Ortaköy'de tehlike...

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Bu sabah sahil boyunca yolda sürekli köpüklü sular gördüm, önüne gelen dükkanı yıkayıp suları önüne boşaltmış. Tüm yol boyunca ha düştüm ha düşeceğim diye diken üzerinde geldim. Ta ki Ortaköy'e kadar. Ortaköy'de sağlı sollu dükkanların olduğu yolda yol ıslaktı. Tamam dedim neyse ki köpüklü değil, burada sorun olmaz. Bunu deyip ıslak bölgeye girmemle kendimi yerde buldum :D
Meğerse benim su sandığım şey simsiyah bir yağmış (yolun 10 m kadar bir bölümü böyleydi). Ayağa kalkınca anladım, sağ tarafım komple zenci gibi olmuştu, 3 kere sabunlayarak çıkarabildim. Bisiklette arka aktarıcı ve vites kolunda 2 ufak çizik var, bende (bozulan karizma dışında :D ) bir şey yok.
Özellikle orayı kullananlar, bugün dikkat edin. Yarına falan kalmaz herhalde trafikten o yağ, ama bugün tehlikeli.

Scudo

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun... Ortaköy - Bebek İstanbulda bence bisiklete binilecek en zor yer. Daracık yollarda 2 araba zor geçerken birde kaldırıma parkeden insansılar dolu. Yürümek bile bir işkence oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Ortaköy Sarıyer arasının artık komple trafiğe kapanmasının vakti geldi de geçiyor bile. Kapat yolları, ortaya bir tramvay, yanına yaya yürüyüş yolu, onun yanına bisiklet yolu. İyice rezillik oldu o bölge. Bir de mekanların olduğu bölgelerdeki valelerin zart diye araba döndürme işleri yok mu, işte o çıldırtıyor. Bir de o bölgeye arabasıyla hafta sonu kahvaltıya giden modellere uyuz oluyorum. Kardeşim bi pazarın var, saatlerce trafikte egzost dumanı içinde bekliyorsun. Neymiş boğazda kahvaltı edicekmiş de bilmem ne. Değer o keşmekeşin içine girmeye? Sevgili forum, çok doluyum çok.

Kardeşim sana da geçmiş olsun. Uyarın için çok sağol.

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.
Sahil komple araç trafiğine kapansa çok güzel olur tabi ama bence mevcut halde de gayet güzel biniliyor bisiklete(Yağda kaymayı saymazsak :D).
Genelde trafik çok hızlı akamıyor ve bisikletle ya arabaların yanından geçiliyor ya da araç gibi şerit kapatıp akışa uyup gidilebiliyor. Bahsettiğiniz durum ancak o arabayla sahile gidenlerin akıllanıp bisikletle gelmeleri ve bisiklet yoğunluğunun arabayı aşması sonucunda olur, onu da biz beklersek bisiklete falan binemeden ömür geçip gider :)

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Yagin orada ne isi varmis hocam onu anlamadim ?

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben de anlamadım :D İnce kurumla karışık sulu yağlı garip bir madde, simsiyah oldu üstüm.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bunlar hep bizi bisikletten soğutmak için yapılan oyunlardır kanmayın sakın

angrist

Üye
Tepki
85
İsim
Ümit U.
Bisiklet
Dahon
bende ortaköy'de ikamet ediyorum ve bisikleti aldığımdan beri güzergahım beşiktaş-sarıyer arası bölge. en büyük sıkıntıyı ise, rumeli hisarı ve emirgan taraflarındaki valeler yüzünden yaşıyorum. adamlar yolun ortasında ve hiçbir hareketleri tahmin edilemiyor. kimi arabanın kapısını açar, kimi kafasına göre trafik keser, kimi zart diye başka bir arabaya koşar bildiğin terör estiriyorlar o bölgede. dün sütiş'in orada bir tanesi bildiğin ya sabır çektirdi. son model porsche'u olan bir müşteriye muhtemelen bahşiş koparmak için bütün yolu kesmeye çalışıyor, tabi durmadım yavaş bir şekilde yanlarından geçtim, arkadan bağırıyor bekleyeceksin ulan diye. hem sonunda kadar suçlu, bir de arkadan bağırıyor utanmadan. onun dışında bebek'in biraz sıkıntılı olduğu doğru ama çok uzun bir mesafe değil. ama en büyük tehlike arabaların arasından fırlayan yayalar. istinye tarafında dikkatli olmasan bir ablaya çarpıyordum, son anda durabildim. hatta yandaki arabanın üstüne doğru devrildim azıcık.gerçi ablada çok utandı sonra, özür dilerim benim hatam dalmışım, bakmadım falan dedi. bazıları ise bildiğin hak görüyorlar kendinde. kaldırım dururken yolun kenarından yürüyenlerde cabası. seni akan şeride çıkartmak ya da durmak arasında bırakıyorlar, bazıları istiflerini bozmuyor bile. kuruçeşme girişinde 3-4 köpekten oluşan bir küçük çete var. özellikle sabahları motorları falan kovalıyorlar, bisikletle yavaşlayıp geçerseniz zararsızlar bilginiz olsun. bir de beşiktaş-ortaköy arası dikkatli olmakta fayda var. o bölgede çok motor kazası gördüm. ortaköy trafiğinden bunalan özellikle taksiciler, oradan sıyrıldıktan sonra deli gibi basıyorlar. yollar dar olduğu için o bölge sıkıntılı olabilir dikkatli olmak lazım.

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Bu sabah gene oradan geçerken bir bakayım dedim düştüğüm yerde ne varmış. Sonuç : "Oto yıkama yağlama":acpsnr: