Osmangazi Üniversitesi

YILMAZ Doğucan

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
YILMAZ DOĞUCAN
Bisiklet
Sedona
Değerli arkadaşlar okulumuz bünyesinde bisiklet topluluğu kurmak istiyoruz. Bisikletlerimiz ile herkese örnek olmak sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla üniversitemizde bu topluluğu oluşturmamız gerekmektedir. Bunun içinde ilk etapta 16 adet kurucu üye ve 1 adet kadrolu öğretim elemanı isteniyor. Kurucu üye olmak isteyen pedaldaşlarımın bana veya (link) adresine ulaşmasını talep ediyorum.Herkese yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar dilerim.

Scudo

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
böyle bir klüp gerçektende güzel olur. kurucu üyeleri arasında olmayı isterim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bugün 17:00 sularında büyükdere migros`un önünde iki bisikletli gördüm ve çok özendim, haftasonu sınavım olmasaydı onların yanına katılmak isterdim.
eskişehir`de bu tip günübirlik etkinlik düzenleyenler bana haber etse ne güzel olur, başlangıç seviyesindeyim ama yanıma herhangi bir arkadaş bulamıyorum.
özellikle de o arkadaşlar :)

selamlar

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
@feyza g

perşembe akşamları bisikletçileri , perşembe günleri şehir içinde kısa turlar düzenliyorlar. bu turlara katılabilirsiniz.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
şu an için tur yapmıyorlar ama çarşamba akşamı bisikletçileri de var. bu grubun turlarına da katılabilirsiniz . her seviyeden bisiklet kullanıcısı var diyebilirim

Tepki
3
İsim
Berkay Engin
Bisiklet
Ghost
Merhabalar. İyi günler. Topluluğa katılmak isterim. Ne yapmam gerekiyor?

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@feyza g Muhtemelen bizdik. :) Hergün ordayım büyükdere-Visnelik-Migros öyle devam ediyorum.

efeyuceer

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Bianchi
Ben de genelde büyükdereden çıkıp kanlıkavak taraflarına falan gidiyorum sanırım buluşma yeri de atatürk bulvarındaki migrostu

Eskişehir genelinde duruma göre salı ve perşembe akşamları adalar migros oluyor buluşma yeri facebooktan bakabilirsiniz sayfaya

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@efeyuceer Böyle herkes kendi gidiyor genelde.Yol bisikletim gelsin MTB ile zor olur.Gelmek isteyenlere burdan yazıcam Herkese;
3-4 kisi farketmez kim gelirse 1 kiside olursa da olsun.Konusucam tel vericem Hergün 3-4 saat en az olmak sartıyla cıkıyorum.Watsapp tan tanıstıgımız arkadasa yazıcam canı istiyorsa o gün cıkmayı beraber cıkıp gezicez.Zorunluluk olmıycak yani.Hasta olur vs canı istemez.Anlasıp cıkıcaz hergun stabil yapmaya calısıcaz.
İyi Forumlar Dilerim.
Yakında bisikletim gelsin ayarları yapayım yazıcam.Simdiden isteyen varsa Mesaj atsın telini bulusuruz.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@efeyuceer Tabi Tesekkürler.Yol Bisikletim gelene kadar hava düzelsin suan yagmurlu cıkalım beraber sıkıntı yok.MTB de iyi. :)
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen
Tepkiler: efeyuceer

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@bektheopethian Ben tekim.Simdi özelden bir arkadas yazmıs oda gelir.Kask vs zorunlu degil canın nasıl isterse Kardesim.Kısıtlama yok suan bendede kask yok eski ne varsa attım yenılerı gelene kadar normal devam.Amac bır arada dolasmak.
İyi Forumlar Dilerim.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adanalıyım yol bisikleti kullanıyorum, bu sene Osmangazi de öğrenime başlıcam
Eskişehir'in yol durumu ve kışın sürüş koşulları hakkında bi kaç bilgi iyi olabilir :)
@Tunahan KORKUT @Lenora Nora

