Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öylesi de var, böylesi de... :))

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında şans topoğraf tarafından paylaşıldı.

1. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu akşam,bisiklet ile yaptığımız Bursa-mudanya turunda,ilginç bir olay yaşadım sizlerle paylaşmak istiyorum...
    Mudanyaya 3 arkadaş gittik,çaylar bitti gezdik,dolaştık vs... dönüş yolunda mudanya rampasına tırmanırken,haliyle aralar baya açıldı 1. 150-200 mt ilerimde, 3. arkadaş'da 150-200 mt gerimde...
    beyaz bir toyoto'dan itin teki bana bira şişesi fırlattı!! ortada yaptığım bir hatada yoktu.Ben sağ şeridin yanından 10km hızla tırmanış yaparken yanımdan 80-100 km hızla geçerken bira fırlattı ve 5 mt önümden geçti şişe!!
    Kendi kendime söylenirken rampa bitti,mola verdik.Yol kenarında klubede çalışan köylü amca bizimle sohbet etmeye başladı,hatta bizim için çay demledi lafladık 10-15dk...
    öyleside var,böyleside var....İlginç memleket Türkiye :))

Herkeze,iyi forumlar

2. Alper Üste

Alper Üste Aktif Üye

Seviye:
    Vay ****** vay. Allah korumuş geçmiş olsun.

3. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Böyle insanları Allah'a havale ediyorum. Aslında yanında teşhisatın olacak 3 -4 kişi olacaksın bi şekilde arabının durmasını sağlayacaksın ve adamların işini bitireceksin. Ama işte.....

Allah korumuş belayı. Tekrar geçmiş olsun.

erkan sozoren ve Samet Horasan bunu beğendi.
  4. mehmet ankaralı

mehmet ankaralı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    o şişe iyi denk gelmemiş o hızla allah korusun çok kötü olurdu plakayı alıp buraya yazsaydın keşke bana denk gelseydi yokuşu 90 la çıkar onu yada onları döverdim ama gel gör ki motor o kadar güçlü değil :)

Doğukan KARBAL bunu beğendi.
  5. badumania

badumania Yolda olmak iyidir..

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    geçmiş olsun dostum çeşit çok abi ülkede yapacak pek birşey yok maaleseff..

6. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

O zaman o serserilerden ne farkımız kalacak? Bela belayı elbet bulur, hiç bir suç cezasız kalmaz. O yüzden su testisi su yolunda kırılır. Kendi gibi birilerine rastlarlar elbet.

Ali Serdar GÖK ve badumania bunu beğendi.
  7. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Doğukan Bey'e katılıyorum bizim onlardan farkımız onların istediği gibi olmayışımızdır. Umarım bir daha böyle bir olayla karşılaşmazsınız. İyi forumlar

8. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçmiş olsun,,,,malesef bu olaylar üzücü aslında bizim yapacağımız aracın resmini çekmek plakasını almak ve yetkililere şikayette bulunmak ,,,
    şile yolunda arkadan gelen araçtan bağıran bi adam ile karşılaştım dikkat dağıtacak aklı sıra araç servis aracı öğrenci taşıyan, bunlar genelde pek kural tanımıyor ,,,trafikte bir kaç kez şahit oldum ,,,,valla grup ne kadar çok ise o kadar millet dikkat ediyor ...daha az taciz olabiliyor eğer grup çok ise,,,
    istanbul içinde trafikte pek kimse şişe atmadı bana çünki sıkışık trafikte bu hareketi kimse yapamaz tabi yakalanacağını bilir ,,eğitimsizlik diz boyu malesef ,,zati şu geçen bayram bilançosuna bakın direksiyona geçen karlı dağları ben yarattım diyor ,hiç özveri yok, önce zati bu sürücüler bi muayeneden geçecek yani psikiyatrise gidecek tedavi olacak ruhsal yönden bence bu millet bitti, haberleri izliyorumda vay vay dedirtiyor eşinin suratına kezzap atanlardan tutunda bıçaklı saldırılara kadar, millet cinnet geçiriyor nedeni geçim sıkıntısı ,,,,
    iş yok ,aş yok ,millet çıldırdı, işi olan memnun değil ...desarj olmak istiyor bu millet kafayı çekiyor ilk gördüğü yolda giden bisikletliye şişeyi atıyor sormak lazım arkadaşım senin derdin ne işinmi yok, yoksa zevk içinmi yapıyorsun bunu diye,,

