Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oteller ne der....

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mtsemiz tarafından paylaşıldı.

1. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar...
    Bir firmada çalışıyorum ve ara ara eğitimler falan oluyor. Bu Cumartesi-Pazar yine Şişli Holiday Inn'de iki tam gün eğitimim olacak. Bisikleti götürsem (daha doğrusu beni oraya bisikletim götürse) orada bisikleti sağlamca sabitleyecek yer bulabilir miyim? Bana yardım ederler mi? Genel olarak bu tip oteller için sormak istiyorum, bayağı acemiyim bu konuda. Otoparkları falan nasıl bu tip yerlerin ? ;)

2. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bahsettiğiniz otel Şişli Camii 'nin tam karşısında ve merkezi biryerde. Otoparkı felan varsa arka tarafında oraya bırakılabilir ki sanmıyorum. Otelin önünde direkler bulunuyor onlardan birine güzelce kilitlense herhangi bir saldırıya maruz kalmaz. Ben yine güvenemiyorum derseniz oraya yakın biryerden ikamet ediyorum garajıma koyabilirsiniz bisikleti.

Barış TURAN bunu beğendi.
  3. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende kısa bir süre öncesine kadar butik bir otelin müdürlüğünü yapıyordum.. %70 yabancı turistlerin olduğu bir otelde bisiklet parkı olmazsa olmazdı ve özellikle yaptırmıştım.. birçok otellerin bu konuda anlayışlı olacaklarını tahmin ediyorum..

Barış TURAN bunu beğendi.
  4. Soner SAĞ

Soner SAĞ Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Otellerde müşteri tanımı yoktur. Misafir tanımını benimsemişlerdir. Amaçları evdeki kadar korforlu bir yaşam sunmaya çalışmaktır. Size yardımcı olmak zorunda olduklarını sizi görünce hissedeceklerdir.

Ama işimi garantiye almak istiyorum derseniz. Telefon açıp Front office manager ( ön buro müdürleri )isteyin. Çok sabırlı ve anlayışlı insanlardan seçilmişlerdir. Derdinizi ona anlatabilirsiniz.

5. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu mesajdan yola çıkarak aklıma gelen bir şeyi paylaşmak istiyorum..Acaba bisikletin yaygınlaşması için umumi ulaşım araçlarında da sizin gibi bisiklete gönül vermiş insanların olmasını,kadrolaşmasını:) mı bekleyeceğiz.Mesela her otobüs hattında en az bir şoför her vapur,tramvay metrobüs vs. hattında bir kaptan...hani fena da olmazdı...Bu ve benzeri mevkilerde olanlar aslında istemeden de olsa kısa veya uzun yolculuk süresi boyunca yolculara anlıkta olsa örnek oluyorlar...Mutlaka herbirinize an az bir kere denk gelmiştir,otobüs sağa veya sola manevra yapacakken biir anda yanda beliren daha hızlı/seri taşıt , önce soförün el kol hareketleri yakınması belki küfürleri
    ve hemen arkasından yolculardan yükselen cık cık sesleri söylenmeler ve belki yine küfürler....

serhat dura bunu beğendi.
  6. Onur Güngör

Onur Güngör Yeni Üye

Seviye:
    Ben bu ay başında Talimanedeki La Martine otelde düzenlenen bir atölyeye katıldım. Bisikletle gidip geldim. Kendilerine rica ettiğimde personel girişindeki demirlere bağlayabileceğimi söylediler. Oldukça uygun bir yerdi.

Size de yardımcı olmaya çalışacaklarını düşünüyorum.

7. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Odanıza çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ben şimdiye kadar şehirlerarası bisikletli turlarımda çeşitli yıldızlı otellerde bisikletimi hep odama çıkarmışımdır. Bu konuda bazı oteller itiraz etmiyor, bazıları ile biraz uğraşmak gerekiyor. Otellerin park depo vb yerlerin güvenilir olacağını sanmıyorum.

İyi şanslar...

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  8. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bisiklet aşkının böylesi :)

şaka ya da dalga geçme amaçlı yazmıyorum, cidden hoşuma gitti...

9. İbrahim Gökçe

İbrahim Gökçe Üye

Seviye:
    5 sene tatil köyünde çalıştım...müşterilerin % 100 ü almandı...ara sıra bisikletini getirenler oluyordu,odalarına çıkarabiliyorlardı..ama şehir içi otellerde biraz zor sanırım