özgü MagicMask adı verilen, çizilmelere karşı korumalı, özel UV filtreli metalik görünüşlü boya ile kaplı. Bu sayede VENTO 7700 hem göz alıcı bir parlaklığa hem de yüksek panel korumasına sahip oluyor.

(link)

Vidasız Montaj Tasarımı

Artık kasanızı herhangi bir komponent eklemek ya da çıkarmak için her açtığınızda, kaybolan ya da eksilen vidalar için endişelenmeniz gerekmiyor. Vidasız tasarım sunan VENTO 7700 'de bulunan kullanışlı klipler sayesinde, aygıtlarınız kasa içinde sağlam şekilde monte ediliyor. VENTO 7700 aynı zamanda sabit diskler için de kolay kurulum özelliği sunuyor. Ayrılabilir sürücü kafesi sayesinde ellerinizi kasanın içine sokmadan kolayca sürücü yuvalarına erişebiliyorsunuz.

(link)

Üstün Genişleme Seçenekleri

VENTO 7700'de üstün genişleme seçenekleri sunan; dört adet 5.25" sürücü yuvası, dört adet 3.5-inch sürücü yuvası, yedi adet PCI Slot, dört adet USB 2.0 port ve iki adet audio portu bulunuyor.

Teknik Özellikler -Panel Boyutu: 308 x 527 x 627mm (WxHxD)

-Kasa Tipi: ATX 12" x 9.6" (306 x 244mm)
-Sürücü Yuvaları: 4 x harici 5.25", 2 x harici 3.25" ve 4 x dahili 3.25"
-Sistem fanları: 2 x 80mm yan fan, 1 x 80mm ön fan
-Genişleme: 7 x PCI slot
-Ön I/O: 4 x USB 2.0, 2 x audio, 1 x IEEE 1394
-Renk: Siyah ve mavi
-Kasa materyali: 0.6mm SECC

Fiyat 155$+kdv

power suppy hariçtir..

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
PSU hariç 155$+kdv kasa fiyatı :eek::eek::eek:

vay canına...bunun içini de iyi döşemeye kalksan iyice bir bisiklet fiyatına gelecek :D

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Önü kapaklı kasaları oldum olası sevmem.
Kendi kullandığım Asus TA-250 model kasa, gücünü 530watt'lık Tagan Easycon modelinden alıyor. ;)
http://www.bgslevi.cz/images_k/DBIL150PS.jpg

Not: Resim biraz büyük mü oldu ne :D Neyse küçülttüm, bu arada kasanın yan bölümünde benimkinde 2 yerde delikli hava boşlukları var, resimdekinde yok nedense.

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Ergün kullandığın kasa Asus un en çok tutulan kasa sı,sesız çalışma ve malzeme kalıtesi üst düzeyde desem yeri var..;)

Kasa nın hava kanalları var Ergün hemde her yerınden;) :D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
TA250'yi görünce Asus'un gerçek efsanesi T10 geldi aklıma :D
alenvital miydi neydi..bir de ismi vardı..es deli rüzgarrrr..ne günlerdi bee :)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Kasa alacaklara önerim CM olur. Fİyat/performans bir şey istiyenlere ise FEEL.

PSU alacaklara önerim Tagan olur.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
ventolar mükemmel kasalar ama fiyatları baya pahalı...

bende psu olarak asus un atlas serisi psu larını öneririm...
bende 550 wattlık A55-GA modeli var...Geçen gün çok büyük bi voltaj dalgalanması oldu nerdeyse ışıkları bile söndürebilecek kadr düştü voltaj ama bilgisayarım hiç sorunsuz çalışmaya devam etti...açıkcası psunun bi bilgisayar için ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş oldum...eğer o dalgalanmada kötü bir psu olsaydı bilgisayarımda diğer bileşenlere çok büyük zararlar verebilirdi...biraaz fazla uzattım galiba birazda başlıkla alakasız oldu ama iyi psunun kullanılmasının ne kadar gerekli olduğunu anlatmak istedim...