şans topoğraf, -Paşa- ve sonEr´´ bunu beğendi.
  9. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım çok geçmiş olsun Allah korumuş
    Kudret abi bu konuları yıllardır tartışıyoruz. Zevk için yapan o kadar çok bozuk karakterli iki ayaklılar var ki akıl mantık almıyor. Malesef çözümü yok sanki bu tipler bir ölüp bin diriliyor. Hergün sayıları artıyor. Yapılacak tek şey plakayı alıp 155'i aramak şikayette bulunmak ilk çeviride o araç durdurulur. Alkol kontrolü yapılır. Emniyet tarafından size dönüş yapılır şikayetçi misiniz? diye. Şu anda vatandaşlarımızın çoğu bu hususta bilinçli değil ama sistem böyle ilerliyor ve emniyet bu konuda çok hassas. Örn. trafikte siz araçla giderken başka birisi tarafından sıkıştırılıp taciz ediliyorsunuz hemen 155 i arayarak plaka numarasını verip şikayet ediyorsunuz. Gereği beklenmeksizin yapılıyor.

mehmet ankaralı ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  10. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ya bunlar gerçekten anlaşılması zor insanlar. Banada öyle su fırlatan olmuştu ki şişe kafama gelmıştı. Su ise dökülmüştü. Bunların plakayı alıp polise bildirmek gerek aslında ama işte... Çok geçmiş olsun ne diyelim. :)

11. Deda

Deda Yeni Üye

Seviye:
    Bu başlığı görünce aklıma geldi.

Geçen hafta Karaburun'a antrenmana gittim. Giderken hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bayram tatili olduğu için yollar boş; zaten araçlar da fazla hız yapmıyordu.

Ama dönüş yolunda sinir bozucu birkaç tiple karşılaştım. Yolun şehir dışında kalan bir noktasında bir binek otomobili beni sıkıştırdı. Yol alabildiğine uzun, bozkır ortasında ve başka hiçbir araç yok. Yanımdan geçerken neredeyse dokunacak kadar sıkıştırıp düşmemi veya kaza yapmamı beklediler herhalde. Ama o kadar tecrübesiz değilim; soğukkanlılığımı korudum. Çünkü artık böyle tipleri yanımdan geçtiği anda analiz edebiliyorum. Ve zaten bunun kasıtlı olarak yapıldığı bu şekilde gayet açık. Ama feci sinirlendim. Ne olursa olsun insan gururuna yediremiyor. Avazım çıktığı kadar bağırdım: "sen hayvan mısın?" diye. Sürücü koltuğundan boxer mayolu kelimenin tam anlamıyla bir "ayı" çıktı. Ve üzerime doğru gelmeye başladı. "Sen ne yaptığının farkında mısın? Beni ezmeye çalıştın." dedim. "Hayır, farkında değilim, ne olmuş?" diye pişkin pişkin konuşuyor hala. Konuşmaya değmeyeceğini anladım, "yürü git yoluna" dedim. Muhatap olmaya, sinirlerimi bozmaya değmeyecekti. Otomobilin içinden başka bir kıro da tv izliyor gibi bakıyor ve pişmiş kelle gibi sırıtıp oradan konuşuyor: "abi boşver ya.." Bizim ayı bana doğru yaklaşırken durdu bekledi; sanırım onu sinirlendirecek başka bir şey dememi bekliyordu. Ama tongaya düşmedim. Bana zarar verecek bir şey yapmaya kalkışsaydı ben zaten tedarikliydim: Yanımda biber gazı taşıyorum; jandarmanın adresini ve telefonunu biliyorum. Zaten daha fazla yaklaşsaydı ters istikamete dönüp direkt jandarmanın yanına gidecektim. Ama daha fazla yaklaşmadı ve otomobile geri binip defoldu gitti.

Fark ettim ki; bunun gibi tipler yalnızca belasını arıyor. Benim ondan daha tehlikeli olmadığım ne malum? İşte bütün kazalar, ölümler bu yüzden yaşanıyor. Bu pislikler ortalıkta hiçbir şey yokken kavga sebebi "yaratıyor". Çünkü bundan zevk alıyorlar. Eğer bu yaratıkların aklına uyarsanız durduk yerde üçüncü sayfa haberi olmanız işten bile değil. Sonra kendi kendime şunu düşündüm: bugün keyifle bisiklete binmek için dışarı çıktın. Ve birkaç tane it yüzünden keyfinin kaçmasının hiçbir anlamı yok. Seni hiçbir şeyin üzmesine izin verme; çünkü kimsenin buna hakkı yok ve gerçekten sinirlerini bozmaya değmez. O an öfkeden eli ayağım titriyordu ama bunu hatırlayınca kendime geldim ve yolun geri kalan 60 km.lik kısmını tamamladım. (Ha bu arada, erkek değilim. :))

