Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otobüs Firmaları Bisikleti Bagaja kabul etmiyor :(

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Ceyhun Pekuz tarafından paylaşıldı.

1. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Antalya-Mersin turuma başlangıç olarak otobüsle Antalyaya gitmeyi planlıyordum.Antalyaya giden tüm firmalara söyledim, hiçbiri bagaja bisikelt kabul edemeyeceklerini söylediler :(
    Tur fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla bisikletlerini otobüsün bagajında götürenler var.Bu işin sırrı nedir :D

2. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bildiğim kadarıyla Kamil Koç firması bisiklet alıyor diğerlerini bilmem

Ceyhun Pekuz bunu beğendi.
  3. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Ceyhun'um Kamil Koç'un kampanyası var. Ancak çoğu muavininin ve şoförünün haberi yok. Çıktılar işe yarayabiliyor. Diğer firmalar için de bunu gösterip, bisikleti parçalayıp koyacağınızı, ağırlığını söyleyip sonuç alabilirsin.

4. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Ceyhun, biletini alırken bisikletten hiç bahsetme... Otobüs perona girdiğinde bagaj bomboşken bisikletle bagajın yanına git ve bisikletini muavine yardım ederek, bagaj içine dik olarak sağdaki veya soldaki direklere yasla... Bir bagaj ipiyle de bir yerlere bağla... Muavin bisikletin hiç yer kaplamadığını görecek, sesini çıkarmıyacaktır...

Mecedes 403 ve Trevegolar'ın bagajları yüksek olduğu için, bisiklet çok rahat girer... Ancak, Safir, MAN ve SETRa'ların bagajları yüksek olmadığı için ön tekerleri çıkarmak ve seleyi indirmek gerekebilir... Bu konuda şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım... Yani kısaca bileti kesenle bu konuyu kesinlikle konuşmamak gerekiyor...

5. shaddock

shaddock Yeni Üye

Seviye:
    biletlerin arkasında "her yolcu 30 kg a kadar yük ve /veya eşya taşıyabilir " diyor.baktın muavin terslik yapıyor tart bakalım kaç kilo gelecek de :D

6. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    yıllardır yarışa otoüslerle gideriz 7 adet koyduk agaja adamlar şaşırıyodu u kadar isiklet uraya asıl girdi die hiçde ücret ödemedik ö tekeri agaj asıl olursa olsu söküp kadrou yaıa koyduğuuzda daha az yer kaplamış gii görüür süleyma şatır aimi dediği gii aşta sölemeyip sorada çıkarmak işe yarıor

Ceyhun Pekuz, ismailofli ve Özgür! bunu beğendi.
  7. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    ben ayvalık'a giderken aslı bisikletteki bir abi söylemişti kamil koç alır onunla git diye. ön tekeri çıkardık muavin bir baktı ki ufacık. hemen bagajın duvarına yasladı önünede bavulumuzu koyduk.hiç problem çıkarmadılar.

Ceyhun Pekuz bunu beğendi.
  8. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anlayışlı kişilerin problem çıkaracağını zannetmem açıkçası...
    Kamil koç firmasına yaptığı bu güzel kampanya için çok teşekkürler...

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kamil koç a teşekkürler..Şu ana kadar 20 ye yakın seyehatimde yanımda bisikletimide götürdüm..hiçde sorun yaşanmadı..allah kolaylık versin

10. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    biz muğla'dan antalya' ya gittiğimiz de dönüşte kamil koç la döndük ve bu reklam durumunu anlattık ve hep muğla da kamil koçu kullandığımızı söyledik sorun çıkarmadılar asıl sorun bisikletleri otogara sokarken çıktı bizden bisikletin faturasını istediler çalıntı olmadığını ispatlamamız için.

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kamil Koç'un kampanyası çok güzel. Bu kampanyayı bütün seyahat şirketleri yapması lazım. Süleyman Abi'ye katılıyorum. Telefon ile bisiklet alıyor musunuz diye sorduğunuzda çoğu firma almıyoruz diyor yada bilet kesen arkadaş bisiklet almadıklarını söylüyor.

ogulcan22 bunu beğendi.
  12. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    evet bencede bütün firmalar yapmalı soneryen haklı

13. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Abicim bir bisikletin kaplayacağı yer otobüsün altında ne ki? Bence otobüs şirketleri bisikleti gözünde büyütüyorlar. Çünkü bisikletten ziyade hacim ve desi itibariyle bisikletten çok çok daha fazla bagajı olan yolcular mevcut. Onlar göze batmıyor çünkü onlarınkı valiz yada koli olduğu için mi?

14. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    bu konu hakkında bende kargo çalışanı tarafından ögrendiğim bir seyi paylaşayım .

resmi olarak otobüslerde bisiklet tasımak yasakmış.

mavinler bu konuyu bilmedikleri için bize bir sey demiyor olabilirler

bu resmi yasak konusunda bilgisi olan varmı?

15. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İlk defa duydum. Neden yasakmış acaba? Kimyasal madde değil, patlayıcı madde içermiyor, Yanıcı-Parlayıcı madde değil. Lpg ile çalışmıyor. :) Altı üstü bir bisiklet. Millet neler neler taşıyor ah bir bilseler

16. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:

bilmiyorum valla ben kargo çalışanının söylediğini yazdım.neden yasakmış diyede sormadım.

Hakan Yazman bunu beğendi.
  17. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şimdi bende çok merak ettim. Bunu bilen varsa paylaşalım. Böyle bir yasak var mı? Varsa neden

18. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Kargo çalışanı otobüslere vermeyin bize verin niyeti ile de söylemiş olabilir, neyse günahını da almayalım :)

Bence böyle bir yasak yoktur. Olsa Kamil Koç firması böyle bir kampanya düzenleyemezdi.

19. bulent40

bulent40 Forum Demirbaşı

Seviye:
    bütün yolculuklarda otobüs kullanırım ve 4 bisiklete kadar yerleştirdiğimiz oldu. ancak biraz özen ve karşılıklı anlayış gerekiyor.

ulusoy, varan gibi firmalar kesinlikle bisiklet taşımayız diyor. karizmaları bozuluyor herhalde. bu yüzden daha kalender firmaları tercih etmekte fayda var.

öncelikle bilet alırken söylememekte fayda var, bilet kesen görevli uğraşmamak için yasak diyebiliyor.

otobüse erken gidip bagajı boşken bulmakta fayda var. böylece muavin yer ayarlayabilir.

kir pas içindeki bisikleti kavga ederek muavine yerleştirtmeye kalkınca sorun çıkabilir. en basitinden yerleştirirken üstünün, elinin kirlenmesini istemiyor.
    bu nedenle kendin yerleştirmeyi önermek olumlu sonuç veriyor.

ön ve arka tekeri sökmek takmak, seleyi indirmek 5 dakika almaz... birde yanında birkaç naylon poşet bulundurup aynakol ve dişli bölgesini sararsan, ortalığa, diğer çanta ve bavullara yağ bulaştırmamış da olur.

bu yöntemle son yolculukta kendi ellerimle 3 bisiklet yerleştirdim; büyükçe bir bavul kadar ancak yer tuttu, muavin abi sen böyle hazırlayınca motor bile taşırım deyip teşekkür etti...

herkese gerilimsiz otobüs yolculukları...

Timukan Karaca ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  20. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.