Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

otobüslere bisiklet için elele

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında sunnuk69 tarafından paylaşıldı.

1. sunnuk69

sunnuk69 Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar herkese merhaba...

bugün eski resimlerime bakarken birşey farkettim, amerikanın ve avrupanın birçok yerinde sehiriçi otobüslerde bisiklet taşıma platformu var, bilenler bilir.. neden bizdede böle bişey olmasın. konuyu babama açtığımda " hemen ibb ye mail at " dedi.. ve bende şöyle bir mail attım

"""""benim belediyemden bi isteğim bi tavsiyem olucaktı.. ben 20 senedir bisikletle yolculuk yapıyorum, bildiğiniz gibi istanbulun trafiği ve yokuşları bunu zorlaştırıyor. tabi İstanbulunda BÜYÜK olmasıda dezavantaj.. yurt dışında gördüğüm bir konuyu paylaşmak istiyorum.. şehir içi otobüs hatlarına bisiklet taşıma platformu. bu metrobüse çok kolay uygulanabilir, ve bisiklet sporunu geliştirir trafiğe yardımcı olur.. otobüslerin ön tarafına koyulan bi taşıma aparatıyla en fazla 2 bisiklet taşınabilir. bunu amerika ve avrupanın büyük bölümünde gördüm ve kullandım. çok memnun kaldım. ayrıca fotoraflarınıda dosya ekleme bölümüne ekliyorum.. bu uygulamaya minnettar olucak çok insan tanıyorum. teşekkür ederim.. geri bildirimi e-mail adresime yaparsanız çok memnun kalırım, hayırlı çalışmalar.."""""

bizim gibi bisikletseverlerin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırıcak bi durum... tabi sadece benim isteğimle yapıcaklarsa ne ala, bu yüzdende buraya bu konuyu açtım. sizden isteğim 2 3 dakikanızı ayırıp " topluulasim@ibb.gov.tr topluulasim1@ibb.gov.tr " adreslerine sizinde bu konuyla ilgili isteklerinizi yazmanız, birnevi bi imza kampanyası. eğer sizlerin daha iyi bağlantılarınız, adresleriniz varsa burda paylaşın aynı şeyi hepberaber yapalım..

hayırlı günler bol pedallar...

2. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel bir düşünce.ama eminimki bu maili ya görmezden gelirler,yada düşüneceğiz diye geçiştirirler.köprüden bisiklet yasaksa,bisiklet için birşey yapmazlar :)

Oktay Yıldız ve sunnuk69 bunu beğendi.
  3. sunnuk69

sunnuk69 Yeni Üye

Seviye:
    haydi ama biraz destek lütfen. sadece benimle olmaz. zaten cevapta gelmedi bunaltalım şunları maillerimizle..

elif inci bunu beğendi.
  4. Mehmet Atalay

Mehmet Atalay Yeni Üye

Seviye:
    çok mantıklı ve faydalı bir iş yapmışsın
    İstanbulda değilim ama orada geçirdiğim yıllardan sonra isteklerinde ne kadar haklı oldğunu biliyorum, umarım başarılı olursun

ahmet türkölmez ve sunnuk69 bunu beğendi.
  5. sunnuk69

sunnuk69 Yeni Üye

Seviye:
    konu günceldir, bugün tekrar e-mailimi gönderdim her 2 3 günde bir gönderiyorum. taa ki cevap gelene kadar.. desteğinizi bekliyorum

elif inci bunu beğendi.
  6. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
    unutun bunu, burası türkiye; başımızdan aşkın dünya kadar sorun ve işimiz var, bu gibi basit işlerle uğraşamayız düşüncesiyle cevap bile yazacaklarını sanmıyorum

sunnuk69 bunu beğendi.
  7. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bir mail de ben yolladım.aslında eğer kale alınmazsa bence bunda bisiklet sporcularının artıp da otobüs kullanımının düşüşünden korkmaları da olabilir.
    hayırlısı

sunnuk69 bunu beğendi.
  8. elif inci

elif inci Aktif Üye

Seviye:
    Umutsuzluğu bir kenara bırakıp biz elimizden geleni yapalım derim. Bir mail de ben göndereceğim. Selamlar!

9. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    Bakın genç kardeşlerim geçen gün tv de bir kadına çarpıp parçalayan sarhoş sürücüyü gösterdiler sekiz ay sonra inceleme yapmaya yola geliyorlar.Siz varın düşünün böyle birşeyin bizde hayata geçmesi kaç yıl alır. Hangi ülkede yaşadığınızı unutmayın bizde herşey tersine çalışır belediyeler dişarda halka hizmet için vardır burada zorluk çıkarmak ve eziyet için varlar keza hükümetlerde öyle yeni birşeyler icat etmemize gerek yok yapılanları görsek ve uygulasak ya o kadar bile akıl yok siz nelerden bahsediyorsunuz.

sunnuk69 bunu beğendi.
  10. mert erdogan

mert erdogan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Amerikadaki belediyelerin bir cogunda otobuslerin onunde bisiklet tasıma aparatları vardı ve soforler hic usenmeden inip bisikletleri kendileri yerlestiriyorlardı.gittigim bircok avrupa ulkesinde de,giden arkadasların gordugu gibi bu sistem uygulanıyor.gecenlerde metrobus söförune bisikletimizi metrobuste tasıyabiliyormuyuz diye sordugum zaman,metrobus soforu bana tepeden bakan buyuk bir edayla ''ne_?bu arabadamı_?olmaz öyle şey!''dedi,sanki hayatındaki en abzürd soruyu duymuşcasına.
    Arkadaslar turkiye gibi geri kalmış ulkelerde,devlet kurumlarında web sayfası,mail vs interaktif işlemler henuz yeni yeni uygulamaya konmusken sizlerin de burada yazdıgı gibi e-mail lerimize cevap almak cok zor.ayrıca boyle bir konu işlerine gelmeyecegi icin de ayrıyeten zor.eger bu işte gerçekten bir sonuc almak istiyorsak bireysel bir temsilciyle ya da kıdemli sporcu veya uyelerden olusan bir grupla belediyedeki yetkili bir muhataptan görusme randevusu talep etmek daha saglıklı olur diye düsünüyorum.

sunnuk69 bunu beğendi.
  11. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Olumsuz yorum yapan arkadaşlar; yapılanı eleştirmekle harcadığınız sürede konuyu açan arkadaşa destek olmak adına bir mail de siz gönderebilirdiniz. Böylesi daha iyi olmaz mıydı? "Burası Türkiye, burada olaylar böyle işler kardeşim." düşüncesiyle olayları kabullenirsek hiç bir şey değişmez.

12. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    bizim ülkemizde neden olmasın ...

sunnuk69 bunu beğendi.
  13. HakanDemir

HakanDemir Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbul u baştan aşağı bisiklet ile gezmekten büyük haz duyan birisi olarak şahsi görüşüm istanbul'da bu iş çok zor. daha otobüs yolcusunu bile indiremiyorlar ki şoförler. otobüsler tıklım tıklımken bu iş nasıl olur arkadaşlar.

bırakın şoförün inip bisikletimi yerleştirmesini, haklıyken haksız duruma düştüğümüz her kafadan bir ses çıkan otobüslerimizde birde yolcuların tepkisini düşünün.

sunnuk69 bunu beğendi.
  14. S. YILDIRIM

S. YILDIRIM Kıdemli Üye

Seviye:
    Başımız da iş var demekle olmaz.Zaten bu mantık olduğu için hep kaybetiyoruz.Olmaz olmaz diye birşey yok.Önemli olan birlik.Çok güzel düşünce tebrik ederim.

sunnuk69 ve Eren AYDIN bunu beğendi.
  15. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    İnsanlara zor yer bulurken :) imkansız

ilyasss, sunnuk69 ve HakanDemir bunu beğendi.
  16. Semih DORU

Semih DORU Kıdemli Üye

Seviye:
    Pazar günü kaçkar bisiklet yarışlarından dönerken kaç tane İETT ile durdurup konuştuk her biri ters cevaplar veriyor yada kendini belediye başkanı konumunda zannediyor o an alamam bu otobüs yük otobüsü mü gibi cevaplar alıyoruz.Bu tarz cevaplar ülkemizde böyle bişeyin yapılmasının imkanı varmıdır bilinmez ama ben hiç sanmıyorum..Önce saygı yokki hizmet olsun..

sunnuk69 bunu beğendi.
  17. ahmet türkölmez

ahmet türkölmez Kıdemli Üye

Seviye:
    talep etmezsek hiçbir şey olmaz

çocugumun okuluna giderken bir cadde geçiliyor,bu caddede ışık var,ama malum cocuklar her zaman ısık dıregını ustundekı dugmeye basmıyorlar
    bassada beklemıyorlar, araclar kırmızıda gecıyorlar, vesaıre vesaıre,
    kesın cozum cebren yavaslatmak aracları, dolayısyla beledıyeye telefon actım
    yetkılı bır ıkı kısıye ılettım durumu bırazda tehdıt edıcı konustum
    orada bır sorun olursa dırek sorumlusu sızsınız bunları ben gormeden sızın gorup coktan yapmıs olmanız gerekıyor falan dedım
    kıbarcada dedıgım gıbı tehdıt ettım bu yapılmazsa ben yazılı dılkecemı verırım gereksınım olduguna daır bır cok kısıden ımza toplarım
    caddeden gecen aracların suratlerını gosteren vıdeolar ceker hatta tarfık polısı arkadaslarımız var bu cadde uzerındekı aracların gecıs hızlaırın olcer fotolar
    gereksınım oldugunu ıspatlar
    dırekt savcılıga verırım gorevını ıfa etmıyorlar dıye sert bır konusma yaptım ıkı kısıyle
    yazılı basvuru ıstedıler, ille dılekcemı vermem lazım ben keyfı bısey ıstemıyorum dedım ıkıncı kısıyıde aradım bır hafta surmedı okul hızasından 30 m once ve 30 m sonra 2 kasıs koydular yola

