Otobüslere Bisikletle Binmek Serbest Değil

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında el turco tarafından paylaşıldı.

 1. el turco

  el turco Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  292
  Beğeniler:
  479
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  29 Eylül 2014 tarihli “Otobüslere Bisikletle Binmek Serbest” başlıklı habere sevinmiştik. Ne var ki otobüse binmek istediğimizde, hareket amiri kendisine buna ilişkin bir duyurunun gelmediğini, bu nedenle otobüse alamayacağını söylemesi sevincimizi kursağımızda bıraktı. Konuyu İETT’ye sorarak öğrenmek istedik. Gelen yanıta göre bu konu daha değerlendirme aşamasındaymış. Bir de araçta yeri ayrılmış olması gerekmekteymiş. Yani uzun lafın kısası; biz daha çok bekleriz. Bisikletin toplu ulaşım sistemiyle bütünleşmesi, kuralına uygun bisiklet yolu... bunlar İstanbul için hayal bile olamayacak kadar uzak görünmekte. Zaten İBB’nin bisiklete bakışı belli. Bunu bir ulaşım aracı olarak algılayamıyor daha. Emirgan’da 700 m bisiklet yolu yapacaklarmış, yeni yapılmakta olan kazıklı yola. Yani arabanla bisikletini oradaki park yerine taşıyacak, sonra 700 m gidip geleceksin... ve böylecene bisiklete binmiş olup gene arabanla geri taşıyacaksın. Herhalde çocukları düşündüler!

  Kod:
  http://bisikletle.blogspot.com.tr/2014/12/otobuslere-bisikletle-binmek-serbest.html
   
  chnkrmz bunu beğendi.
 2. fatihtemizer

  fatihtemizer Kıdemli Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  249
  Beğeniler:
  190
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Merhaba.Ben son bir ayda üc defa otobuse bindim bisikletle.hatta birinde 4 bisikletli bindik.Tabi sordugunuzda bize bilgi gelmedi diyorlar..Birazda otobüs görevlisinin insifiyetine kalmış bir olay.
   
 3. MUSA Ç.

  MUSA Ç. Kıdemli Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2013
  Mesajlar:
  355
  Beğeniler:
  513
  Şehir:
  Şile / İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  iki defa bisikletimle bindim, 10'ar tl. bayıldım valla. bi de rica minnet. :eek:ut:
   
 4. can onur

  can onur Forum Demirbaşı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  2 Haziran 2012
  Mesajlar:
  517
  Beğeniler:
  1.338
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Bisikletin herhangi bir bagajdan farkı yoktur ve otobüslerde taşınmaması gibi bir durum da söz konusu değildir. Otobüs biletinizde minik harflerle yazan yazıları dikkatlice okursanız, bisikletin otobüse alınmaması ile ilgili en ufak bir yazı göremezsiniz. Otobüslerde sadece tehlikeli madde taşınmaz. Bisikleti bagaja almayan şoföre ya da muavine elinizdeki bileti okutun ve bisikletin de tehlikeli bir şey olmadığını söyleyin; bak bakalım alıyorlar mı, almıyorlar mı?
   
  galvaniz bunu beğendi.