Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otobanda Bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Raven_35 tarafından paylaşıldı.

1. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar
    Hiç aranızda otobanda bisiklet sürmüş olan var mı?Ben hız denemesi yapmak istiyorum.İzini nasıl alablirim.Bir de otoban da bisiklet sürmüş olan arkadaşlarımızdan deneyimlerini öğrenebilirmiyim?Herkese iyi pedallamlar...

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  2. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Otobanlara bisiklet girmesi yasak bunu zaten biliyorsundur. Ayrıca hiç de güvenli değil. Araçlar çok hızlı. Genelde yasaklar insanları düşünülerek konuyor. Hayati tehlike sözkonusu.

Hız denemesi yapacaksınız diye otobanı kapatıp izin verileceğini de sanmıyorum. Boş bir hava alanı pisti bulsan daha iyi sanırım ;)

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    eYa haklı. Ayrıca otobanlar fazla rüzgar alan bölgeler olduklarından hız denemeni olumsuz etkileyeceklerdir ;).

4. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    O Rüzgarı arkana alınca çok güzel sonuçlar çıkabilir :D Ben de bi o yana bi bu yana kızma Halil'im ;) Arkadaşlar riske hiiiç gerek yok. Yavaş yavaş gidin tadını çıkarın.

5. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşım hız denemesi yapacak yer değil maalesef. İşe bisikletle D-100 yolundan gidiyorum İstanbul'da dolmuşçular fena sıkıştırıyor. Hız yapmak bir kenara nasıl pedal çevireceğim diye düşünüyorsun. Ayetel Kûrsî okuyup çıkıyorsun zaten.

Bursa'yı tavsiye ederim, Beşiktaş Yıldız'ı tavsiye ederim ama. İdris Aca'da yardımcı olur zaten. Ön maşan downhill olursa hele :D

Aman dikkat et yollarda. üzme bizi sonra.

6. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:

Sertaç cım Manisaya bir gün gideriz orada motor drag yarışlarının yapıdığı boş bir havaalanı var sonderce güvenli :in: .
    en son bıraktığımda inler cinlere karşı 4-0 öndeydi :rolleyes: . orada koparsın artıkın 100-150 Allah neverdiyse koyuveririsin. bide şöyle şaseye kanat ta taktıkmıydı havaalanı ya kalkış bile yapabilirsin---:D
    -- bilader sen napıyon diye soran bile olmaz--;)
    kameraya bile çekerim seni tarihe geçeriz valla.. :p :D

7. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fikir güzel hakan abi hız denemesi için en uygun yeri hakan abimiz werdi..İzlemeye geliriz bizde artık:)

8. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    yazdığı kadarıyla izmir civarındasın selçuk hava alanı pek işlek bir yer değil ben gecenlerde gittim bol bol kaymak gibi sürüm :) oraya da gidebilirsin direk konuşup girersin bu ara paraşütçüler oluyor genelde çok ii insanlar hızlanman için arkandan bile ittirirler:p

9. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ben izmir-çeşme otobanında birçok kez bisiklet antremanı yaptımm çoğu yoldan çok daha güvenli. çünkü 3 şeritli bir yol ve güvenlik şeridi gayette geniş. uygun bir zamanda çıkarsanız ,izmirdeki en güvenli yerlerden bitanesi.Ama girişi pek kolay değil.en son 5-6 sene önce girmiştik takım arkadaşlarımla...

10. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben sahilde gece 03.30 civarı hız denemesi yaptım. Kimse olmadığı için çok rahat oldu ve zemin kaymak gibiydi. Rüzgâr gölden, yani yandan esiyordu ve beni sürekli sola itiyordu. Buna rağmen kendimi biraz zorlayarak 56.73 km/s yapabildim. Eğim ise hiç yok, dümdüz... Belki daha da çıkabilirdim, ama zifiri karanlıkta, farsız bir şekilde -her ne kadar yolda çukur, bozuk bir yer olmadığını bilsem de- devam etmeye cesaretim yetmedi. Çevrenizde varsa zemini düz, çukursuz yer, orada denemenizi tavsiye ederim. Otoban cidden tehlikeli olabilir. Yasak olmasına rağmen giren vardı, gezi yazıları bölümünden okuyabilirsiniz yazılarını.