yakında okul mudurunun yanına gıdecegım ıslerımden vakıt bulursam
    yıllardır burdasınınz neden bu kasıslerı yaptırmıyorsunuz bu benım ısımmı dıyecegım
    hatta cok fena kızgınım bu duruma sız ne iş yapıyorusnunz burada dıyecegım
    beım cocugum 1. sınıfa basladı her gun babannesı goturup getırıyor
    ama 3. sınıf tan ustte olanlar kendı baslarına gecıyorlar bu caddeyı
    genel anlamda mudur kadar velılerde sorumlu bıu ıslerden

ama sorumsuzuz ıste

naaapiyim

hayatta en uyuz oldugum laftır bu

kabul edıyorum otobuslerın onune boyle bır platform yaptırmak kolay degıl ama
    ben ınanıyorum kı
    ıett genel mudurlugune gıdıp
    bısıkletcılerın en cok kullanabılecegı guzergahtakı otobuslerın bır kactanesının onune bunlardan yaptırılabılır
    burada amac tum ıstanbul otobuslerıne bunu yaptırmak degıl

kısacası;

bir işi yapmak isteyen çare bulur
    istemeyen bahane....

18. cemal_007

cemal_007 Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet severlere müjdemizdir.

29 ocak 2011

İETT Genel Müd. Sayın Hayri Baraçlı'la yapmış olduğumuz toplantı neticesinde yakın bir zamanda otobüslerde bisiklet taşınması konusunda prensip de söz aldık sayın Hayri Bey bende bir bisiklet sever olarak bende size katılıyorum ve destekliyorum dedi. Bu konu gerekli kişilere konuşulması ve örnek bir hatta test edilmesi konusunda direktifde bulundu.

08.08.2011

biz bu çalışmayı başlattık ve İETT Genel Müd. Hayri beyle konuştuğumuzda konuya çok olumlu bakmıştı ama sonrasında daire baş. şuanda dosya bekliyor dernek olarak bir numune yaptırtık hazır bekliyor ve önerimiz bütün otobüslere değil belli hatlara olsun misal beylikdüzü - bakırköy ümraniye - taksim gibi uzun hatlar ilk olarak kurulsun ve sonra duruma göre iyileştirme yapılır dedik

bu sene yapılacak 3. toplu ulaşım haftasında bu konuyu konferans da dile getirme imkanı doğdu konferans da bir konuşmacı dernek başkanı olacak bir aksilik olmaz ise

Sokak da gezerken böyle bir otobüs görürseniz şaşırmayın sakın

ayrıca bu konuda herkesin bir mail bombardımanı yapması lazım yapılan çalışmaya destek olur diye düşünüyorum

ayrıca sadece toplu ulaşıma mail atılması bağlayıcı olmaz diğer kurum ve kişilere mail atılmalı

İbb Ulaşımdan Sorumlu Genel Sek. YRD
    muzaffer.hacimustafaoglu@ibb.gov.tr

Ulaşım Kor. Müdürü
    adil.karaismailoglu@ibb.gov.tr

Toplu Ulaşım Müdürü
    burhan.kale@ibb.gov.tr

alıntı yapılmıştır Halil Atalay Bisikletliler Derneği

Tunahan_06, Salih Dinçer ve ramirez bunu beğendi.
  19. sunnuk69

sunnuk69 Yeni Üye

Seviye:
    ahahah inanamıyorum, iki sene önceki isteğim gerçekleşmek üzere. kağıt üzerinde bile olsa müthiş bir ilerleme, o fotorafı gördüğüme nasıl mutlu oldum anlatamam. gün gelicek bende koyucam bisikletimi oraya..

birde olumsuz yorum yapıp karamsarlığa düşen arkadaşlar, haydi be sizde bi mail atın, cemal beyin verdiği linkte ayrıntılı olarak yazılmış neler yapabileceğiniz. haydi haydi.. :)

20. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence zorlamayın kendinizi kimse mesaj filan atmaz zorlasan 50 bulmaz

dernek olarak bu insanlarının her zaman ensesinde olacağız

Tunahan_06 bunu beğendi.