Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otobüs ile giderken bisikleti bagaja koydurmak mümkün mü?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ali şirin tarafından paylaşıldı.

1. ali şirin

ali şirin Üye

Seviye:
    Merhaba , Antalya'dan Ankara'ya Otobüs ile gideceğim, bu esnada bisikleti bagaja koydurabilir miyim?

2. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla Kamil Koç bisikletleri sorunsuz alıyor. Sadece sıkıntı olmaması için Otobüs kalkmadan evvel erken gidin otogara. Bunun yanında bagajda sıkıntı olmaması için istersen ön tekeri çıkartabilirsiniz. Ben turdayken zincir kopması üzerine köy dolmuşlarının arka bagajlarına bisikletimi ön tekerini sökerek yerleştirdim. Dilerseniz forumda bisikleti otobüsle götürmek diye aratabilir ve konuları okuyabilirsiniz. :)

3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Aslında bütün firmalar koymak zorunda. Ki koymazlarsa 5-10 tl muavine verirsen koyar :D

Ben istanbul'dan muğla'ya giderken 1 paket sigara almıştım muavine :D

hakan çelik bunu beğendi.
  4. Hakan Tekne

Hakan Tekne Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yolcu bagajlarına zarar vermeyecek biçimde yerleştirilmesi suretiyle cümlesi bisiklete hala bir ön yargının olduğu düşüncesindeyim.Bisikletim ile seyahat ediyorsam seyahat edenler arasında neden farkım olmalı ki;diğeri bavulu ile ben ise bisikletim ve bavulum ile seyahat edeceğim.Bu cümle yerine daha yaratıcı fikirler üretip bisiklet dostlarını kazanıp müşteri potansiyelini attırmaya gidebilir;memnun kalırsam reklamda bol olur diye düşünüyorum.Daha öncede Kamil Koç firmasına bisiklet konusunda yazı göndermiştim hemen bir mesaj daha gönderiyorum.Bisiklet forum üyeleride çeşitli firmalara bisiklet taşınması hakkında düşüncelerini iletirse bence geri dönüşleri iyi olur diyorum.Herkeze iyi forumlar dilerim.

5. ali şirin

ali şirin Üye

Seviye:
    Bisiklete zarar gelmesi konusunda endişelerim var üzerine valiz falan düşerse diye , böyle bir şey olur mu ?

6. Taha Güngör

Taha Güngör Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Peki TCDD Anahat trenlerine alınıyor mu bisiklet ?

7. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    İşte Tren meselesini ben de bilmiyorum. Fakat forumda bir tur makalesi okurken sanırım. Bir yerden diğer yere trenle gitmişlerdi bisikletli arkadaş. Sormak lazım. Ben yarın istasyona gider öğrenirim. Belki bir fikirleri vardır.

8. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Sizin malınızı sizden başkası düşünmez o nedenle otobüse kabul ettirseniz de yerleştirme işini ''bana bırakın'' diyerek siz halletmeye bakın yoksa bisikletinizin bir yerine darbe alması ya da çizilmesi muhtemeldir bunları göze alabiliyor olmalısınız
    yoksa 3-5 birşeyler atın muavinlere her şekilde bir bisikletlik yer açarlar size

9. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben hatlar yenilenmeden önce kocaeliden/adapazarına tren ile gitmiştim, kimse neden niçin koyuyorsun bisikleti diye sormamıştı.

10. Taha Güngör

Taha Güngör Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam eğer istasyona gitme ihtimaliniz varsa mavi trenler için de taşıma olanağını sorabilir misiniz? Minnettar kalırım.

11. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben genellikle oldu bittiye getirmeyi seçiyorum; çünkü çok enteresan yerlerde, normalde kendimi bile oturtacak boş koltuk bulmamın zor olacağı durumlarda denk geliyorum otobüsle bisiklet taşıma olayına.

otobüse bineceğim noktadaki yazıhaneden bilet bulduktan sonra, otobüsün gelmesini beklerken bisikleti ters çevirip her iki tekerleğini de söküyorum ve sırt çantamı bisikletin yanına, tekerlekleri de biraz geride ilk bakışta fark edilmeyecek bir yere koyuyorum.

otobüs durunca muavine bisikletin ters duran kadrosunu gösterip; "abi sırt çantasını yanıma alacam da, bunu bagaja koysak olur di mi" diyorum. kadro pek bir zararsız gözüktüğü için, başka yüküm de olmadığı için, tamam diyor hadi olsun bakalım. kadroyu zarar görmeyecek şekilde yerleştirdikten sonra, "abi dur tekerlekleri de getireyim" diyorum, bir anlık bir şaşkınlık olsa da sonuçta tekerleksiz bisiklet olamayacağı için itiraz etmeyip onlara da hemen yer açıveriyor. sonra da bir yıkama-yağlama faslı; vay abim benim Allah senden razı olsun'lar, Allah ne muradın varsa versin'ler; falan diye diye koltuğuma geçiyorum ve sonrasında yol boyunca muavin ne zaman yanıma denk gelse bisikletle ilgili sorular ve muhabbetler, derken derken böylece gelecekte o muavine denk gelecek diğer bisikletçilerin de yolunu yapıveriyorum.

umarım gün gelir; şehir içi ve şehirler arası bütün otobüs, tren, vapur, vb. taşıtlarda bisikletler için ayrı yerler yapılır ve bir takım ayrıcalıklarla bisiklet kullanımı teşvik edilir. bazı dernekler ve bisiklet kuruluşları şimdiden hatırı sayılır gelişmelere vesile oldu; bunların devamını diliyorum...

12. Cenk Demir

Cenk Demir Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Koyarlarda yalnız çok yoğun zamanlarda yer yoksa ve doluysa otobüs sorun olabilir. Bayram önceleri ve okul tatilleri gibi. Zaten az yolcu varsa sorun çıkmaz.

13. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Kanımca Mavi trenler'de alırlar. Çünkü o trenlerde bir kere yolculuk yapmıştım 7 vagonun Neredeyse %30 u doluydu. Saat 20:00 de izmirden kalkan trenle salihliye gelmiştim. Dediğim gibi çok boştu. Yarın görevlilere sorduktan sonra mavi trenide sorar buraya yazarım. Ama büyük ihtimal kabul ediyolardır. Çünkü boş oluyor :)

14. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kamil Koç hiçbir sorun çıkartmadan alıyor, ben Kamil Koç ile bisikletimi taşıyorum.

15. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    evet alınıyor