Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otobüsle bisklet götürmek?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Murat1978 tarafından paylaşıldı.

1. Murat1978

Murat1978 Aktif Üye

Seviye:
    selamlar...

sizce oluyor mu ? otobusle bisklet götürmek ?

tsk'ler

Tolga Ayla bunu beğendi.
  2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    götürebilir ama insanlar tarafından hoş karşılanmaz.Ve şöförde izin vermez galiba.Otobüs boş falansa olabilir ama.

3. Murat1978

Murat1978 Aktif Üye

Seviye:
    bagajlarina girmez mi ?
    deniyen olmadimi hic ?

4. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Şehiriçi belediye otobüsü mü, şehirlerarası otobüsler mi?

5. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    kelle-koltuk-bisiklet-de-bagaj turizminden bahsediyorsun sanırım. keh keh :)

ben bu şekilde defalarca bisiklet taşıdım. herkes de taşıyor. muavinler genelde "olmaz girmez" falan derler. şoförler daha az karşı çıkarlar ama pek sorun olmaz. önemli olan ne yaptığını bilir bi hava takınıp hemen ön tekeri sökmen, seleyi dibine kadar indirip gidonu kırman. bisikletin ufaldığını gördükten sonra atıyorlar hemen kenara.

para isteyen muavin olursa sebebini sor. neye göre alıyorsun de, tarifeyi öğren. biletin arkasını oku gerçekten para alınıyor muymuş. rastgele bi fiyat sallayıp para almaya çalışabiliyorlar. uyanık ol ;)

6. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    evet uyduruyorlar bir fiyat,ben izmire göndercektim,20 kağıt dedi ama bundan sonraki otobüs boş olmaz bu dedi.10 çıkar dedim,canıın saolsun dedi cebe atıyorlar yani :D

7. Murat1978

Murat1978 Aktif Üye

Seviye:
    şehirlerarası otobüsler ile....
    saol uyaniklik yapariz artik :)

mhmmd123 ve Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  8. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ankara'dan dikili'ye bisiklet götürmüştüm... bu yaz yine götürecem yani, hiç sorun değil... tekerleri söktüm, pedalları ters çevirdim, gidonu da kırdım... zincirin, vites düzeneğinin üzerini de naylon ile örttüm,milletin bavuluna yağ bulaşmasın diye... muavin itiraz etti, 30 kilonun üstünü alamayız, ücrete tabidir muhabbeti yaptı, bende "bu bisiklet 13 kilo, bavulum gelse gelse 10 kilo gelir, yani 7 kilo daha hakkım var" dedim. g.t oldu ve paşa paşa soktu bisikleti bagaja :) ama yine de düşünceli olmak lazım, başkasının eşyasını kirletmeyecek ve zarar vermeyecek şekilde paketlerseniz ve mümkün olduğunca bisikleti küçültürseniz kimse birşey diyemez... millet neler neler taşıyor ya! bisiklet mi taşınmayacak. şehiriçi otobüslerine bisiklet sokmaz zaten uygun bir davranış değil, ama çok müşkül durumda olursanız o başka tabi...

9. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    eger sehır ıcıyse 3-5 kufure razı olup:D bııskletı gırdıreceksın otobuse

zaten sehırler arası otobuslerle bagaja atıyorlar onemlı olmuyor...!!!

10. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet sök tekerlekleri, muavin para ister ve çok ısrar ederse yazaneden yarım bilet kes o zaman de.
    Ya almak istediği paranın miktarını düşürür ya da almaz.
    Eğer sen yolculuk yapıyorsan yanında bir bavulu götürebiliyorsun.
    30-40 kiloluk bavullara para almıyorlar.Tekerlekleri sökülmüş halde en fazla 15 kg gelen bisiklete de para alamazlar.
    Hatta bisiklete para alıyor musunuz diye de kesinlikle sorma.
    Muavinler uyanıktır çünkü. Böyle bir soru sorduğunda hemen para isterler.
    Yazmışken şehirlerarası
    Sirkeci-Halkalı-Çerkezköy-Kapıkule treninde bisiklete 2 lira alıyorlar.
    İlk defa bisikletle gittiğimde tanımadığımı 6-7 tane turcu daha bisikletli vardı.
    Vagon aralarına sığmayacak diye almıyorlardı ama kafalarına göre iş yapamadıkları için bisikletleri de aldılar, paralarını da. Turculardan 4 lira almışlar galiba baya bir tartışmışlardı.
    İkinci kez gittiğimde ise ben tartıştım 15 kg şeye para mı alınır?
    Millet 20-30 kg'luk bavulla geliyor dedim. Güya ticari olan her şeye para alınırmış.
    Bavul ticari eşyaya girmiyormuş ama zarf olsa bile ticari eşyaya girdiğinden para alınıyormuş.
    Az önce de tcdd yolcu taşıma kurallarına göz gezdirdim.
    Galiba haklılar.
    Özetle: OTOBÜSE BİSİKLETE -ÖZELLİKLE SÖKÜLMÜŞ HALDE- OLAN BİSİKLETE BAGAJ PARASI VERMEYİN.
    ŞEHİRLERARASI TRENLERDE DE PARA VERMENİZ GEREKTİĞİNİ BİLİN.

