ortahisar ve üzengi çayı.KAPADOKYA

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
manzara müthiş.oralarda pedallamak isterim ama olmuyo.inşallah bir gün oralara gelme imkanım olur

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@Ercan Bayram
her zaman bekleriz kapımız herkese açık.insalah bir gün beraber pedallarız.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
nuri abi aklıma gelmişken yeri değil ama söyleyeyim dedim biz 3 arkadaş yarı yıl tatilinde ürgüpe gelmeyi planlıyoruz büyük ihtimalle sabah 5-5.30da yola çıkıp artık yol kaç saat sürüyorsa oraya gelip eğer halimiz kalırsa sizlerle pedallamayı bir sıcak çayınızı içip eğer bisikletle dönebilecek zamanımız kalırsa bisikeltle zamanımız kalmazsa otobüsle dönmeyi düşünüyoruz bakalım 1-2 haftadan gerçekleştiririz umarım...
Saygılar...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@d.berkay
selam berkay tam bilğim yok ben hiç gitmedim bisikletle kayseriye ama can abiğil gittiler onlara bir sorayım garanti olsun diye.hatırladıgım kadarrı ile 3 saat sürüyordu gidiş dönüş yani siz buraya geleceginize göre 4.5 saatden asagı sürmez garipce rampasını çıkmak bayagı zaman alır.
artı hava sartlarınıda göz önüne almak lazım rüzgar sizin bisiklet sürmenize nekadar izin verecek onuda iyi hesaplamak lazım.eger gelmeyi düşünüyorsanız ben derimki otobusle gelin vaktiniz kalırsa bisikletle giddersiniz kalmazsa yine otobusle dönersiniz hem sabahın o saati çok soguk alur. bu benim fikrim.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Teşşekür ederim Nuri abi...
Garipçe rampasını daha önce çıktık gerçekten baya zorluyo ama emrak ettiğim bir şey daha var eski yol ile yeni yol arasındaki mesafe farkı ne kadar?
yeni yapılan yol eskisine göre çok daha düz gibi geldi bana google earth ten anladığım kadarıyla...

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
ben ve can abi 2.3 kez gidip geldik kayseriye yeni yol hem daha kısa, düz ve güvenli eğer gelecekseniz yeni yoldan gelin ama biz yazın gelip gitmiştik şimdi hava şartları ortada sizi zorlar şu an otobusle gelmeniz daha uygu olacaktır bana göre en kısa zamanda gelmenizi bekliyoruz :)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ismailinde dediği gibi su an için en iyi yol yeni yol.hava sartlarını çok iyi hesaplamak lazım.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
haklısınız hava şartları zorlar gibi ama sıkı giyiniriz artık:)
yeni yolu kullanmak daha uygunsa bizde öyle yaparız:)
10-15 günden görüşmek üzere...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@d.berkay

Sevgili Berkay gelmenizden son derece muıtlu oluruz.Amaç sadece pedal çevirmek olduğundan gitmeyide gelmeyide bisiklet ile düşünmeniz takdir edilecek bir olay.Göz önünde bulundurmamız gerkenleri unutmamak gerek.Biz düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Kayseri Ürgüp idmanlarını yaz döneminde gerçekleştiriyorduk.Gündüzler daha uzun olduğundan bunu lehimize kullanma şansımız oluyordu.Bu şartlarda günlerinde kısa olduğunu gözden kaçırmayın.Bana kalırsa gidişide dönüşüde otobüsle yapın derim.Bizim Ürgüp birliklerde küçük olduğu için bisiklet sıkıntı olabilir lakin nevşehir seyahatin vasıtalarında bu problemi yaşamazsınız.Sanırım her ikiside aynı fiata geliyor.

Görüşmek dileği ile...

'''Biz hayatı seviyoruz çünkü düşlerimiz var.'''

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
evet olabilir candedenin dediği gibi yaparsanız avonos da inersiniz ürğüpe pedallayarak gelebilirsiniz 15 20 dakikanızı bile almaz.ama dönüş nasıl olur onu bilmiyorum.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
resimler süper harika çok güzel gezi olmuş fotoların devamını bekleriz

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
insallah devamıda gelir.daja kapadokyada gezecek çok yer var.