Otobüs firmalarında bisiklet taşınması

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Mustafa T.

Hocam o görevlilerin isimleri kontrol denetleme görevlisi. Ve bunlar şoförler sayesinde geçinirler. Onlar sadece şirket araçlarına ceza yazarlar. Şahıs araçlarını fazla zorlayamazlar. Ayrıca metro turizm otobüsünü taciz hırsızlık gibi bir olay yoksa da çıkarmaz servisten bunu unutmayın

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Mehmet D.

Yok, 10.000 tane otobüsü var hepsi de kendinin! Sizi iyi kandırmışlar hostluk yaparken.

Metro Turizm'in yaklaşık 1400 civarı otobüsü vardır, bunun 400-450 tanesi kendi aldığı ve lease ettiği (yani işletmeci şoförlere kiraladığı) geri kalanı da dışardan sağladığı tamamen bağımsız otobüslerdir. Nerdeyse hiç biri Metro'nun bordrolu şoförü değildir.

Galip Öztürk'ün bu işe başladığı Star Turizm'in bu günlere gelmesi bir tane bile otobüs olmadan, tek bir yazıhane ile bu model ile olmuştur. Minimum asset, maksimum kazanç.

İlgili habere de şurdan ulaşabilirsiniz:

(link)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Valla kusura bakmayın ama Metro Turizm'e bineceğime yürürüm daha iyi. Kabahat sizde. Bu tip firmaları tercih etmeyeceksiniz. Gerek patronu hakkında gerekse şoförlerinin terbiyesizliği ile ilgili bir yığın yazı var internette. Açın okuyun. Sadece Ekşi Sözlük'te Metro Turizm ile ilgili yazılanlara baksanız yeter. Bisiklet için Kâmil Koç ya da küçük otobüs firmaları ideal. Metro Turizm'e para vermeyin, verenleri de uyarın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçtiğimiz ay 2 defa sakarya otogarından metro turizm ile hareme geldim. ilkinde yer kaplıyo diye muavin 10 lira aldı. ikincisinde para almadılar. Birşey demedim bende.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet D.

Aynı durumda bizde karşılaşmıştık Aydın dan Îstanbul a giderken yanımızda müdür yardımcımızda vardı. Lisedeyiz o zamanlar. Şampiyonaya gidiyoruz. Müdür yardımcısının İstanbul a götürmesi gereken bir bagajı var ama 2 bisiklet büyüklüğünde vardır. Adam tam fırsat adamı bu arada :) neyse muavin(geleneksel adı muavindir host olayını geçelim:D) dedi ben almam bizim müdür yard. durur mu bastı kalayı seni şuraya şikayet ederim yok bilmem nereye şikayet ederim neyse zorla aldırdı biz tabi ti ye alıyoruz müdür yardımcısını birşey yapamaz diye adam belki 10 yere telefon açtı bi tanış buldu neyse bi baktık muavini çağırdı otobüsün plakasını mı aldırdı birşeyler konuştular artık duyamadık o kadarını bizim iki sıra arkamızda oturuyorlar. Bizde en öndeyiz. Yarım saat geçmedi otobüsün telefonu çaldı şoför kıpkırmızı kesildi anladık ki birşeyler ters gidiyor. Mola yerine de az kalmıştı. neyse mola verdik şoför geldi bizim müdür yard. yanımızda adamlar bizi bir ağırladılar şoförlerin yemek yerlerinde yemekler yedik içtik. Şoför bi bizimkinin ayaklarını yikamadi yani o derece müdür yardımcısı çekti şoförü birşeyler konuşuyor biz tabi sonraları öğrendik. Şirkette tanışı varmış onu aramış o otobüsün sahibini aramış sahibide şoförü kalaylamış bir güzel. Demiş işte o adamı bul gideceği yere kadar hatanızı telafi edin yoksa bizi çıkaracaklar. Binbir özür dilendi sonra bizimki tekrar aradı sorun yok diye padişah gibi gezdi istanbul da zaten. Hala daha anlatıyordur belki :D Bu da böyle bir anımdır. Eyyorlamam bu kadar :D
HTC Wildfire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
@Abdullah.R

Teşekkür ederim bilmiyordum bu bilgiyi göz önünde bulunduracağım artık

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
@Mert E.

Evet kardeşim adam araba benim dedi istersem almam bu otobüse bunu dedi. sizin gelip bizimle irtibat kurmanız gerek dedi. E öyle de olunca söylediğim kişilerde bir anda kendilerini olaydan çekti

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Aynen kardeşim bundan sonra önümü görmeden adım atmayacağım ilk otobüs bisiklet olayımdı acemilik diyelim. Bundan sonra zırnık yok

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız yorumlar için konunun başkalarına da yol göstereceğine inanıyorum. TEŞEKKÜRLER

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Mert E.

