Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ortopedİk Bİsİklet Var Midir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında MURAT ALTINYILDIZ tarafından paylaşıldı.

1. MURAT ALTINYILDIZ

MURAT ALTINYILDIZ Yeni Üye

Selamlar,

Eşime bisiklet alacağım. Kendisinde bel fıtığı olduğundan dolayı ortopedik bisiklet arıyorum.
    Herhangi bir bütçe söz konusu değil. Ama bisiklet hafif olursa çok iyi olur.

Önerilerinizi ve nerede buabileceğimiz konusunda yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla,

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ortopedik bisikletten kastınız nedir bilmiyorum, ancak eşinize şehir tipi, özellikle gidon boğazı yüksekliği/açısı ayarlanabilir model bir bisiklet alırsanız, dik oturma pozisyonu ile sıkıntı yaşamadan kullanabilecektir.

3. Gökhan Günendi

Gökhan Günendi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bisan diva xt modeline bakabilirsiniz şehir bisikleti

4. Ali Sezer

Ali Sezer Üye

Seviye:
    @HaliliOzturk
    Pm atamıyorum. Konu açıp kalabalık yapmayıda uygun görmedim, buradan sormak istediğim bir soru var. sürüş esnasından oturduğum kısım çok terliyor. acaba sele kaynaklı olabilirmi? Bunu engellemek için yapabileceğim birşey varmı. Örneğin 15 dk uzaklıkta bir yere gidiyorum. Bisikletten indiğim zaman oturduğum bölge ıslak görünüyor ve hiç hoş olmuyor benim açımdan :)

5. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    dahon marka katlanır bisikletler var onlar dik oturuşa uygun gözüküyor ama seçim sizin

6. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Murat Bey; eğer binerken ya da inerken zorlanmayacagı bayan modeli diye tabir edilen alcak üst borulu modellerden alır ve gidon bogazını da acılı ayarlanabilir alır ya da sonradan degistirebilirseniz cözümün ilk basamagı tamamlanmıs olur. Daha sonra forumda da sabit konu olarak bisiklet püfleri bölümünde bulunan yönergelerle doğru sele yüksekligi ayarı ve dogru gidon ayarı ile sorun cözülmüs olur. (Bu aslında tüm bisikletciler icin önemlidir. Eldeki sinsi uyuşmalardan tutun da bisiklet kaynaklı bel, boyun, eklem agrılarına kadar bir cok problemin cözümüdür dogru ayar yapmak)

Yine de sunu da belirtmek isterim; ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem fakat bel fıtığı belli bir derecenin üzerindeyse merdiven cıkmak, pedal cevirmek gibi seyleri pek önermiyorlar sanırım.. Eşiniz icin sakıncalı bir durum olup olmadıgını bir hekime danısabiliyorsanız danısın derim. Tabi benim bu bahsettigim kulaktan dolma bir bilgi; doğrulugu tartışılır. ama biz tartışmak yerine doktora danışalım diyoruz =)

İyi günler..