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
@Msgl Merhaba Hoş geldin :) bende toplama bir dağ bisikleti kullanıyorum .günlük git-gel en az 13-14 km yol yapıyorum. Kışın Eskişehir gerçektende soğuk oluyor. Bu sene Eskişehirde 3. senem bi geçen sene ciddi anlamda kar yağdı. yarım metreden fazla bi karda okula gittim. Yol bisikleti için karda kullanmak zor olabilir ama dışlı lastiklerin varsa eğer kullanabilirsin. Kışın burası kuru soğuk olur . kar yağmadığı sürece gider gelirsin bisikletinle

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umarım dediğiniz gibi yapabilirim soğukla aram pek yoktur bide bisiklet üstünde hissedilen soğuk rüzgar epey arttığından..
Bekleyip görelim bakalım bi termal set almak şart oldu sanırım :)
İlginiz için teşekkürler :)
@Tunahan KORKUT

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
@Msgl termal set işini baya görür. bende btwin in içliklerinden vardı kışın onlarla gittim. alt taraf ise bildiğin pazarda satılan pamuklu içliklerden :)

brkltprmk

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Kron
Konuyu hortlatalim. Havalar güzel oldukça 8 10 kişilik bir grup var. Katılmak isteyen olursa whatsapp grubu da var eskişehir genelinde. İsteyeni gruba ekleyelim.

Tepki
62
Bisiklet
Carraro
Buralarda olan var mı? Büyük ihtimalle kimse yok fakat okulumuza yeni gelecekler ve Eskişehir'de yaşayanlar için üniversitemizin içinde güvenli bir rota gösterebilirim.

Bu yazıyı yazma nedenim;
2017den beri okuldayım, 2021 Ekimden beri okulda antrenman yapıyorum. 2017den bu yana çok az kişi gördüm, 2021Ekimden beri kimseyi görmedim. Belki denk gelmedik fakat demek istediğim burasının pek tercih edilmediği ve bomboş olduğu. ( Okula bisikletle gidip gelen sayısı çok, genelde bisiklet koymaya yer olmuyor ama ben okulda antrenman yapanları kastediyorum.)

Bu rota; manzara için sürmekten ziyade Eskişehir trafiğinden uzak kalmak isteyenler veya trafiği düşünmeden güvenli bir şekilde sürüş yapmak isteyenler için daha ideal.
Fakat bu demek değildir ki sürüş keyifsiz. Okulun yeşil alanları zengin ve sürüşünüzü ağaçların içinde yapıyorsunuz. Tabi böyle deyince orman beklemeyin :)

Rota.png
Google Earth içeriğine (link)tıklayarak gidebilirsiniz.

Öğrenci olmayanlar için okula giriş:
Okulun sınırlarına girdikten sonra başka bir güvenlik noktasını daha geçmeniz gerekiyor. Güvenlik size ne yapmanız gerektiğini söyler.
(Personel-Ziyaretçi girişinden girerseniz sorun yaşamazsınız. Bu dediğim karmaşık gelmesin, Caminin önündeki giriş desem daha basit olur.)

Kullanım saatleri-Yoğunluk:
Uzak durulması gereken 30dk: Hafta içi mesai bitimi-başlangıcı, Hafta sonu konferans bitimi (haritada 2.-6. arası konum pek yoğun olmaz)
Bu iki zaman dilimi dışında hafta içi veya hafta sonu rahatlıkla bisikletinizi sürebilirsiniz. Hafta içi özellikle mesaiden sonra okulda neredeyse araba olmuyor.

Rota açıklaması:
Uzunluk : 3-4km arası
Rotada 1-7 arası konum işaretleri var, Google Earth'tan inceleyebilirsiniz fakat açıklama yapmak istiyorum.

1'den başlayıp sırasıyla konumları takip ederek 6ya gideceksiniz. Sonra bitiş çizgisine geleceksiniz. Burada 2 seçeneğiniz var.
Ana Rota : Tekrar başlangıç noktasına gideceksiniz
Ek rota : Başlangıç noktasına gitmek yerine 7'e gideceksiniz. Sonra 2'ye geçip sırasıyla konumları takip ederek bitiş çizgisine devam.

Fark = Ana rotada : 1-2 arası düz , Ek rotada: Bitiş-7 arası yokuş aşağı sayılır.

1-2 arası: Okulun alt anayolu
6-7 arası : Okulun üst anayolu ve bu iki anayolda arabalara dikkat etmeniz gerekiyor. Zaten çok az arabaya denk geleceksiniz.

