Ortlieb, vaude, xlc vb. tur çantası, ama hangisi?

Volkan Aykul

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar.
Kısa veya uzun turlarımda kullanmak üzere uzun ömürlü tur çantası (arka, ön ve gidon olarak) almak istiyorum. Çantanın kapanma yerlerinin burmalı yani rulo halinde olmasını istiyorum. Arka takım çantaları için en az 40-45 litrelik hacim istiyorum mesela.
Ortlieb veya Vaude markaları aslında bana biraz pahalı gelir ama gönlümden Ortlieb geçiyor :)
XLC ise uygun olduğu için aklım oraya da kayıyor.

Bu çantaları kullanan kişilerden ricam çantaların iyi ve kötü yanlarını belirtebilirler mi? Ayrıca hangi çanta markasının ürününü almamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Mr nc ve CandanC
Scudo

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
İşin içine yağmur girmediği sürece normal bir çift çanta yeterlidir :) bu ortlieb ve vaude marka çantalar yağmur geçirmez çantalar olduklarından dört mevsim kullanma durumu var.
En kötü çöp poşeti ile muhafaza edilebilir yağmurda fakat bütçe el veriyorsa kaliteli bir çifti alıp sonuna kadar kullanmak daha iyidir.

Volkan Aykul

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
@D. Oğuz

Genel olarak baktığım zaman bu markaların hepsi yağmurdan koruyor. Kesinlikle yağmur geçirmiyor. Kaliteli almayı herkes ister ama herkes o kaliteye parası yetebilir mi?

(link) 380 TL
(link) 240 TL

Mesela bu iki çanta arasında ne fark var?

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
(link)

Burada hangi tip malzemelerin kullanıldığından bahsedilmiş.

XLC için detaylı bilgi malesef yok hiçbir yerde. Fakat kullanan birileri varsa onlar daha iyi yardımcı olabilirler :)

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende ortlieb arka ve ön çantalar ve vaude gidon çantası var. Evimde bir çok yabancı turcu ağırladım. Hepsinde bu iki markayı gördüm. Ortlieb kullanmama rağmen bir daha çanta alacak olursamherhalde vaude alırım gibi görünüyor. Gördüğüm vaude çantalar, bendeki ortlieblerden daha dayanıklıymış gibi hissettim. Başlıca nedenim budur :)

• Beğen
Tepkiler: Volkan Aykul

TC.BATUHAN

Üye
Tepki
5
İsim
Batuhan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ortlieb çantaları en fazla kaç yıl kullanan var.(gidon çantası,heybe vb.)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2014 yılında aldığım vaude road master çantalarıma bi su tutunca ilk günkü haline geliyor, binlerce km yapılmasına rağmen neredeyse sıfır yıpranma. askı aparatları da bana ortlieb'ten daha sağlam hissettiriyor.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gidon çantası olarak (link) (6.5L) ile (link) (6L) arasında kaldım. Sizce?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bis212

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Selamlar. Kadro altı çanta veya portbagaj arasında kaldım. Kadro altı çanta daha çekici geliyor bana. Fakat karar veremedim hepsi birbirinin aynısı gibi fotoğraflarda falan. Kadro altı ve sele altı çanta 100tl(+-20) bütçe ile bulunur mu? Birkaç alternatif bulabilirsek sevinirim. Sele altı çanta şart değil fakat portbagaj yerine kadro altı çanta almak daha mantıklı geliyor. Çanta alsam içine dolu dolu malzeme atmayacağım için ve yazın başka iş bulursam bisikletle aram açılabileceği için, son olarak da portbagajlar daha pahalı oldukları için pek içime sinmiyor.
Bu iki çanta arasında fark var mı?
(link)
(link)

bis212

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gidon çantası olarak (link) (6.5L) ile (link) (6L) arasında kaldım. Sizce?
Gidon çantası aldınız mı? Ben de gidon çantası bakıyorum ve "Ortlieb Bikepacking Gravel Gidon Çantası 15L" almayı düşünüyorum, öneriniz olur mu? Siz Türkiye'den mi aldınız yurtdışından mı sipariş ettiniz?

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gidon çantası aldınız mı? Ben de gidon çantası bakıyorum ve "Ortlieb Bikepacking Gravel Gidon Çantası 15L" almayı düşünüyorum, öneriniz olur mu? Siz Türkiye'den mi aldınız yurtdışından mı sipariş ettiniz?
Evet aldım. Türkiye'den bir siteden aldım ama o kadar çok alışveriş yaptım ki hatırlamıyorum hangi site :) 6.5L bana yeterli.

Son düzenleme: