Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oyumuz Hayırlı Olsun.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar, saat 11.30 gibi oyumu kullandım. Hayatımın ilk referandumunu oylamış oldum. Parmak boyası her seçimde olduğu gibi yine ilgimi çekti. Hemen herkes boyanan parmaklarını hemen temizlerken (bir kadın temizlemek için parmağını çorabına sildi) ben boyanacağı zaman görevlinin elinden mürekkep tüpünü alıp tüm parmaklarımı boyamaya kalktım ama görevli tek parmaktan fazlasını boyamanın yasak olduğunu bahane olarak söyledi. Neticede işaret parmağım bir kaç aylığına renkli kalacak kadar çok boyandı. Orta parmağımın kenarına da biraz bulaştı. Belediye seçimlerini dört gözle bekliyorum. Parmaklarım tekrar boyanmak için can atıyor :)

Bir dahaki seçimde görüşmek üzere..

2. günay

günay Forum Bağımlısı

Seviye:
    bugün...13 askerimiz daha şehit oldu ...oy kullansak ne olucak ...ne işe yarıyorrrrr

Barış Kılınç bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Günay selam
    Öfkeni anlıyor ve paylaşıyorum. Ancak yapılması gereken öfkeyle bağırıp çağırmak değil.
    Sade vatandaş olarak bizim görevimiz oyumuzu kullanmak. Sonrası bize vaadettiklerini yerine getirmesi gerekenlerde. Zaten eğer gün gelir bizim oy kullanmaktan çok aktif olarak görev almamız gerekirse her vatandaşımız da gereğini layıkıyla yapar. Bundan da hiç şüphem yok.

4. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    ne oy kullanıcam ya bana ne sızler varsınız ya o yeter bu ulkeye :)
    (bkz. yaş :D :D )

benım anlamadım bır sey var en son baktıgımda %31 hyr dıyordu :eek:
    acaba olayı tam anlayamadım mı sımdı burda bıze cumhurbaskanını sız secmek ıster mısınız dıye sormuyorlar mı :) bu mıllet neden hayır ben secmek ıstemıyorum dıyor:rolleyes: :rolleyes:

5. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    söyle biraz düşün kimler niçin hayır diyor iyi düşünürsen bulursun cevabı ben burda yazmak istemiyorum siyasete girdiği için.

baymineral bend egecen seçinmde oldugu ğibi bu secimdede peçete götürdüm yanıma ve görevli boyayoı döker dökmez sildim çok az bir sekilde kaldı.eger silmezsem çok rahatsız oluyorum elimde kir varmış gibi devamlı oraya bakıp duruyorum.

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  6. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    yuh yanı ulkemızın 1/3 ü .... mi affedersınız ama oha yani bu ne yaa:eek:

ee o boya boylece cıkıyorsa ne amacı kaldı yanı ınsanlar sıler sıler kullanır oy:rolleyes: :)

7. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bu o kadar kolay olmayacaktır.

8. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    dedimya cok az bir renk kalıyor diye belli belrsiz.
    evet ölee azınlık azınlık kalmaya devam etti hayır diyerek .
    tv leri seyrettinmi sandıga kim gitmeyin dedi kim gidin dedi kimler sessiz kaldı belki ordan bulursun ne demek istediğimi.

9. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    evet sen olayı tam anlamamışın. sadece c.baskanı secimi için değildi bu referandum. karar yeter sayısı konusu, milletvekili seciminin 4 senede bir yapılması, cumhur baskanlıgı seciminin 5+5 sistemine cevrilmesi oylanmıştır.

tamamen şaibeli bir referandum olmuştur bence. yurtdışına cıkarken oy kullananlar, oy kullandııktan sonra maddeler değişti ve bunlar gecersiz sayılmadı. bakalım neye gebe önümüzdeki günler.

NOT: secimde son dakikalarda oy kullandım ondan boya sürmediler ama genel secimlerde sürdüklerinde peceteyle fazlalığı sildim, evde de ince bir zımparayla hemen cıkıyor ;)

tuninger_haa bunu beğendi.
  10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bir dahaki seçimlere önerelim de saç kurutma makinesi bulundursunlar da, parmağı boyayan görevli makinayla sürdüğü boyayı kurutup fırınlamadan bırakmasın parmağı :D

11. castelloterminator

castelloterminator Aktif Üye

Seviye:
    imza atılıyorya 2. defa kullanmana imkan yok zaten.. boya eskiden kalmış bi yasa bu arada katılım yüksek olmuş bnce önemli olan buydu ve sonuç hepimize hayırlı olsun..

12. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Büyüklerimiz yeni sivil anayasamızı yazıyorlar zaten bunuda referanduma götüreceklerini zaten ifade ettilerdide cumhurbaşkanlığı krizi,karar yetersayısı krizide gündemde değildi ki bunlarıda sivil anayasamızın bier maddesi olarak hep birlikte geçirebilirlerdi.( gerçi orda c.başkanı yetkileri sembolik olacak diyorlar sembolik c. başkanı nerde halk oyuile seçiliyor oda ayrı konu)hem bukadar masrafta olmazdı. Ama sonuç hayırlı olsun. Katılmayan % 30 dan da Allah razı olsun şaka biyana cezalarıyla bu masrafı çıkaracaklargibi hayırlı olsun.

13. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Para cezası ilk kez bu oylamada gündeme geldi. Bu şekilde korkutma ve tehdite neden ihtiyaç duyuldu diyeceğim... demiyorum çünkü biliyorum: Ortadoğu kültüründe motivasyon korkutma ile, ceza ile sağlanır. İstek veya sevgi ile değil.

Bu arada: Kimse oy vermeyenlerden 5 kuruş almayacak.

nyx bunu beğendi.