Oteller ne der....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar...
Bir firmada çalışıyorum ve ara ara eğitimler falan oluyor. Bu Cumartesi-Pazar yine Şişli Holiday Inn'de iki tam gün eğitimim olacak. Bisikleti götürsem (daha doğrusu beni oraya bisikletim götürse) orada bisikleti sağlamca sabitleyecek yer bulabilir miyim? Bana yardım ederler mi? Genel olarak bu tip oteller için sormak istiyorum, bayağı acemiyim bu konuda. Otoparkları falan nasıl bu tip yerlerin ? ;)

Scudo

Alper Onur ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
79
Bahsettiğiniz otel Şişli Camii 'nin tam karşısında ve merkezi biryerde. Otoparkı felan varsa arka tarafında oraya bırakılabilir ki sanmıyorum. Otelin önünde direkler bulunuyor onlardan birine güzelce kilitlense herhangi bir saldırıya maruz kalmaz. Ben yine güvenemiyorum derseniz oraya yakın biryerden ikamet ediyorum garajıma koyabilirsiniz bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

serhat dura

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklet
Carraro
bende kısa bir süre öncesine kadar butik bir otelin müdürlüğünü yapıyordum.. %70 yabancı turistlerin olduğu bir otelde bisiklet parkı olmazsa olmazdı ve özellikle yaptırmıştım.. birçok otellerin bu konuda anlayışlı olacaklarını tahmin ediyorum..

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Soner SAĞ

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Kron
Otellerde müşteri tanımı yoktur. Misafir tanımını benimsemişlerdir. Amaçları evdeki kadar korforlu bir yaşam sunmaya çalışmaktır. Size yardımcı olmak zorunda olduklarını sizi görünce hissedeceklerdir.

Ama işimi garantiye almak istiyorum derseniz. Telefon açıp Front office manager ( ön buro müdürleri )isteyin. Çok sabırlı ve anlayışlı insanlardan seçilmişlerdir. Derdinizi ona anlatabilirsiniz.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@serhat dura

Bu mesajdan yola çıkarak aklıma gelen bir şeyi paylaşmak istiyorum..Acaba bisikletin yaygınlaşması için umumi ulaşım araçlarında da sizin gibi bisiklete gönül vermiş insanların olmasını,kadrolaşmasını:) mı bekleyeceğiz.Mesela her otobüs hattında en az bir şoför her vapur,tramvay metrobüs vs. hattında bir kaptan...hani fena da olmazdı...Bu ve benzeri mevkilerde olanlar aslında istemeden de olsa kısa veya uzun yolculuk süresi boyunca yolculara anlıkta olsa örnek oluyorlar...Mutlaka herbirinize an az bir kere denk gelmiştir,otobüs sağa veya sola manevra yapacakken biir anda yanda beliren daha hızlı/seri taşıt , önce soförün el kol hareketleri yakınması belki küfürleri
ve hemen arkasından yolculardan yükselen cık cık sesleri söylenmeler ve belki yine küfürler....

• Beğen
Tepkiler: serhat dura
Tepki
3
Ben bu ay başında Talimanedeki La Martine otelde düzenlenen bir atölyeye katıldım. Bisikletle gidip geldim. Kendilerine rica ettiğimde personel girişindeki demirlere bağlayabileceğimi söylediler. Oldukça uygun bir yerdi.

Size de yardımcı olmaya çalışacaklarını düşünüyorum.

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Odanıza çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ben şimdiye kadar şehirlerarası bisikletli turlarımda çeşitli yıldızlı otellerde bisikletimi hep odama çıkarmışımdır. Bu konuda bazı oteller itiraz etmiyor, bazıları ile biraz uğraşmak gerekiyor. Otellerin park depo vb yerlerin güvenilir olacağını sanmıyorum.

İyi şanslar...

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
@basri

bisiklet aşkının böylesi :)

şaka ya da dalga geçme amaçlı yazmıyorum, cidden hoşuma gitti...

Tepki
33
5 sene tatil köyünde çalıştım...müşterilerin % 100 ü almandı...ara sıra bisikletini getirenler oluyordu,odalarına çıkarabiliyorlardı..ama şehir içi otellerde biraz zor sanırım