Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otoyolda Bisiklet Kullanımı:)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Aramızda otoyolda bisiklet kullanmayı deneyen var mı acaba:)

Otoyolda bisiklet kullanmak hepimizin bildiği üzere son derece tehlikeli ve yasak. Emniyet güçleri otoyolda bisiklet kullanan görünce tabiki peşlerine düşüyormuş:) Otoyoldaki viyadük ve tüneller bence en tehlikeli yerler olarak görünüyor. Çünkü Emniyet şeridi ya hiç yok ya da çok dar.

2. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    deneyen degıl nıckı olan bır abımız bıle var ''the flyıng falcon on Tem''kendisinı devamlı otoyolda ve tem de tamgaz gıderken gorebılırsınız.beraber temden kumburgaza gıtmıstık memur beylerle kose kapmaca oynuyorduk:D

3. sGonzales

sGonzales Forum Demirbaşı

Seviye:
    MTB Kullanıcılarını bilmem ama sanırım Türkiyede Yol bisikleti kullanan herkez bikere dahi olsa oto yolda sürmüştür. Tekirdağ polisgücünde koştuğum zamanlarda genelde otoyolu kullanırdım çünkü lisansımın üzerinde polisgücü yazıyordu ve hoca ileride bekliyor gibi basit mazeretlerle çok yırttım :) ama gerçekten son derece tehlikeli bide kamyon şöförleri uyuz oluyor onların yüklü kanı arabası giden araçlarının yanından geçerken eleman yaww bisikletçi bile bizi geçiyor dityip üzerinize sürebiliyor.

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  4. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    yol bisikletli arkadaşlarıma uyup otobana girdik
    mtb ile onlara yetişicez diye canımız çıktı :)

5. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye'de yol bisikletini tam verimle kullanabilmek için uygun olan tek yol, otoyollardır.Tabi parasız yolları, geçmiş yüzyıllardan kalma asfalt kalitesinde olan bir ülkede de, yol bisikletçileri de, hatta bazen dağ bisikletçileri de, otobanları bir kez olsun denemiş oluyorlar.
    Tabi ilk seferinde olmasa da, 2 seferinde mutlaka otoban polisine yakalanırsınız ve size orada ne aradığınızı sorar.Yasak olduğunu bilmiyor musun der.
    Bazısı ceza kesmek ister, bazısı ise, hemen çık terket bu yolu diyerek, eliyle de uçurumu işaret ederek derhal o yoldan çıkmanızı ister.
    Bir kereliğine deneyin ama alışkanlık yapıyor :)
    Yakalanırsanız, bu yolu çok methettiler, parasız yollar ile arasındaki uçurumu görmeye geldik dersiniz :)

6. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    Ben defalarca girdim.Bir kere eski tarifeyle 45.200.000 TL ceza yedim.Bir çok defa da insaflı memurlar denk geldi,sadece hemen terketmemi söylediler.Bazılarıda ben çıkana kadar ekip arabasıyla arkamdan takip etti.:) Otobanın gişelerden sonraki kısa bölümleri kullanılabilir,ama yinede polis ekibine rastlama şansınız her zaman var.Bir de otobanın bazı kesimlerinde kameralar var,eğer kameralara yakalanırsanız otobanın çıkışında polis sizi bekliyor olabilir.

7. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Sinancım cezayı ödemiş miydin? :)
    Yoksa hayali bir isim mi salladın? :)

8. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Cezayı keserken kimlik istemiyorlar mı? Ki polis kimlik sorunca üzerinizde yoksa bildiğim kadarıyla kişiyi bölge amirliğine götürüyorlar. Ama sen böyle gülümseyerek sorduğuna göre kimlik sorulmuyor olmalı büyük ihtimalle, ve sallıycaz ismi: Hoş :)

9. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    Paşa paşa ödedim cezayı:) Zaten Selimin dediği gibi polis senle hiç muhattap olmuyor.Kimliğini istiyor ve hiçbir şey sormadan cezayı yazıyor.Ben yarım saat dil dökmüştüm polise,öğrenciyim falan diye ama hiç dinlemedi bile.