overdose adrenalin

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
gectigimiz hata sonu bi kac arkadas bi kac saat uzaklikta ki bi daga kamp kurmak ici gittik. cuma gunu isten cikica toparlanip 3 arabalik bi konvoyla dagin yolunu tuttuk. gece yarisina yakin lanladigimiz kamp noktasina ulastik hic vakit kaybetmeden cadirlari kurduk. ve hemen bisikletlere atladik gece gezisi icin. butun bisikletler cok guclu halojen farlar oldugu icin geceyi nerdeyse gunduze ceviren isiklarimizla bolgeyi kesfetmeye basladik. bu arada gece gezilerinde gunduz gezilerine arti olarak daha fazla heyecan duygusu + daha fazla hayvan gorme sansi oldugu icin cok daha eglenceli oluyo gunduze oranla.gece gezisini 3 civari bitirip bikac biradan sonra hemen uyuduk.ertesi gun (ctesi) elimizdeki haritalardan parkuru hazirlayip hemen yola ciktik.inanilmaz heyecanli yer yer uzun tirmanislarin oldugu bazen cok hizli bazende cok tehlikeli bi parkurdu.parkurda gercektende bisikletlarin limitlerini hissediyorduk.(ek bilgi: yukseklik havali amortisorlerin basinc ayarlarini deistirdigini ilk gunun sonunda anladik.yukseklik nedeniyle artan sikisan hava amortisorleri cidii bi sekilde sertlestirmisti).cadirlara geri dondugumuzde benim on ve arka tekerlek gobekleri gevsemis, diger bi arkadasin hidrolik freninin yag haznesi patlamis, kadrolar camurdan taninmaz hale gelmisti.butun geceyi tamirle gecirdik.son gun(pazar) haritalarda en ust duzey tecrube yazan bolume gitmeye karar verdik. son tur haftasonunun en uzun mesafeli olani olacakti ve belli bi noktadan sonra ciddi yukseklikteki bi ucurumun kenarinda single trail olarak devam edicekti.bu bolgeye geldigmizde single trailin(tek bisikletlik yok) in bile bazi noktalarda bi bolumu calilar tarafindan kapatilmisti.bazi noktalardada toprak coktugu icin yol ortadan kalkmisti.valla tirsmadim dersem yalan olur.spd ayarlarini en dusuge getirdim.benim onumde birden bi catirdi oldu ve asagiya bi sey dustu. o an o heyecanla kendii spdleri bile cikarmadan yan tarafta duvar gibi cikan kayaya yasladim. ayaklarim titriyordu yavas yavas spd leri cikarip bisikletten yavasca indim.biraz ilerleyince onumdeki arkadasi yoldan 2 metre asagida calilari uzerinde gordum. bisilet yoktu.benim arkamdan digerleride geldi.arkadasi dikkatli hareketlerle dustugu yerden cikardik.bu arada buluindugumuz yerdeki topraklarda parca parca cokuyordu.daha sonra biraz ilerdeki guvenli bolgeye doru ilerledik. ucurumdan kurtardigimiz aradas soktaydi. acasyip bi sekilde titriyordu.su falan icirdik.daha sonra olayi anlatti.o bolgede iyice daralan yolda gidon yandaki bi caliya takilinca aniden dengesini kaybetmis. duserken son anda takildigi baska bi cali hayatini kurtarmis. bisiklet asagi dustu tabii. salsa marka, scandium kadrolu, full sram xo lu bisiklet tarih oldu. dustugu yerden almanin imkani yok, olsa bile kacparca haline geldigini tahmin bile edemezsiniz. bu korku bize yetti tabii hemen cadirlara donup esyalari topladigimiz gibi geri donduk. su an heyecandan hala ara ara titremeler geliyo. brrrr...

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
kaza da olmasa kusursuz bir haftasonu diyecektim ama kazayi saymazsak muthis oldugu her halinden belli :)

bu arada dikkatimi bir ifade cekti "haritada en ust duzey kullanicilar icin uygun parkur olarak belirtilmis" demissin.haritalar bisiklet kullanicilari icin hazirlanmis anlasilan!!??

biz daha alelade, siradan bir harita bulamazken :(

fotograflarla da suslersin sanirim bu yaziyi :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun Beverly.
Oturuğum yerden heyecanınızı hissediyorum.
Foto şansınız olduysa muhakkak isteriz.
Kendinize de , o canım bisikletlerede iyi bakın.

