otobüslerinde bisiklet taşınması konusunda yardımcı olan efetur a teşekkürler

Konu, 'Teşekkürüm Var!' kısmında mustafa ç tarafından paylaşıldı.

1. mustafa ç

mustafa ç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    gölcük istanbul arası bisikletimle yolculuk yapmadan 1 gün önce sürprizle karşılaşmamak için yaptığım ön hazırlıkları da içeren ve efetur bize ulaşın fasilitesinden attığım mesaj;

öncelikle yaklaşık 10 yıldır efetur u çeşitli hatlarda tercih edip, gerek yolcu taşıma hizmetlerinizden gerekse müşteri hizmetlerinden son derece memnun kaldığımı belirtmek isterim. sıkıntım şu 27 ekim 2014 tarihinde değirmendere den harem e seyahat etme planım var ve yanımda bisikletimi de götürmeyi planlamaktayım. otobüse binmeden önce durakta herhangi bir sürprizle karşılaşmamak maksadıyla öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak şirketin bu konudaki politikasını öğrenmek istedim. 18.00 civarı müşteri hizmetleri gülşah hanımla yaptığım konuşmada bu durumun mümkün olmadığını ancak şöför insiyatifinde taşınabileceğini söyledi. efetur un müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olarak şöför insiyatifine bağlı kalmaksızın karayolu taşıma yönetmeliği MADDE 40da da yazdığı üzere (Yolcunun 30 kilograma kadar olan bagajı ücretsiz taşınır) yaklaşık 10 kg civarı olan bisikletleri taşımak konusunda, herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını tahmin ediyorum. ayrıca bu konuda pek çok ulaşım platformu bisiklet taşıma uygulamalarına sahip iken ve bunları internet sitelerinde tüm müşterilere duyurduğu bir ortamda
    kamil koç: Bisikletli Yolcu
    iett: İETT’den "Bisiklet Aparatlı Otobüs" dönemi
    ido: Sıkça Sorulan Sorular madde 17

pek çok konuda öncü olan efetur un da biz bisiklet severlere destek olacağına olan inancım tam. şimdiden teşekkürler.

ertesi günü yola çıkmadan yolcu sayısı az olan bir sefere bilet alıp ilk hareket noktasına hareket saatinden 10 dk önce geldim. şöföre de danıştıktan sonra bisikletimi bagaja herhangi bir sökme işlemi yapmadan koydum. malum yolcu az olunca bagaj da boştu. tabi şöföre attığım mesajdan ve müşteri hizmetleri ile yaptığım konuşmadan bahsetmedim. buraya kadar herşey müşteri hizmetlerindeki arkadaşın tarif ettiği gibi oldu:)

yolculuğum esnasında efetur dan aradığını daha sonra öğrendiğim bir yetkili;
    bisikletimi taşımaktan memnuniyet duyacaklarını, müşteri hizmetlerine de uyarı verdiklerini belirtti.

neticesinde sorunsuz bi şekilde bisikletimi taşıdım.

mesajıma ilk mesai günü bir kaç saat içerisinde cevap veren efetur a, insiyatif kullanan otobüs şöförü arkadaşa teşekkürler.
    marmara bölgesinde ikamet eden arkadaşlar da efetur ile çekinmeden bisiklet taşıyabilirler. yardımcı olması umuduyla

Ozan Duran, Rafet Ç. ve aykut yiğitel bunu beğendi.