Otobüsle Bisiklet Taşıma

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
merhaba arkadaslar;
öncelikle ben bu cuma lüleburgazdan dikiliye gidicem (güzergah: kırklareli-babaeski-"LÜLEBURGAZ"-Tekirdağ-Çanakkale-Ayvalık-"DİKİLİ"-İzmir)
İlk önce Metro Turizme gittiğimde hayır taşıyamayız dedi o kadar ısrar etmeme rağmen sonra bende nilüfer turizme gittim aynı şekilde ona söyledim eğer bagaj yogunlugu olmassa ve bisikletini toplarsan sorun olmaz dediler ama bi korkum var ya almazsalar diye bileti rezerve ettim öncelikle size ilk sorum --Bisikletimi Nasıl toplayabilirim ? (Acemiyim O konuda)
-bisikleti bagaja nasıl yerleştirmeliyim ?
-bisikletin arka bagajına valizimi bağlasam daha mı iyi olur ?
-belli bir ücret alırlarmı isterlerse ne yapmalıyım?

Scudo

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Çoğu otobüs firmasında 30 kg ve 2 parça bagaj hakkı vardır. Bisikletin ön tekerleğini söküp gidonu da kadroya paralel olacak şekilde çevirip güzelce paketledikten sonra naylonla sararsanız bisikletinizi almak zorundalar. Bisikletinizi bu şekilde bagajın en sağına veya soluna dik bir şekilde yerleştirirseniz üzerine herhangi bir yük binmesini önlemiş olursunuz. Ve ısrarcı olun. Böyle bir hakkınız olduğunu söyleyin.

Kısacası almak zorundalar.

Baki S.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Gideceğiniz güzergahlarda Kamil Koç firmasının seferleri varsa bilet alımında belirtilmek kaydıyla ücretsiz bisiklet taşıyorlar.

(link)

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
@Baki S.
malesef trakya bölgesinde kamil koç turizm yok

Tepki
54
Bisiklet
Salcano
http://img.tapatalk.com/d/14/08/13/vuzedejy.jpg

Ön lastiği söküp, seleyi indirip, bagajdaki profillere sabitlemiştik biz en son. Bayram yoğunluğunda yapmıştık hem de bunu. Pamukkale çalışanları sağolsun hiç problem yaratmayip, ellerinden geldiğince yardımcı oldular.

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
@Mert N. Kokten
inşallah bendede bir sorun çıkmaz

@Mert N. Kokten

Bendekiler hidrolik fren olduğun balatalarda falan yamulma olmaz dimi ?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
tekeri çıkarınca yanlışlıkla freni sıkmazsan sıkıntı çıkmaz bence

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
@chn krmz

ben daha bisikleti 3 ay önce aldım alırken kullanım klavuzun içinde kücük kırmızı bi kanca gibi bişey cıktı o ne işe yarıyor ?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bi görmem lazım varmı resmi

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Can ÜNAL

Tekeri cikartinca diskin yerine, alttan balatalara takiyorsun.
Freni siksalar bile balatanin birbirine yapismamasini sagliyor.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
gökhanın dediği gibi. tekeri çıkardığında hidroliğin arasına koyman için bu. koymassan yanlışlıkla frene basarsan başına sıkıntı alırsın. düzeltmeyi bilmiyorsan tekeri takamassın.

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
gelecek otobüs mercedes benz tourismo muş biletimi aldım nilüfer turizmden bisikleti getirceğimide belirttim alırız dedi inşallah alırlar ya almazlarsa bizim ev merkezden de uzak bisikleti ne yapıcagımı bilmiyorum :/

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben bisikleti otobüsle 4 kere taşıdım...

hiçbirinde bisikleti sarmadım, gidonun şeklini değiştirmedim. sadece ön tekeri çıkarttım. bisikleti de herhangi bi yere sabitlemedim... sadece arka aktarıcıya dikkat ettim, bi de tekeri yerleştirirken jant tellerine. kırılmasınlar, eğilmesinler..

tatil dönemi olmakla birlikte, bayram diil seyran diil, otobüslerin bagajları da geniş dolacağını zannetmiyorum. yalnız muavinler bisiklet yerleştirmek konusunda çok deneyimli diiller... mesela, "önce bavulları yerleştirelim sonra bisikleti..." derlerse müdahale edin, önce kenara güvenli bi yere bisikletinizi koydurun.. çünkü bisiklet bagaj içinde gerçekten fazla yer kaplamıyor. daha sonra bavulları yerleştirmek çok daha kolay. Bi de gözünüz üstünde olsun, yerleştirirken özenli davranmayabiliyolar, hatta fazla hırpalayıcı olabiliyolar... böyle durumlarda da müdahale edin, kendiniz yerleştirin... -- ben şahsen öyle yapmıştım... "hocam bi yavaş, dur ben daha önce de yerleştirdim, izin ver ben yapıyım..." dedim, atladım bagaja : )))

ek ödeme konusunda... bana "15 kilo hakkın var, 15 kilo üstüne ek ücret alıyoruz, biletin arkasında da yazıyo" dediler... biletin arkasını okuycağımı tahmin etmemişler sanırım : ))) 30 kilo yazıyodu...

şimdiden iyi yolculuklar...

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
@CandanC

simdi abicim öyle diyosunda daha benim yaşım 16 bide bizim burdakiler öyle paragözki nasıl başedeceğimi bilmiyorum bide ben burda koyarımda gelirken koyamam korkusuda var bide ben yol kenarından biniyorum güzergahın tam ortasında kalıyor yasadıgım yer

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Can ÜNAL

İşte o küçük kancayı tekeri çıkarttığınız zaman fren balatalarının arasına sokuyorsunuz ki kazara fren kolunu sıkarsanız balatalar kilitlenmesin...

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
pamukkale her sekilde tasiyor, kusadasi gibi kisa bir hatta bile sorun cikarmadilar

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
@Berk Ilgar

yok arkadasım sordum gelen araba ufak bagaja sokamayız dediler

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
En sıkıntısız ve kesin çözüm bisiklet çantası. Alacaksın bisiklet çantasını kimsenin ağız kokusunu çekmeyeceksiniz. Millet çuval çuval eşya getirir onlara ses çıkmaz bisiklet oldumu olmaz kardeşim. Koy çantaya bak keyfine.

• Beğen
Tepkiler: abdullahensar