Mert bey anlaşılan siz çok film izliyorsunuz. Yada her okuduğunuza kanıyorsunuz. Metro turizm genel müdüründen iyi mi bileceksiniz ne kadar otobüs olduğunu. Vaktiniz olduğunda metro turizm esenler otogar peron 52 ye gidin orada sorun ne kadar otobüs olduğunu. Mümkünse ses kaydı alın. Metronun 2014 itibariyle 3000 adet otobüsü kendine ait. Bunların 1500 tanesi kiralık. Ancak şirket aracı. geriye kalan 1890 otobüs şahıs aracı.

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
yıl 2012 ankara-trabzon yolculuğu yapacağım metro ile. trabzonda evi barkı tutmuşum eşya götüreceğim. araba tee trabzonda. arabasızlığa küfrettiğim nadir anlardan biridir. 3 koli mutfak eşyası ile bir adet valizim var. metronun bu passenger kart dediği zımbırtıyla biletlerimde beleşe geliyor zaten almışım bileti. otobüs geldi bagajları teslim edeceğim muavin başladı
-ooo abicim n'aptın sen ya. ben bu kadar eşyayı alamam. bagaj ücreti vermen gerek.
+limit kaç kilo hocam?
-25 kg. ama sen öğrencisin heralde, 30kg ye kadar çıkarırım.
+tartalım hocam hadi
aştide bir yerde tartılır benim eşyaların tamamı 22kg gelir. ve muavin yeni minareye yeni kılıf uydurur.
-bilader bu çok yer kaplar ama sen bagaj parası vereceksin.
+abi sen benim bilet paramı ver ben seni aşti polise haksız kazançtan dolayı şikayet etmeyim.
-ne haksız kazancıymış bu?
+aha kg sınırı burada yazıyor hala para istiyorsun.
sinir ve öfkeyle 50 tl bilet paramı verdi, şahsı muhteremi şikayet etmedim, eşyalarımda paşa paşa bagaja konuldu. böylece biletimi bedavaya aldığım gibi üstünede para aldım :D

bu da böyle saçma bir metro turizm anısıydı işte. yine de metrodan kaçın. kamil koç, nilüfer vs iyidir. en iyisi rize ses :D

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Mustafa T.

o yemek yediğiniz yerde sivil olarak gezen bir kontrolcü vardır. İşte onlar yazar cezayı. Bir keresinde hiç unutmam. Kadının tekini zorla aşağıya indirmişler. Hayat kadını diye. Asılıyorlarmış kadına. Hostta indirmiş aşağı, otobüs değiştirtmiş. İşte ondan sonra Bende bu olaya tanıklık ettim. Çektim hostu köşeye. Dedim hayırdır ne oluyo falan. Başladı masal okumaya. Abi işte asılıyorlar falan. Dedim kim asılıyor diye. Göstermez mi bana asılan adamı. adam asılırsam asılırım sanane dedi bana. Bende aradım bizim genel müdürlüğü adamı başka araca verdim, kadını geri bindirdim. Diyeceğim şey şu: kimin madur olduğunu iyi belirlemek gerkeiyor.

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Alperen Haner
Senin bu dediğin olayı biliyorum. O araç bursa-ankara-trabzon çalışıyor. Çocuk çok saydırmıştı arkandan. Onun parasını biz verdik Bursa şubeden :D

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
bende kendilerine baya saydım,saydırdım :) parasınıda vermeseydiniz sonuçta haksız kazanç, vergisiz kazanç. ışığın sonunda yasa dışı. tam bir demokrat olmasam da kazanç konusunu çalışan herkes biliyor. 1 tl kazanmak bile zorken bu adamların bagaj parası kapsamında maaş+bu tip ücretleri benim kanıma dokunuyor. ha bagaj parasını alsın. ama üst limit 25 kg ise 25.1 kg de alsın. yada direk hacme baksın. bu tip insanlarda otogarlarda daha sık kontrol edilsin.

uyuşturucu taciri bile tüm gün ayakta bekliyor müşteri gelsin malı satıp para kazanayım diye. bu insanlar malı-hizmeti almış insanı soyuyorlar. :eek:ut:

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Mehmet D.

Size birsey biliyorum da konusuyorum. Bakin Metro'nun kendi basin bildirgesi bu Agustos 2013'e ait:

Teslim töreninde konuşan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Ertan Çakır da, 3 otobüsle kurulan Metro Turizm'in bugün, 1.319 otobüsle, 350 güzergahta, Türkiye'nin her yerine yolcu taşıdığını belirtti. Son 5 senede Metro Turizm'in yolcu artış oranı yükselerek, 2012 yılında 20.5 milyon kişiyi taşıdıklarını belirten Çakır, 2013'te ise bu rakamı 25 milyona ulaştırmayı hedeflediklerini açıkladı.

Adamlar kendi basin bildirgelerinde 1319 otobusle Turkiye'nin her yerine yolcu tasidiklarini soyluyorlar, siz 3000 otobusleri var diyorsunuz. (2014'te 3000 oldu demeyin, zart diye 1700 otobus alacak maddi gucu olan bir otobus firmasi yok)

Ya da siz daha iyi biliyorsunuz, uzatmayim ben, haklisiniz diyeyim geceyim.