11. kayhan

kayhan Misafir

bisiklet çantası alırsanız hiç bir sorun olmaz

12. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    ben şehir arası götürmüştüm.hiçte sorun çıkmadı.sadece tekerlekler söküldü,bisiklet nylon ile kaplandı,zincirler de iyice sarıldı,ve sorunda çıkmadı.parada 10 ytl aldılar.ama olsun,bisikletim yanımda olsunda:D

13. outoftune

outoftune Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    kamil koc bsiiklete dost diye bir basin bulteni yayinlamisti gecen senelerde

14. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
    tcdd kesin alıyor mu
    otobüs firmaları da ayrı sorun yazıhaneye sorarsın alırız derler bilet alırsın hareket saatinden yarım saat önce de almayız derler

15. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    TCDD yanar döner.
    Biri gelir para almaz.
    Öteki gelir 2 lira çıkarırsın 2 lira alır
    Aynı anda diğer vagonlarda yolculuk yapan turculardan 4 lira alır.
    Sonra durumu turcular farkedip de kişi başı 2 lirayı geri isteyince
    -Yük fişini kestim, geri verirsem cebimden çıkar deyip parayı geri vermez.
    Sonraki hafta başkası zam geldi diye bisiklete 5 lira alır
    Sonraki hafta şeker bir görevli gelir
    Para almaz, üstüne bir de bisikletine dikkat et düşmesin der ve yarım saat sonra -Bisikletin düşmüştü, düzelttim der :D
    Böyle insanların muamelesine kalmış, belli standartları hala oturmamış bir kurum.

16. bikeandbike

bikeandbike Misafir

her yolcunun 30 kg bagaj taşıma hakkı var,15 kg lık bisiklete 10 ytl alıyorlar:mad: ,bir dahaki sefere itiraz et başına böyle birşey gelirse,

konuya gelirsek kamil koç un broşürü vardı onlar kesin alıyorlar bildiğim kadarıyla

ozan çanakçı bunu beğendi.
  17. toprakec

toprakec Kıdemli Üye

Seviye:
    antalyaya götürmek için Ön, arka tekerlekleri ve seleyi söküp bir büyük kalın çöp poşetine güzelcene koyup koli bantıyl bantladım. vites kısmın tamamen torbayla geçirip üsten yapışitır. direksiyonu çevirip yukarıya sabitledim poşetle sarıp yine bantladım bisiklete benzer yanı kalmadı zaten. kamilkoç vip ile götürdüm. bagaja alırken sorgu suhal olmadı ama ben aman ezilmeisin çizilmesin eşya değmesin deyince haklı olarak sinirlendiler ama bir şey demedelier. Antalyadan laraya kadar servisle getirdiler. hiç sorun çıkmadı.Dönüşüde aynı şekilde yaptım.

18. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaslar, hep konusuluyor, suraya kadar otobusle gittim, donuste otobuse koydum. trenden daha rahat otobusle tasimak vs vs. cok merak ettim ve buyuk sirketlere yazili sordum, ulusoy, varan, metro, kamil koc, boss, pamukkkale, bisiklet aliyormusunuz? tek kamil koc'tan olumlu yanit geldi. ulusoy bagajlarimizda yer olmuyor yaz kalabaliginda, hani ancak olursa belki gibi kivirdi. varan almadigini soyledi, digerleri yanit bile vermediler. kucuk yerel sirketler nasildir bilemiyorum ama otobuse bisikletleri koymak kolay olmasa gerek. bu konuda deneyimi olan varmidir? onceden aramali mi, aramamali mi? gidilince almazlarsa ne yapmali? hani tamamen demonte ederek goturmekten soz etmiyorum. belki girmediginden on tekeri sokmek ancak 403'lere geri geri rahatlikla girdigi soyleniyor. tesekkurler.

19. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Amasra´dan Ankara´ya gelirken otobüsü tercih ettik çok yorulmuştuk...

Metroyla konuşup bagaja bisikletleri söküp koyduk...(4 kişi )

20. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

Ulaşım sektöründe ilklerin öncüsü Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. bir ilke daha imza atarak bisiklet severleri sevindirecek yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Ege, Marmara, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde Türkiye’nin en çok seyahat edilen illerine seferleri olan Kamil Koç, bundan böyle bisiklet sporuna gönül verenleri bisikletleriyle birlikte ilave ücret ödemeden (bisikletleriyle birlikte her yolcu için 30 kg’a kadar ücretsiz yük kabulü) seyahat edebilecekleri bir yolculuğa davet ediyor.

Dilediğiniz zaman Kamil Koç’un ulaştığı her yere artık bisikletlerinizle birlikte özgürce seyahat edebileceksiniz.

Bisiklet severlerden beklentimiz; yolculuklarında bisikletlerin demonte, bagajda yer alan diğer eşyalara zarar vermeyecek ve kolay yerleştirilebilir hale getirilerek teslim edilmesidir. Bu sayede bagaj sorunu yaşanmadan huzurlu ve keyifli bir seyahat imkanı bisikletseverlere sunulmuş olacaktır.

Kamil Koç , Bisiklet sporuna gönül vermiş doğa dostlarının seyahatlerini kolaylaştıracak önlemler geliştirmeye devam edeceğini belirtirken, bu konuda bisiklet severlerden gelecek her türlü önerinin ciddiyetle değerlendirileceğini bildirmektedir.