12. şans topoğraf

Seviye:
    Plakayı alamadım ne yazık ki...hatta kendime çok kızdım göremediğim için :))

13. şans topoğraf

Seviye:
    Sizede çok geçmiş olsun..
    Ben alışık değilim bu gibi durumlara.Bulgaristanda öğrenciyim,trafikte çok rahat ilerliyorum sağ şerit bizim ve cezalar çok ağır! kimse bisiklete yaklaşamıyor :))
    sadece acemilik dönemimde,kask takmadığım için polis 30 tl tutarında ceza kesmişti :))

14. aykut yiğitel

aykut yiğitel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gercekten o an insan kendine hakim olmakta cok zorlaniyor ama ne olursa olsun insandan bozma gorgusuzlere uymamak gerek. Uzerinize mi geliyor, hemen uzaniver cep telefonuna bas 155 ve ya 156 ya. Basla anlatmaya:

"Memur bey merhabalar. Su anda 34 XY 334 plakali aracin surucusu canima kast etmekte. 30 lu yaslarda 1.80 boylarinda ve kumral. Arac su mevkide su yone dogru ilerlemekte..."

Bak bakalim donakalmayacak mi o zaman :)

15. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eskişehirde aynısı bana da olmuştu bana da teneke bira fırlattılar :)

16. şans topoğraf

Seviye:
    Bir kaç gün önce aracımla trafikte ilerlerken,yolun ortasında araba büyüklüğünde bir naylon balyası yüzünden kaza yapıyordum..muhtemelen bir kamyon düşürmüş.Polisi arayıp,haber vermek istedim,kazaya sebebiyet vermesin diye..

yalan olmasın 10dk kadar polis cevap vermedi!!
    hatlar meşguldü...

17. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kask kamerası kullanıyorum. Kafanızı çevirdiğiniz yöndeki herşeyi çekiyor. Bu gibi durumlar için faydalı olduğunu düşünüyorum. Tabii şarjın gün içinde yeterli olması için mola verdiğinizde kapatmanız lehinize olur. Daha iyi bir çözüm ise çekim sırasında verilerin internet üzerinden bir sunucuya canlı aktarılması ve bir başkasının da bunu web'den izleyebilmesi olur. Şu an ki cep telefonlarındaki yazılımlar buna destek veriyor ama onları da kask usülü kullanmak pratik değil. Örneğin evleri izlemeye alan güvenlik şirketleri bu yönteme de açıklar mıdır merak ediyorum.

şans topoğraf bunu beğendi.
  18. Serdar Hansu

Serdar Hansu Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, verilmiş sadakan varmış arabanın plakasını alsaydınız keşke polise bildirirdiniz. Ben olsam Plakayı gördüğüm yerde arabayı jant üstüne oturturdum :D

19. serhat toy

serhat toy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sırf bu tip olaylar için kaskıma bir ayna almayı düşünüyorum... uzun yollarda arkamdan gelen kişileri görebilmek ve ona göre kendimi hazırlamak için..
    O bira şişesi kafamıza gelse,En kötü ihtimal hastahanelik olur bilincimizi kaybederiz...

Bisiklete gelse zaten zar zor aldığımız bisikletimizi belki haftalarca kullanamayacağımız bir sürece sokar bizi... hele bir de yokuş aşağı hızla iniyorsak... ölüme kadar gitme ihtimali çok yüksek....

En azından aynada elde şişe görürsek ani fren yapıp gidona yatarak onların beklemediği şekilde kurtulabiliriz...

Aklıma gelen tek önlem bu...

Umarım bu tip hayvanların soyu kırılır...Bu tiplerin ölmesi ya da sakat kalması hiç de vicdanımı sızlatmaz,hatta yüzümü güldürür.

20. İbrahim Ozan

İbrahim Ozan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yaparlar abi yaparlar Şişede fırlatır Lafta söyler Ülkemizin acı gerceği Dengesiz Çok bir tek bisiklet sporuna karsı değil her türlü faaliyete karşi Çikan bir grup insanoğlu var nedendir bilinmez... Yüce ALLAH sonlarını hayır etsin