Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oyun çevirisinde bir ilk.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hamibektas tarafından paylaşıldı.

1. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Ahsen Okyay ve Atilla.C bunu beğendi.
  2. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bende kendilerine teşekkür ediyorum. Oyun çevirileri gerçekten çok profesyonel. Artık bizden de bu tür faaliyetlerin profesyonel anlamda çıkması beni gururlandırıyor. o
    Oyunceviri ekibini yürekten kutluyor, başarılarının katlanarak artmasını temenni ediyorum

hamibektas bunu beğendi.
  3. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Artık sırf çeviri işi yapan gruplar değil oyun yapımcıları dahil bizi önemsiyor.En başta örneği Killzone 3 .Standart olarak Türkçe geldi.Ben şahsen İngilizce altyazı tercih ediyorum.Yabancı dilimi geliştirmek için :D

hamibektas bunu beğendi.
  4. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu projeleri için onları tebrik etmek az olur lâkin dikkatimi çeken bir şey var. Oyunun ilk tanıtımındaki ana seslendirmeyi yapan kişinin sesi daha tok bir düşünülebilirdi. Oyun içi karakterlerin de sesleri 18-20 yaş aralığı'nda hatta yer yer fazla ince geliyor. Belki de bana öyle geldi daha tok ve kalın sesler ile daha hoş olabilirdi belki de.

hamibektas bunu beğendi.
  5. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Sadece Killzone 3 değil bir çok oyun daha var youtube videoları olsun kullananlar olsun TR dil seçeneği ile geliyorlar en basiti pes 2012 TR dil paketi ile geliyor :)

Seslerin incelmesi doğrudur. Fakat ekipte ses tonu oturmuş kişilerde vardır mutlaka. Bence kişi sayısı çok fazla olmadığı için seslerle oynayarak daha fazla çıkartmaya çalışıyorlar, böyleye yer yer daha ince sesleride duyuyoruz. Ama yanılıyor da olabilirim tabii :)