Otoparkta tazyikli suyla bisiklet yıkatırken göbeklere su kaçması riski varmıdır

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Otoparkta tazyikli suyla bisiklet yıkatırken göbeklere su kaçması riski varmıdır acaba , varsa zararları ne olur , çöpe atıp yenisini mi almak gerekir

• Beğen
Tepkiler: muher
Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
kolay kolay kaçmaz ama o bölgeyede cok tuttturmamak lazım benım yenı keşfim normal el ıle yıkadıktan ve kuruduktan sonra cıkmayan lekeler ıcın temız kuru bır bez ve saf alkol leke fılan bırakmıyor hepsını tertemız yapıyor saf alkolude eczanelerde bulabılıyorsun 50 cc lık bır su kabı sprey seklıne getırınce 10-20 temızleme yaptırıyor sana.tavsıye ederım

• Beğen

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Güzel yöntem teşekkürler

• Beğen

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Ayhan_Işık

alkolü ecnazeneden almak, benzini istasyondan almaktan daha kolay...

İstasyonlar monotof kokteyl yapma riskinden dolayı elinde bidonla giden herkese benzin vermiyor...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@nuhcan

dün akşam ben yazacaktım neyse demiştim sen benden önce davranmışsın dostum ayrıca benzin pis koku bırakıyor alkol uçup gidiyor ve emin ol ikisi ilede denedim alkol daha iyi :)

• Beğen
Tepkiler: nuhcan

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
@phoenix33

Göbeklerin modeline bağlı olarak su kaçabilir, genelde ucuz modellerde ciddi sızdırmazlık elemanları yok... Ha, su kaçarsa da sadece temizlenip greslenmesi gerekir yani çöpe gitmez.(uzun süre yağsız kullanmaz isen eğer...)

Ben oto yıkamaya götürdüğümde göbeklere su tutturmuyorum eğer çok çamur var ise yandan göbeğe dik gelecek şekilde değil, önden arkaya yada arkadan öne gelecek şekilde su tutturuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Barış BİRLİK

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
@Faruk ÇUBUKCU
5 i geçti hadi bakalım