Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otomobilin çarptığı bisikletli öldü

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında 1dost tarafından paylaşıldı.

1. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Sakarya'nın Erenler İlçesi'nde çalıştığı fırından bisikletiyle eve gitmek isteyen 26 yaşındaki Doğan Ölmez, Adapazarı- Karasu duble yolunda karşı tarafına geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu öldü.
    EVİNE EKMEK GÖTÜRÜYORDU
    Kaza, Adapazarı-Karasu Duble Yolu, Erenler Küpçüler Kavşağı yakınlarında bugün saat 08.30 sıralarında meydana geldi. Küpçüler Mahallesi'nde oturan ve evinin yakınlarındaki bir fırında çalışan Doğan Ölmez, bu sabah işten çıktı. Evine götürmek üzere yanına aldığı ekmeklerle bisikletiyle pedal çeviren Ölmez, Adapazarı-Karasu karayolunda Erenler yönünden karşı tarafa geçmek istediği sırada Mustafa Kartal yönetimindeki 54 EK 156 plakalı otomobil çarptı.
    EKMEK POŞETİ YOLA SAVRULDU
    Çarpmanın şiddetiyle otomobilin ön camına çarpan Doğan Ölmez ve elindeki ekmek poşeti çarpışmanın şiddetiyle metrelerce savrulurdu. Sevk edilen 112 ekibi yerde kanlar içinde yatan gence yaptığı ilk müdahalesi sırasında öldüğünü belirledi.

Otomobilin Çarptığı Bisikletli Öldü

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Ne denebilir ki... Ne söylesek boş.

3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Ölen biri ne hisseder bilmiyorum. Kalanlara Allah sabır versin. Ölünün ardından konuşmak zor.
    Bir kanun çıktı. 10 yılda bir ehliyet sürücüleri sağlık kontrolünden geçmek zorunda kalacak. Sağlık kontrolünü geçemeyenin ehliyeti alınacak. Bu coğrafyada bu yeni yeni rüşvet kapısı demek.
    Yol yaptihhh yoool yoool diye oy devsiriyorlar. Ben sizin yaptığınız yapacağınız yola gül dokeyim (küfür sevmem). Tüm ülkeyi otomobiller için tasarladiniz sanki bizler değilde otomobiller yaşıyor bu ülkede. öyle üst geçitler yapılıyor ki, genç sağlıklı cinsel olarak faal olan bir erkek sempanze bile tepesinde disi sempanze olsa çıkmaya usenecegi kadar dik merdiveni ve kullanışSız. Hoş geçen sene damperli bir kamyon da üst geçidin birini yikmisti. O da, ölecekseniz trafik olarak sizi gelip buluyor resmen 4 metre yüksekte bile.

4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Henüz 26 yaşında...yazık, geride kalanlara ancak sabır dileyebilirim.

Farkında mısınız, bir hayvan kesilirken, sırasını bekleyen diğer hayvanların, mesela kurbanda, hiç bir şey yokmuş gibi otlamaya devam etmelerini anlayamayız veya "hayvan işte" deriz; hatta bazıları özellikle böyle davranmalarının sağlandığını iddia eder. Peki...Bu haberi okuyan biz bisikletliler bisiklet sürmeyi bırakıyor muyuz? Veya hergün okuduğumuz, gördüğümüz kazalardan sonra araba kullanmaktan vazgeçiyor muyuz? Hayır..Ne yapıyoruz, otlamaya devam ediyoruz.

Demek ki neymiş?

5. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Kazanın oluş şeklini bilmediğimiz için bir şey şöylemek zor. Söylesenizde bir şeyin düzeleceği yok. Allah geride kalanlara dayanma gücü versin.

Alakasız bir benzetme olmuş. Nasıl ki uçak düşüyor, otobüs kazaları oluyor, yaya kaldırımında yürüken kafanıza bir şey düşüyor, banyo yaparken ayağınız kayıyor, evde elektrik çarpıyor ve insanlar ölüyor diye bunlardan vazgeçilmiyor ise bisiklet sürmekten de, yolda yürümekten de, evde yaşamaktan da vazgeçmiyoruz. Otlamak ya da koyun olmak ile ne ilgisi var bunun? Yönetiminde, oluşturulmasında, uygulanmasında insan olan her sistemde hata ve kaza olasılığı vardır.

6. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    @Antecurs
    Ortada bir trajedi var ve ben böyle olaylardan sonra hayatın ne kadar ucuz olduğunu sorguluyorum kendimce. Ama çok değil, bir saat sonra bu olayı unutacağım; ateşi ailesini yakacak maalesef.

Öküze gelecek olursak, kaçınılmazı ertelemenin mümkün olmadığını görerek son anlarını iyi geçirmesi, idam mahkumunun son yemek olarak ne isterse yemesi gibi, benzerlik şaşırtıcı. Ya da bir tek ben şaşıyorum, hepiniz olaya çoktan vakıfsınız belkide.

7. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin... Başka bişey denmez bu durumda. Allah kalanlar sabır versin. Bir ölümün arkasından saçma polemikler yada tartışmalar oluşturmak gereksiz bence. Çünkü tek yapacağımız burada boş boş konuşmak ve sadece bütün söyleyeceklerimizin burada kalması. O sebeple buradan saçma sapan tartışmalar çıkmaz umarım. Buradan 'şöyle olsaydı, böyle olsaydı' demek yerine direk icraat ve emek harcayıp olması için uğraşmak gerek. Asıl önemli olan bu

8. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Mehmet Levent Arabalar için tasarlandı tabi abi.

Adamı duymuyor musun Mercedes'e binmek lüks olmaktan çıktı diyor 300 milyar nedir diyor :D

Acele etmeyin arkadaşlar 2dk fazla bekleyin yol boşalsın öyle geçin. Bunlardan hep ibret almak lazım .

Ölecekseniz de kaldırıma çıkan araba falan öldürsün , siz dikkat edin de...

Silmarillia bunu beğendi.
  9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    @Onur İlker Gündoğdu
    eğer bir ülkede çöpten atık yemek yiyen insanlar varsa, ihtiyacından lüks yaşayan herkes sorumludur O ülkede.

10. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin kaza olduktan can gittikten sonra konuşmak alakasız olur fakat ne yazık ki millet olarak önlemimizi almıyoruz. Hem araç hem bisiklet kullanan biri olarak kurallara uymadığımız sürece kim haklı kim haksız yargılayabilmemiz zor oluyor. Yurt dışında boş yolda dahi yaya ışığı yanmadan karşıya geçmiyorlar bizler yol boş yada değil inadına karşıya geçmeye çalışıyoruz. Araç kullanırken 20 metre ötede üst geçit yada ışık var iken inadına yolun ortasından gözüme baka baka karşıya geçmek isteyen yayaları görüyorum. Motorsiklet sürücüleri de aynı şekilde şerit kullanmak yerine daracık yerlere girmeye çalışıyorlar bunları yapmak 1 2 dakika kazandıracak belki kendi hayatında fakat ters giden bir durum olduğunda ömrünü yok etmiş olacak. İlk önce kendi güvenliğimizi sağlayalım kaza geliyorum demez tabi ki fakat kural neyse ona uyalım gerisini zaten kimse kestiremez.

Ozan Cansel bunu beğendi.
  11. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Hepimiz birbirimize emanetiz. Hepimiz birbirimize karşı kul hakkı ile bağlıyiz. Bu kardeşimiz vefat ediyorsa sorumlusu biraz da benim. Sadece yazarak içimi sözde rahatlatiyorum. Yarın benim de başıma gelir ve sadece ailem üzülür. Ve geçer gider minik bir haber olarak.

Kurtuluş E. bunu beğendi.
  12. TunahanBİLGİN

TunahanBİLGİN Üye

Adı:
    Tunahan BİLGİN
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin.Araç sürücüleri ,özellikle de ağır vasıta sürücüleri tarafından neredeyse her bisiklet binişimizde tehlike altına giriyoruz.Söyleyecek sözün kalmadığı yerdeyiz.

13. Onur İlker Gündoğdu

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Mehmet Levent Şehit haberleri yasaklandı artık 20-30 saniye bile ayrılmıyor .

Sana gazeteyi doldurmak için ufak bi kutucuk ayırırlar abi idare et :D

14. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
  15. Onur İlker Gündoğdu

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  16. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
  17. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. yazık olmuş, gencecik yaşında, çok üzüldüm çok :( acılı aileye sabır diliyorum...