Alınma ama bizde memleketinde ( Bursa ) 1 haftadır kiralık ev arıyoruz.
Temel ihtiyacımız barınma ile uğraşıyoruz. Bunları ve diğer temel ve sanal sorunlarımızı çözünce buradada bisiklet parkurları ve haritaları yapılmaya başlanacaktır sanırım.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
tatil aslinda mukemmeldi kazaya kadar. simdi unutulmuyacak bi aniya donustu.
haritalara gelince burda bazi bisiklet severler belli bolgelerin bisiklet parkurlarinin haritalarini hazirliyolar. bunlarda kitap halinde satiliyor.mesela gittigimiz bolgenin haritasi bende kitap halinde vardi.o kadar guzel acikliyolar ki. zorluk derecesinden yukseklik deigisimine, gorulmesi gerekn yerlerden farkli yol-uzaklik opsiyonlarina kadar ihtiyacimiz olan hersey haritlarda belirtililiyor. (aynen ironman in yolculuk raporlari gibi:))
bursada kiralik ev bulmak ozellikle yaz sezonu zor olmasa gere ataruh. yinede kolay gelsin.yapabilecegim bi sey olursa ozelden bildirisen sevinirim.
foto olayina gelince kamera goturmustum ama tempo yaris havasina girince cikarmaya zaman kalmadi.onun disinda nerdeyse her gun sagnak yagmurluydu.foto cekemedik kusra bakmayin arkadaslar...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
beverly gerçekten geçmiş olsun.
Gerçi geçmiş olsun demek yeterli mi yoksa paylaşım için teşekkür de etmelimiyim bilemiyorum. Çünkü şu uçurum olayı aklımı allak bullak etti.

sarrri

Üye
Tepki
4
@ironman.1

İronman 1 merhaba

Abi salı günü saat 19.30 da yine köprünün ordamısın.

Saygılar...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Sevgili beverly. Harika adrenalinli haftasonunu doyasıya yaşamışsınız. Ama arkadaşımızın bir nevi ölümden döndüğü an çok kötü. keşke yaşanmasaydı dedirtiyor. Büyük geçmiş olsun dileklerimle.
Harita konusuna gelince bende yakında Erzincan'da Bisiklet Parkurları diye bir harita kitabı çıkayım. Kim alıp bakacaksa.:D :D Ben ve bikaç kişi haricinde. Ama çok güzel bi konu. Umarım bisikletin çok kullanıldığı yerlerde ve kullanıcısının çok olduğu bölgelerde böyle uygulamalar yapılır.

Sevgiler...

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
@ironman.1

gercekten bende cok korktum ama adam inan olunmasi gerekenden daha cesur davraniyordu. bundan bi kac ay once beni baska bi yere davet etmisti.orda yine ucurum kenarinda bi parkurda surmustuk. yolun yarisina geldigimizde yolun 15-20 metrelik bi bolumunun yagan yogun yagmur nedeniyle coktugu gorduk. ayni adam demezmi burayi geceriz diye. mekani soyle anlatayim.bik bir dagin yamaci. yaklasik 50 metrelik bi ucurumun kenari. sadece 1 bisikletin gecebilecegi patika ve patikanin obur yarisi duvargibi yukselen kaya. bide yolun belli bi bolumunun coktugunu hayal edin. bven dedim ki burdan gecmek imkansiz dusersek kurtulma ihtimali bile yok. o da"ben senin bisikletini ve camel bak ini geciririm sen kendin gecebilirsen sorun yok." dedi. oyle deyince bende geceriz herhalde dedim. zaten onun dagcilik deneyimide varmis. bi cirpida gecti obur tarafa.sonra benim malzemeleride gecirdi. sira bana geldiginde beni bayaa bi heyecan basti.tam coken kismin ortasina geldigimde birden asagidan fotografimi ceken bi kac hiking ci gorunce birden titreme basladi ve titredikce ayagimin altindaki kum gibi toprak asagiya akmaya basladi. ayni adam yanima yardima geldi elini uzatmasa herhalde asagiya dusmustum bende. o gunden sonra kendi kendime yemin etmistim bi daha boyle tehlikeli seyler yapmayacam diye. :))

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@beverly

Zehir kana karışmış artık tedavisi yok Sevgili Beverly.
Kendini farkında olmadan hep böyle yerlerde bulacaksın bundan sonra.
Sigara gibi bir şey bu.:eek:
Bırakılamaz.:D
Kızma şöyle diyeceğim.
Allah bıraktırmasın.
:D :D :D

• Beğen
Tepkiler: beverly

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
ataruh valla istemesekte yeni yerler kesfedicez diye bi sekilde donup dolasip bole yerleri buluyoruz. yukseklik korkum olmasa bi nebze kolay olacak ama gercekten tehlikeli yerler. ben bundan sonra efendi efendi bildigim yerlerde gezmeye karar verdim ama eminim bi sekilde yine basima bole seyler gelicek.:))

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
gecmiş olsun kardeşim ucuz atlatmışınız olan bisilete olmuş neyse cana gelen mala gelsin

• Beğen
Tepkiler: beverly