Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otobüslere Bisikletle Binmek Serbest Değil

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında el turco tarafından paylaşıldı.

1. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    29 Eylül 2014 tarihli “Otobüslere Bisikletle Binmek Serbest” başlıklı habere sevinmiştik. Ne var ki otobüse binmek istediğimizde, hareket amiri kendisine buna ilişkin bir duyurunun gelmediğini, bu nedenle otobüse alamayacağını söylemesi sevincimizi kursağımızda bıraktı. Konuyu İETT’ye sorarak öğrenmek istedik. Gelen yanıta göre bu konu daha değerlendirme aşamasındaymış. Bir de araçta yeri ayrılmış olması gerekmekteymiş. Yani uzun lafın kısası; biz daha çok bekleriz. Bisikletin toplu ulaşım sistemiyle bütünleşmesi, kuralına uygun bisiklet yolu... bunlar İstanbul için hayal bile olamayacak kadar uzak görünmekte. Zaten İBB’nin bisiklete bakışı belli. Bunu bir ulaşım aracı olarak algılayamıyor daha. Emirgan’da 700 m bisiklet yolu yapacaklarmış, yeni yapılmakta olan kazıklı yola. Yani arabanla bisikletini oradaki park yerine taşıyacak, sonra 700 m gidip geleceksin... ve böylecene bisiklete binmiş olup gene arabanla geri taşıyacaksın. Herhalde çocukları düşündüler!

Kod:
    http://bisikletle.blogspot.com.tr/2014/12/otobuslere-bisikletle-binmek-serbest.html

chnkrmz bunu beğendi.
  2. fatihtemizer

fatihtemizer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba.Ben son bir ayda üc defa otobuse bindim bisikletle.hatta birinde 4 bisikletli bindik.Tabi sordugunuzda bize bilgi gelmedi diyorlar..Birazda otobüs görevlisinin insifiyetine kalmış bir olay.

3. MUSA Ç.

MUSA Ç. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    iki defa bisikletimle bindim, 10'ar tl. bayıldım valla. bi de rica minnet. :eek:ut:

4. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisikletin herhangi bir bagajdan farkı yoktur ve otobüslerde taşınmaması gibi bir durum da söz konusu değildir. Otobüs biletinizde minik harflerle yazan yazıları dikkatlice okursanız, bisikletin otobüse alınmaması ile ilgili en ufak bir yazı göremezsiniz. Otobüslerde sadece tehlikeli madde taşınmaz. Bisikleti bagaja almayan şoföre ya da muavine elinizdeki bileti okutun ve bisikletin de tehlikeli bir şey olmadığını söyleyin; bak bakalım alıyorlar mı, almıyorlar mı?

galvaniz bunu beğendi.