Son:
Okulda biraz daha zaman geçirince kendinize daha güzel bir rota oluşturursunuz. Zaten okulun yolları birbirine paralel olduğu için en verimli-güzel rota diye bir şey yok, paylaştığım rotayı sadece "anayapı" olarak değerlendirmeniz daha doğru olur.

İyi pedallamalar :harika:

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Tepkiler: stickster

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.385
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buralarda olan var mı? Büyük ihtimalle kimse yok fakat okulumuza yeni gelecekler ve Eskişehir'de yaşayanlar için üniversitemizin içinde güvenli bir rota gösterebilirim.

Bu yazıyı yazma nedenim;
2017den beri okuldayım, 2021 Ekimden beri okulda antrenman yapıyorum. 2017den bu yana çok az kişi gördüm, 2021Ekimden beri kimseyi görmedim. Belki denk gelmedik fakat demek istediğim burasının pek tercih edilmediği ve bomboş olduğu. ( Okula bisikletle gidip gelen sayısı çok, genelde bisiklet koymaya yer olmuyor ama ben okulda antrenman yapanları kastediyorum.)

Bu rota; manzara için sürmekten ziyade Eskişehir trafiğinden uzak kalmak isteyenler veya trafiği düşünmeden güvenli bir şekilde sürüş yapmak isteyenler için daha ideal.
Fakat bu demek değildir ki sürüş keyifsiz. Okulun yeşil alanları zengin ve sürüşünüzü ağaçların içinde yapıyorsunuz. Tabi böyle deyince orman beklemeyin :)

283649 dosyayı görüntüle
Google Earth içeriğine (link)tıklayarak gidebilirsiniz.

Öğrenci olmayanlar için okula giriş:
Okulun sınırlarına girdikten sonra başka bir güvenlik noktasını daha geçmeniz gerekiyor. Güvenlik size ne yapmanız gerektiğini söyler.
(Personel-Ziyaretçi girişinden girerseniz sorun yaşamazsınız. Bu dediğim karmaşık gelmesin, Caminin önündeki giriş desem daha basit olur.)

Kullanım saatleri-Yoğunluk:
Uzak durulması gereken 30dk: Hafta içi mesai bitimi-başlangıcı, Hafta sonu konferans bitimi (haritada 2.-6. arası konum pek yoğun olmaz)
Bu iki zaman dilimi dışında hafta içi veya hafta sonu rahatlıkla bisikletinizi sürebilirsiniz. Hafta içi özellikle mesaiden sonra okulda neredeyse araba olmuyor.

Rota açıklaması:
Uzunluk : 3-4km arası
Rotada 1-7 arası konum işaretleri var, Google Earth'tan inceleyebilirsiniz fakat açıklama yapmak istiyorum.

1'den başlayıp sırasıyla konumları takip ederek 6ya gideceksiniz. Sonra bitiş çizgisine geleceksiniz. Burada 2 seçeneğiniz var.
Ana Rota : Tekrar başlangıç noktasına gideceksiniz
Ek rota : Başlangıç noktasına gitmek yerine 7'e gideceksiniz. Sonra 2'ye geçip sırasıyla konumları takip ederek bitiş çizgisine devam.

Fark = Ana rotada : 1-2 arası düz , Ek rotada: Bitiş-7 arası yokuş aşağı sayılır.

1-2 arası: Okulun alt anayolu
6-7 arası : Okulun üst anayolu ve bu iki anayolda arabalara dikkat etmeniz gerekiyor. Zaten çok az arabaya denk geleceksiniz.

Son:
Okulda biraz daha zaman geçirince kendinize daha güzel bir rota oluşturursunuz. Zaten okulun yolları birbirine paralel olduğu için en verimli-güzel rota diye bir şey yok, paylaştığım rotayı sadece "anayapı" olarak değerlendirmeniz daha doğru olur.

İyi pedallamalar :harika:
3-4 km antrenman yapmak için çok kısa bir parkur. interval için uygun olmadığı gibi düz bir rota. Trafiğin az olduğu değiniz konuma yakın, antrenman rotaları mevcut. Mesela Aşağıçağlayan rampası, Karacaşehir sonrası parkur vs.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç