Osmaniye'de b'Twin 500 Serisi Bisikletimiz Çalındı!

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Bisiklet yakınım olan bir abimin. Kendisinin BF üyeliği olmadığı için onun adına konuyu ben açıyorum. Bisiklet bu sabah ( 28.01.2016) sabah saatlerinde tahmin ediyoruz , kendi yaşadıkları apartmandan çalınmıştır. Kişinin kendisi polis memurudur. Çalan kişi bulunursa zaten sıkıntı yaşayacağı kesin. Osmaniye ve çevresinde oturup bisiklet ile ilgilenen kimseler varsa ve gören duyan olursa lütfen 05059228761 ( Serkan GÜNER) nolu telefonu arayarak haber verirlerse çok mutlu oluruz. Çalınan bisikletlerin maddi değeri hiç önemli değil , önemli olan bir kişiye ait olan ürünün çalınması. Lütfen duyarlı olalım arkadaşlar. Şimdiden hepinize teşekkür ederim. Bisikletin fotoğrafları ise aşağıdadır.

http://i64.tinypic.com/280ifqg.jpg

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ayhandeniz71
Scudo

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Tugay Sonsuz Sert
Ülkemizde çok fazla demek hata olur. Olay ülkeye ve vatandaşa hakarete girer. T.C. Vatandaşı olarak ben müsaade edemem. Bu vasıflara sahip insanlar diye düzeltiniz.

• Beğen
Tepkiler: emre_s ve hogutmen

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
@enqinHLC
Dostum yalansa yalan de ? Başka bir ülkede yaşamadım , başka ülkelerden bir kaç insan dışında tanıdığım yok. Fakat bizim ülkemizde bu vasıfları taşıyan çok kişi var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Adalet mülkün temelidir, dolayısıyla maddi değer daha az önemli değildir. Dışarıya koymayın hocam şu piskiletleri çalıyorlar işte adama ne yapsan karşı koyamıyorsun istersen demirle bağla yinede farketmiyor. Geçmiş olsun kardeş.

mustafa üzümcü

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
ÜZÜMCÜ
Bisiklet
Merida
geçmiş olsun inşallah bulursunuz bir insanın malını çalmak ne demektir ya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok geçmiş olsun çala,çala polis bisikletimi çalmış yandı,yandı offf düşünmek bile istemiyorum ben onun halini umarım bulunur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun tez zamanda bulunması dileğiyle....
NOT: @kutlucan, Bahsettiğin cümledeki "mülk" kelimesinin maddiyatla bir ilgisi yoktur "Devlet" anlamına gelir. Niyetim sadece doğrusunu öğrenmeniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur YCL
Maddiyatla elbet bir alakası yok fakat malı çalınan kişinin polis olması çalıntı malın daha büyük bir önemle araştırılmasını gerektirmez bir adalet varsa bütün toplum için poliside savcısıda aynı şekilde etkilenir eğer aynı şekilde etkilenmezse devlet yani "mülk" zarar görür. Ayrıca polisin savcının veya bir insanın malını mülkünü koruyamayan devlet yine zarar görür ve insanlar adaletini kendi arar bu da yukardaki açıkladıgım olaya sebep olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kutlucan Adaletin herkes için olduğu kısmı doğrudur. Ancak somut olay adaletinin yani hukuk diliyle "hakkaniyet"in tecelli etmemesi halinde zarar görecek olan süje devlet değil toplumdur. Zira bir suç işlendiğinde devlet değil "kamu düzeni" zarar görür ve amaç hiçbir zaman bireyi cezalandırmak değil, bozulan kamu düzenini tamir etmek, suça karışan kimseyi topluma kazandırmaktır. Kavramlara tam olarak hakim olamadığımızda söylediğimiz sözler farklı anlamlar içerebilir. Kaba tabirle sapla samanı karıştırmamalıyız. Konuyu daha fazla dağıtmaya lüzum görmüyorum. Mağdura geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bekir EREN

Üye
Tepki
220
Bisiklet
Lapierre
Maddi değeri var yada yok. Hırsızlık hırsızlıktır. ahlaki bir davranış değildir. Bisikleti kitlemiyor musun diyorlar. Yok kitlemiyorum gözümün önünden ayırmıyorum ki. yada göz önünde olmayacak ise bisiklet ile gitmiyorum malesef. evde de odamda baş köşede duruyor. asıl konuya dönecek olursak malesef yaptırımı yüksek olmayınca çalmayada korkmuyorlar. artık yüzünde ar içinde ahlak yoktur demeyide gerekli görmüyorum.... umarım bulunur. geçmiş olsun...

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur YCL
Bir tane bisiklet hırsızlığı oluyorsa haklısınız fakat artık okadar meşhur ki kamu düzeni değil bisikleti çalınan kişilerin devlet tarafından güvenliği sağlanılmadığı düşünülüyo bu olaylara gasp sucundaki gibi caydırıcı cezalar verilmediği için sıradanlaştı öyleki bekir erenin dediği gibi işim oldugunda götüremiyorum evdede odada saklıyorum. Anlattıklarınıza göre soru sorayım size bu sorunun artık boyle bir buyuk sorunsal olmasının sorumluluğu kimde ? Biz bisikletr binenler mi, bunun cezasının daha caydırıcı olması için çalışan yetkililer yani devlet mi, yoksa çalanlar mı? Anlatmaya calıştıgımı parça parça değil de bütün olarak anlamaya çalışsanız bence daha sağlıklı olur anlaşılması için.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
polis memurundan bisiklet çaldıysa bulunur kısa sürede
çalanların mahllesi belli zaten tek mahalle var hırsız kaynayan

zaten çocuk çalmıştır 12-13 yaşlarında

size bir hikayemi anlatayım
yaş 13-14 bundan 19 sene önce
http://g1210.hizliresim.com/12/z/fhbdz.jpg

apartman boşluğunda 3 bisiklet duruyor biz ise microgenius ta tank,jungle man, filinstones oynuyoruz
hala oğlu da aşağıdan taso filan cips almaya gitmiş,
gülerek geldi "senin bisikletin koltuğu çalmışlar" dedi.
bir indik benim bisiklette koltuk yok
kendisinin bisiklette aktarıcı ,koltuk, vites kolu hepsini çalmış elemanlar

sokakta görürsem yakalarım fakat bisikleti genelde parçalarlar ya da boyarlar

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Hırsızlık ülkemizde milyonların önünde yapılıyor senelerdir Allah'tan korkmadan,kuldan utanmadan :) imam gülerse , cemaat ne yapmaz. Ben yan daireye giren hırsızı kaçarken vurdum bacağından. O zamandan beri bizim siteye gelen giden yok. Malınızı sakının gözlerden, inşallah bulursunuz.

• Beğen
Tepkiler: o.kucuk

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun, umarım bisikletiniz ve çalan kişiyi bulursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Tugay Sonsuz Sert

kumuşi

Üye
Tepki
59
İsim
SİNAN
Bisiklet
Carraro
geçmiş olsun..umarım kısa zamanda bulunur ve çalan yavşak da cezasını çeker..

• Beğen
Tepkiler: Tugay Sonsuz Sert